Skocz do zawartości




- - - - -

Znikający bass


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   banisi


  • Postów: 53
  • Na forum od: 22 sty 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 09 września 2008 - 21:41

Witam mam problem w moim coupe tzn.przy zamkniętych wrotach i szybach bass jest sporo słabszy niż przy otwartych.Mam zamontowaną skrzynie basową wygłuszone dzwi itp.Same otwarcie szyberdachu poprawia uderzenie jednak kiedy pootwieram wrota to jest naprawdę jak należy,czy to jest normalne????



#2 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 września 2008 - 22:10

banisi, podpiąłeś dobrze głośniki w sensie polaryzacji ??

#3 Offline   banisi


  • Postów: 53
  • Na forum od: 22 sty 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 09 września 2008 - 22:20

Polaryzacja jest si.Dziś byłem u fachowców od sprzętu car audio (proszę się nie śmiać) w media markt odpowiedz była taka:to dziwne powinno przy zamkniętych grać lepiej........................

#4 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 września 2008 - 22:40

banisi, a moze sub gra w przeciwfazie z przodem i jak zakmniesz to sie znosza niskie tony ?? Sprawdz to.

#5 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 09 września 2008 - 22:45

sprawdz jeszcze podpiecie glosnika basowego, jezeli masz ustawienie fazy suba w radiu to pobaw sie nim, moze tez byc regulator na wzmacniaczu napedzajacym glosnik basowy... wyglada na to ze glosniki na froncie graja w przeciwfazie do glosnika basowego

w media raczej nie spotkasz fachowcow

#6 Offline   banisi


  • Postów: 53
  • Na forum od: 22 sty 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 09 września 2008 - 23:03

ustawienie fazy :shock: tego to naprawde nie wiem,radio mam alpine ida x 200 wzmacniacz wcc orion głośnik tez wcc w dzwiach hertz podpięty pod osobny wzmak jak można to prosiłbym o troszkę prostsze wytłumaczenie mimo że sam to montowałem tio o ustawieniach faz nie mam pojęcia

#7 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 09 września 2008 - 23:30

Przeciwfaza - najbardziej obrazowo mówiąc: jeden głośnik idzie do przodu (membrana :hmm: ) a drugi w tym czasie do tyłu, tak jak np. tłoki w silniku.

W ten sposób fale dźwiękowe zamiast nakładać się na siebie i wzmacniać, niwelują się. Taki układ głośników wykorzystuje się w skrzyniach zamkniętych (bez bassreflexu), gdzie 2 głośniki korzystają ze wspólnej komory.

#8 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 10 września 2008 - 08:42

banisi, poszukaj na wzmacniaczach przelacznika lub pokretla opisanego jako Phase, 0°-180°

#9 Offline   banisi


  • Postów: 53
  • Na forum od: 22 sty 2008
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 10 września 2008 - 17:25

dzisiaj przestudiowałem wszystko od nowa tj.posprawdzałem czy prawidłowo podpięte są głośniki pod względem polaryzacji,wykonywałem testy zamieniając na głośniku basowym plus z minusem resztę głośników(6) również podmieniałem polaryzację,bawiłem się ustawieniami w radiu i wzmacniaczach przez cały dzień i dupa.Na wzmacniaczach pokręteł typu phase brak (oprócz ustawień typu częstotliwość w hz)w radiu tez nic tego typu nie mam (pod radio mam podpięte tylko 2 głośniki nad podszybiu) efekt jest taki jakby podczas uderzenia basu powietrze nie miało gdzie uciekać za to przy otwartych dzwiach aż miło posiedzieć.

#10 Offline   Maniak124


  • Postów: 198
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj

Napisano 15 września 2008 - 09:00

banisi napisał:

Witam mam problem w moim coupe tzn.przy zamkniętych wrotach i szybach bass jest sporo słabszy niż przy otwartych
Słuchajcie koledzy ustawienia sub, i.t.p są bardzo ważne ale...Jeśli sub jest zbyt mocny to "nie ma skąd zasysać i oddawać powietrza" a co za tym idzie bas jest stłumiony. Kumpel kiedyś włożył konkretną tubę do civica bo chciał mieć porządny bas i co się okazało? Że efekt był słabiutki nawet gorszy od poprzednich głośników, wystarczyło uchylić nieco bagażnik i ruch powietrza był prawidłowy, a tym samym bas głębszy. U mnie zupełnie inaczej gra gdy stoję przy wyłączonym silniku pozamykane wszystkie szyby, a inaczej gdy jest zapalony. Logiczne że odbywa się ruch powietrza z dmuchawy, z przednich wylotwów poprzez całe auto i "spływa" przez tylne słupki, do bagażnika i przez kratki wylotowe pod zderzakiem :mlot: i to wbrew pozorom jest jeden z równie ważnych czynników wpływających na jakość dźwięku.








Podobne tematy Zwiń