Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Montaż skórzanych foteli


34 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   Rafcio


  • Postów: 127
  • Na forum od: 03 lis 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 2.3-16V - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 listopada 2008 - 00:04

To nie do końca tak panowie, bo tu przecież nie chodzi o to czy skóra jest fajna czy be. Chodzi o to czy to dobry pomysł, żeby ją założyć do auta bez klimy :) Ja osobiście jestem wielkim fanem skóry w aucie, ale uważam, że trzeba mieć warunki do jej zakładania :czerwona:



#32 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 listopada 2008 - 00:12

Jak napisano wyżej, opinie są podzielone.... to zależy jak co komu pasuje, naprawdę ciężko się nad tym rozwodzić... a jak już niektórzy napisali klima ma raczej pośredni wpływ na komfort skórzanej tapicerki

#33 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 listopada 2008 - 03:11

Jak ktos wyda "talsena" lub poltora na skore to bedzie ja chwali pod niebiosa.... taka ludzka natura i na to nic nie poradze. Ja tylko moge swoje zdanie zaprezentowac. Jesli ktos chce skore - prosze bardzo..... bedzie zadowolony - SUPER. Jednak w tej kwestii prosze o obiektywizm a nie krytycyzm. Nikogo nie chce odwodzic od montazu skorzanej tapicerki. Wiem i podzielam opinie, ze wyglada pieknie (zwlaszcza jasna w ciemnym aucie). Jednak czy tylko o wyglad chodzi?

P.S. pytanie retoryczne zadalem :)

EDIT:
AAA - i to nie jest tak, ze przemawia przeze mnie zazdrosc bo w mojej W201 nie ma skory, wiec krytykuje takowa tapicerke. "Stracilem" prawie rok na poszukiwanie egzemplarza z klima i tapicerka "szmaciana". Zalezalo mi na tym, zeby skory nie bylo i sie udalo :czerwona:.

#34 Offline   oress


  • Postów: 94
  • Na forum od: 09 cze 2008
  • Miejscowość: okolice Opola

Napisano 28 listopada 2008 - 07:23

Napiszę jak to jest u mnie: w W126 bez klimy i bez podgrzewanych foteli mam czarną skórę. Nawet jak stoi 8h w słońcu to wsiadam, otwieram szyber, szyby do połowy w dół i po 2óch minutach jazdy jest OK. Ale nie radzę wsiadać w krótkich spodenkach :czujnik:) Wnętrze W126 jest duże więc nie nagrzewa się tak jak w 190tce. Zimą też nie mam żadnych problemów, włączam ogrzewanie i dosłownie po 3 min wszędzie cieplutko. Przed kupnem tego auta miałem spore obawy że jest bez klimy, ale teraz wiem że nie zamieniłbym tego rozwiązania na inne, jestem bardzo zadowolony a klima DLA MNIE to zbędny gadżet w tym aucie. Wystarczy otwarty szyber i nawet przy 140km/h jest cichutko ;-) Niekwestionowanym plusem skóry jest łatwość czyszczenia wnętrza, wystarczy lekko przetrzeć wilgotną szmatką i wszystkie zabrudzenia znikają, zawsze czysto, ładnie no i prestiżowo. Nie raz obserwuję reakcje ludzi przechodzących obok zaparkowanego auta, wielu jak tylko zauważy bijącą w oczy skórę, zatrzymuje się i przygląda dokładniej

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#35 Offline   tadziora


  • Postów: 125
  • Na forum od: 28 lut 2007
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 listopada 2008 - 08:13

Tak czytam i czytam wiec podziele sie również ja :czujnik:

Skóra robi wrażenie z tym nagrzewaniem to troche przesadzacie ;-)

Po drugie skóra skórze nie równa ... Czesto ludzie mylą MB -Tex z skóra i stąd pewnie negatywne opinie....Bo często gęsto przód jest skóra tył Mb-Tex choc na pierwszy rzut oka nie widać róznicy...
Tak miałem w swojej 190 przód byl prawdziwa skóra tył mb-tex i pewnie nikt z was by tego nie zauważył...Więc nie dziwi mnie fakt że ktoś tam jechał i mu du... odpażyło :grin:

Jedyny minus dla mnie w zimie jak żona usiadła w długim płaszczu al"a ortalion to przy hamowaniu zjezdzała mi na dół ... :mrgreen:





Pzdr








Podobne tematy Zwiń