Skocz do zawartości




- - - - -

Głośniki (fabryczne) TYŁ i potencjometr (prezó Mercedes W124


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 sierpnia 2008 - 16:10

Witam.
Ostatnio w Moim MB zmieniłem radio które ma 4 wyjścia na głośniki. Ale problem jest w tym że auto ma fabrycznie zamontowane tylne głośniki i na środkowej konosoli jest taki potencjometr którym można regulować głoścność dzwięku (sam przód, przód i tył, sam tył).

Może jaśniej... Obecnie pod radio podłączone są cztery głośniki ale tylko pod dwa wejścia z radia. Jak zrobić żeby nie ciągnąć dodatkowych kalbi do tyłu, a żeby podłączyć cztery wyjścia?

Chciałbym żeby tył "szedł" przez potencjometr" a przód nie musi. MOJE PYTANIE BRZMI JAK TO NAJPROŚCIEJ PRZEROBIĆ? ZASTANAWIM SIĘ NAD POCIˇGNIĘCIEM DODATKOWYCH KABLI NA PRZÓD? Czy może jest jakiś inny sposób?
Chcę to zrobić żeby było dobrze;))

Pozdrawiam Jacek



#2 Offline   szczypior


  • Postów: 64
  • Na forum od: 26 sty 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 sierpnia 2008 - 18:59

Moim zdaniem, lepszym wyjściem byłoby, żeby podłączyć to standardowo - używając fabrycznej instalacji z potencjometrem i jedynie dwóch kanałów w radiu.
Szkoda omijać potencjometr - mnie drażniłby taki bezużyteczny element, a jak go wyciągniesz, to nie bardzo jest jak zaślepić otwór.

Jak to jest rozwiązane u mnie (w201, ale w w124 powinno być podobnie):
Dwie wiązki przewodów głośnikowych:
- jedna wchodzi do kostki od radia, są to dwa podwójne kable - spięte razem w czarnej osłonce (musi więc iść prosto do potencjometru) - z nich sygnał jest rozdzielany na p/t.
- druga z kolei, jest tylko do przednich głośników. Wychodzi z potencjometru, przechodzi z tyłu za radiem, gdzie znajdziesz łączenie (okrągłe wtyczka i gniazdko, czarne i białe, zabezpieczone gąbką, żeby nie tłukły w czasie jazdy)

Jak więc chcesz, żeby przednie głośniki były "na sztywno", to musisz rozłączyć wtyczki z drugiej wiązki i po prostu wpiąć to w radio.
Możliwości wpięcia się w kable od tylnych głośników szukałbym w okolicy potencjometru pod osłoną tunelu.

...a w ogóle, to jest to mój pierwszy post poza powitalnym. Mam nadzieję, że w miarę z sensem. :-)

#3 Offline   Grzesiek87


  • Postów: 145
  • Na forum od: 26 lip 2008
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 19:13

mi pomogło to,powinno pomóc i Tobie,musisz znaleść wtyczki idące od głośników głęboko w konsoli i pociągnąć kabelki przód pod kostke iso,tylne tylko rozłączasz na wtyczkach i tak samo do kostki,w samym fader od spodu jest też wtyczka wystarczy że ją odłączysz na stałe.

Dołączona grafika

sorry za zdjęcie nie w miniaturce,myślę że mi modzi wybaczą,bo jest i tak małe.

#4 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 sierpnia 2008 - 09:51

Dzięki koledzy za poradę. Jutro zacznę kombinować i zobaczymy co z tego wyjdzie;)
Pozdrawiam Jacek

#5 Offline   Ponczo20


  • Postów: 27
  • Na forum od: 26 paź 2008
  • Miejscowość: Piaski k/Lublina

Napisano 26 października 2008 - 19:31

Panowie zmieszczą siez tyłu na półke w oryginalną zabudowe głosniki 16cm do W124??

#6 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 26 października 2008 - 21:08

Ponczo20, nie. chyba że takie baardzo cienkie








Podobne tematy Zwiń