Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Kontrolka swiec zarowych - nie swieci.


74 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   Kania


  • Postów: 367
  • Na forum od: 14 lip 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 sierpnia 2008 - 17:07

cyt...
że jak padnie jedna i wymienisz, to będą padac pozostałe...

Ale powiedzcie, czy tak jest zawsze, bo w/g mnie nie koniecznie?! :drive:
Mi ostatnio padła świeca żarowa na drugim cylindrze dwa lata temu. Wymieniłem tylko tą jadną, a reszta do tej pory jest sprawna!

[ Dodano: Czw Sie 07, 2008 18:07 ]

pawel14b3 napisał:

Kania, czy będziesz wymieniał sam świece czy oddajesz auto do warsztatu

Ja mam sprawne świece, to kolega adii83 będzie wymieniał świece żarowe! :drive:
Pzdr.



#32 Offline   gulin


  • Postów: 154
  • Na forum od: 16 mar 2008
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 07 sierpnia 2008 - 18:24

Kania rozwiązanie które podsunęłem jest z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia najlepsze,twoja wypowiedż nie ma zastosowania..pomyśl,tym bardziej że świeca kosztuje ok. 30pln,jeśli wym. warsztat plus robota...nie opyla się czaić i podpowiadać "może padną,może nie",nie gadamy o remoncie silnika za 2000zł..bez jaj..

#33 Offline   Kania


  • Postów: 367
  • Na forum od: 14 lip 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 sierpnia 2008 - 20:33

gulin napisał:

Kania rozwiązanie które podsunęłem jest z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia najlepsze

No OK, ale mi chodziło tylko o obalenie "mitu" :mrgreen: że jak jedna pada, to od razu (lub w najbliższym czasie) padną pozostałe (inne po kolei) świece żarowe!

#34 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 07 sierpnia 2008 - 22:53

Panowie gdzieś kiedyś czytałem i z logicznego punktu widzenia jeśli padnie świeca i wymienimy ją to pozostałe mają już inne parametry pracy.Znaczy to że jest nie równa praca zespołu elementów.Na pewno nie jest to jakaś znacząca różnica ,ale jest.Jednak kij ma dwa końce i materiały użyte do produkcji obecnie dostępnych świec też na pewno nie są już tak wytrzymałe jak były kiedyś i wymiana nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.Wiem to już ze swojego doświadczenia bo w starym silniku klękły mi jednego dnia dwie świece kupiłem wszystkie sześc numer był ten sam, ale niestety była delikatna różnica w koniuszku świecy był węższy i auto nie chciało już tak dobrze palić.Więc z powrotem wkręciłem stare świece, dokupiłem dwie na szrocie i wszystko wróciło do normy.I teraz mam już kilka sztuk w garażu na stanie ,w razie co będę wymieniał jedną na używaną.Nie jest to najlepsza(dziadowaniem zalatuje) metoda bo zawsze istnieje ryzyko że używana zaraz się skończy ,ale mi wymiana nie zajmuje wiele czasu mam już odpowiednie narzędzia i w sumie lubię grzebać przy silniku :ok:Jednak ma cechowaną gwiazdę i to jest chyba magia części bo już nie raz miałem okazję zakładać nowe (zamienniki) i były z nimi same problemy :pub:

roxa napisał:

ale o tym decyduje automat grzania.( jeśli to miałeś na myśli...zakładam , że tak) ;-) :pub:
oczywiście że tak ,tylko Bob Marley zrobił mi bałagan w głowie i zapomniałem dopisać :mrgreen:

Kania napisał:

Ja mam sprawne świece, to kolega adii83 będzie wymieniał świece żarowe!
:oops: sorki

#35 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 07 sierpnia 2008 - 22:55

Cytat

No OK, ale mi chodziło tylko o obalenie "mitu" :mrgreen: że jak jedna pada, to od razu (lub w najbliższym czasie) padną pozostałe (inne po kolei) świece żarowe!

Jeżeli masz nowe auto, to możesz się spodziewać że gdy zdechła jedna żarowa zaraz posypią sie następne. W przypadku starych aut mających kilku właścicieli gdzie nie każdy przywiązywał specjalna wagę do sprawności auta - jest różnie. Czasem ktoś wkłada używaną świecę bo zaraz sprzeda auto... Generalnie nie ma prikazu wymiany wszystkich świec, jeżeli jedna zdechnie. To nie benzyniak... Wszystko zależy od dojścia do wykręcenia uwalonej świecy, gdyż im nowsze auto tym dostęp gorszy

#36 Offline   Robert142T


  • Postów: 150
  • Na forum od: 06 lip 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w168 A170 CDI 1999r.

Napisano 09 sierpnia 2008 - 14:58

Miałem taki sam problem. Dzisiaj wymieniłem świece żarowe (spalone miałem 2) i wszystko działa prawidłowo. Wymień świece, przynajmniej 1 jest spalona gdy kontrolka się nie świecipo przekreceniu kluczyka. Mam nadzieje że wiesz jak sprawdzić świece :star: Miałem spaloną 2 i 3 to koszmar z wymienieniem było strasznie złe dojście :sciana:

Pozdrawiam :E

#37 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 11 sierpnia 2008 - 18:56

Panowie zainspirowany problem kolegi dzisiaj sprawdziłem u siebie co jest grane (przypadkiem u mnie stało się to samo ) więc zacząłem kombinować i doszedłem że wprowadziłem w błąd.A mianowicie ten kabelek trzeba dotknąć do + z aku , albo w przekaźniku jest kabel przykręcony nakrętką 6 i tam jest +
dla mnie ;) :ok: ;) ;)
U mnie wyszło że padła żarówka w liczniku jutro obadam temat jak będę miał czas

#38 Offline   adii83


  • Postów: 98
  • Na forum od: 29 lip 2008
  • Miejscowość: Gierałtowice

Napisano 11 sierpnia 2008 - 19:26

aha a u mnie jest dobra żarówka a i byłem u elektryka i powiedział że prawdopodobnie coś w przekazniku ale narazie nie ma czasu tego zrobić ja jezdze autem pali normalnie.
A jakie świece powinny być w moim silniku?

#39 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 11 sierpnia 2008 - 19:59

Tutaj masz linka, ale proszę brać to tylko w celu podglądu numeru świec. Kupiłem u nich świece i napisane jest beru a przysyłają świece bosch i twierdzą że w tym momencie nie mieli beru na magazynie. Jednym słowem wałek znajomy też się dał nabrać
http://moto.allegro.pl/item402103689_sw ... wrocl.html

#40 Offline   Robert142T


  • Postów: 150
  • Na forum od: 06 lip 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w168 A170 CDI 1999r.

Napisano 11 sierpnia 2008 - 20:45

Ja kupowałem orginalne świece Bosch i są bardzo dobre ;) kupowałem po 35zł/szt ;)

Pozdrawiam:)








Podobne tematy Zwiń