Skocz do zawartości




[w124] mandaryn86 3.2 coupe '94


307 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2009 - 01:23

Panowie i Panie. Nauczony pewnymi doświadczeniami związanymi z przebywaniem na forum, chciałbym zacząć całą bajkę porządnie od samego początku. Dlatego w sumie gdyby któremuś z MOD-ów się chciało poproszę o usunięcie wszystkich postów poprzedzających. Dziękuję

Na początek trochę HISTORII

Swoją przygodę z marką zacząłem zupełnie przypadkowo, zakochany poprzednio w marce o czterech pierścieniach :smile: kolega mnie przewiózł swoim 29 letnim, utrzymanym wręcz idealnie Mercedesem i tak mnie coś tchnęło.
W124 coupe brałem pod uwagę jako drugi wariant szukanego auta, do momentu pierwszej przejażdżki :pad: Od tej pory nie chciałem innego auta. Poszukiwania były ciężkie, gdyż brałem pod uwagę tylko jeden silnik i w dodatku na początku miał być tylko i wyłącznie czarny :cool: poszukiwania to istna droga przez mękę ze względu na pewien typ ludzi, którzy się lubują w tych samochodach, a obwód karku rzadko schodzi poniżej metra ;-) po wielu trudach i rezygnacji (w tym nieudanej podróży do kolegów niemiaszków) trafiłem na swój egzemplarz.
Był usyfiony jak afrykański nosorożec po kąpieli w błocie, nie jeździł pół roku, z wnęk wygrzebałem chyba 2 wiadra liści, ale wydawał się ok, nie picowany, cena jak na to auto niezwykle kusząca więc wziąłem, licząc się z faktem, że czeka mnie pewnie milion jajek niespodzianek do otwarcia z niekoniecznie zachwycającą zawartością :) Ale dostrzegłem potencjał :P

CO BYŁO

Auto po kupnie wyglądało mniej więcej tak (już umyte)
Dołączona grafika Dołączona grafika

Autko miało troszkę rdzy (błotnik tylny, dziura za lampą przednią, dziurka w masce, troszkę pod drzwiami kierowcy), rozwaloną zębatkę przedniej lewej szyby, rozwalone przełączniki regulacji fotela, ktoś spartolił malowanie 2 elementów, potłuczoną lampę tylnią i jak się później okazało rozwalony uszczelniacz biegu wstecznego :roll: Ale za tą cenę i tak było warto je kupić.

CO JEST

Autko zostało całkowicie polakierowane na nowo, rdza poszła precz, nowa lama, podnośnik szyby, skrzynia naprawiona ( dziękuję koledze kuba_krk za namiar), wymienione 5 tulejek tylnego zawieszenia, reszta jest sprawdzona i w porządku. Zamontowałem eLPeGie IV generacji firmy Zenit (polecam). Wymienione wszystkie płyny ustrojowe, olej Castrol EDGE Sport 0W40, nic nie bierze, ciśnienie trzyma na rozgrzanym na poziomie 2.5. Ogólnie autko było po prostu zaniedbane i wymagało dobrej ręki. Ciekawostką były niemieckie naklejki serwisowe, które znalazłem, wg których w 2006 roku autko miało 133 tys km przejechane, naklejki były od roku 2002. Obecnie ma niby 180 tys., ale ile naprawdę to chyba nikt nie wie ;-) niby papiery są do 2006 roku i się zgadza, ale kto ich tam wie.

dla ciekawych VIN WDB1240521C134261

Autko po lakierowaniu wygląda tak

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Z pierdół, uprzedzając czepialskich to muszę jeszcze spasować maskę i troszkę podnieść drzwi kierowcy, ale to już się po malowaniu stało jak w ciemnym lesie cofałem z otwartymi drzwiami i mi konar uderzył :P Ale kosmetyka ;-)

CO BĘDZIE

Jestem na etapie poszukiwań felg z W140 16 calowych, które chciałbym zrobić w lusterko, lubię klasykę ;-)

Obszycie kierownicy/podłokietnika (nie jest źle, ale mogłoby być lepiej)

Wygłuszenie drzwi, bagażnika, wsadzenie czegoś co w miarę gra

Ale na początek szykuję się na porządną walkę ze spodem, ponieważ chcę wszystko dopucować (dokładna konserwacja, malowanie elementów zawieszenia itp.)

Przy okazji jak będzie kiedyś czas chcę wskoczyć z polerką pod maskę i tam poszaleć troszkę, ale to na razie plany, niestety ograniczone też brakiem gotówki :-|

Podsumowując, auto chcę zachować w oryginale, jeśli wprowadzę jakiekolwiek przeróbki to tylko łatwo odwracalne, ale i tak wg mnie tego auta nie trzeba poprawiać :mrgreen:

A tu na zakończenie fotka zainspirowana pięknym wiosennym słonkiem. Pozdrawiam ;-)

Dołączona grafika



#2 Offline   tatex


  • Postów: 152
  • Na forum od: 31 mar 2008
  • Miejscowość: Górny Śląsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S210 E290TD Aut.'98
  • Inne auto:Renault Clio II 1,2 RT

Napisano 29 marca 2009 - 02:05

Naprawdę piękna Srebrzysta Bestyjka :pad: , nie powiem... :mrgreen:
Podziwiam Twoją odwagę zastosowania LPG - ja jej nie miałem :smile: ; wolałem sprzedać Błękitną Strzałę :cry: ,
niż ją "zagazowywać" :grin:

mandaryn86 napisał:

pewien typ ludzi, którzy się lubują w tych samochodach, a obwód karku rzadko schodzi poniżej metra
To ja chyba "niewymiarowy" jestem... :P

#3 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2009 - 02:11

tatex, jak już pisałem w innych tematach tyczących się LPG , zagazowałem moje sreberko tylko dlatego, że się do tego nadaje, ze względu na wtrysk elektroniczny w silniku 3.2. U Ciebie inna bajeczka była, Twojego motoru w życiu bym nie zagazował, więc ta żółta troszkę mało sprawiedliwie :-P

#4 Offline   tatex


  • Postów: 152
  • Na forum od: 31 mar 2008
  • Miejscowość: Górny Śląsk
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S210 E290TD Aut.'98
  • Inne auto:Renault Clio II 1,2 RT

Napisano 29 marca 2009 - 02:16

mandaryn86 napisał:

ze względu na wtrysk elektroniczny w silniku 3.2.
Sorki :oops: , nie zwróciłem na to uwagi :)

mandaryn86 napisał:

ta żółta troszkę mało sprawiedliwie
Już jej nie ma ;-)

#5 Offline   FilipW


  • Postów: 1 372
  • Na forum od: 30 lip 2007
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w201 2.0D 1988r
  • Inne auto:Audi 100 c4 2.8

Napisano 29 marca 2009 - 10:00

No no...Super ta Twoja coupeta. Ja wlasnie jestem w trakcie poszukiwan takowej - 3.2b :pad: Tylko i wylacznie:) i tak jak mowiles - najlepiej czarna :) ale "czarno" to widze :P

mandaryn86, a po co Ci felgi 16 od w140 skoro sa moje IZARy :) http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/smiech2.gif

#6 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2009 - 10:15

FilipW napisał:

a po co Ci felgi 16 od w140 skoro sa moje IZARy

zaoferuj dobrą cenę ;-) widziałem wypolerowane felgi ośmiodziurowce i powiem Ci, że mi się strasznie spodobały, no i 16 cali można 8 cali szerokie kupić to i kapeć porządny wejdzie, a cena niezwykle kusząca ;-)

FilipW napisał:

najlepiej czarna http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/icon_biggrin.gif ale "czarno" to widze :)

Spójrz na moją i zobaczysz jak mi się udało znależć czarną :pad: Ale nie żałuję, wg mnie srebnry wygląda ładnie, świeżo, nawet troszkę odmładza to auto, no i nie nagrzewa si tak okrutnie (miałem ciemny samochód to jest bez porównania) ;-)

#7 Offline   FilipW


  • Postów: 1 372
  • Na forum od: 30 lip 2007
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w201 2.0D 1988r
  • Inne auto:Audi 100 c4 2.8

Napisano 29 marca 2009 - 10:20

Mnie tez sie 8 dziurowce polerowane bardzo podobaja http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/icon_biggrin.gif nawet te co masz teraz wygladaja zacnie tylko moglyby faktycznie byc szersze i cal wieksze - to bylaby kropka nad i :) Na znalezienie coupety daje sobie max pol roku - jesli do lipca nic w Polszy nie znajde to moze sie udam na wycieczke do zachodnich sasiadow :pad: zobaczymy :) Nie zamykam sie tylko na czarny - srebrny i grafit tez mi sie podobaja :P nawet na allegro stoi jedna czarna z bananowa skora :P

ps. jak bedziesz jechal przez Kielce to tak czy siak daj cynk wczesniej :E mozna zrobic szybki 20 minutowy spot na kawe :P Poczujesz moc 2.0d :P hehe

#8 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2009 - 10:33

FilipW napisał:

udam na wycieczke do zachodnich sasiadow

to uzbieraj duuuuużo ojro http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/szczerbaty.gif chyba, że będziesz miał cos nagrane...

Jak będę jechał to dam znać ;-)

#9 Offline   FilipW


  • Postów: 1 372
  • Na forum od: 30 lip 2007
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w201 2.0D 1988r
  • Inne auto:Audi 100 c4 2.8

Napisano 29 marca 2009 - 10:43

mandaryn86 napisał:

to uzbieraj duuuuużo ojro http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/szczerbaty.gif

Mysle, ze uda mi sie wcisnac na darmowa "wycieczke" do Niemiec bo znajomy sciaga czesci do samochodow. Wiec moze cos na zasadzie farta sie trafi. No i modlmy sie zeby ojro troche stanialo jednak.

#10 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2009 - 10:54

FilipW napisał:

No i modlmy sie zeby ojro troche stanialo jednak

Cena ojro to jedno, cena E 320 coupe to drugie ;-)

Prawdopodobieństwo, że znajdziesz fartem E 320 CE, w dobrym kolorze, wyposażeniu. tanie i jeszcze żeby stan był dobry jest jak wygrana w Lotto http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/szczerbaty.gif ale kto wie ;-) Ja byłem i wrociłem z dobrym zapasem proszku do prania zamiast auta :) Jest jeszcze możliwość szukania 320 CE przejściówki, które są tańsze...

Acha, nie zapominajmy o 15 procentowej akcyzie od tego samochodu :pad:








Podobne tematy Zwiń