Skocz do zawartości




- - - - -

prędkościomierz


14 odpowiedzi w tym temacie

#11 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 02 grudnia 2009 - 18:54

Oooo.....no racja :oops: . Dodam dla porządku, że zdejmowanie wskazówki zazwyczaj odbywa się przy pomocy widelca :grin: . Z kim bym nie rozmawiał używa tego jakże pożytecznego narzędzia. Ja też musiałem -awaria licznika dziennego, ponowna(bo spartoliłem) i dopiero zagrało :hmm:



#12 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 02 grudnia 2009 - 19:13

kloss72 napisał:

awaria licznika dziennego, ponowna(bo spartoliłem)
Naprawiłem już co najmniej kilkanaście liczników z tym uszkodzeniem - nigdy wskazówki i cyferblatu nie ściągałem.

kloss72 napisał:

Z kim bym nie rozmawiał używa tego jakże pożytecznego narzędzia
Ze mną nie rozmawiałeś - akurat tego narzędzia nie używam ;-)

#13 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 02 grudnia 2009 - 19:20

Gerri napisał:

Naprawiłem już co najmniej kilkanaście liczników z tym uszkodzeniem - nigdy wskazówki i cyferblatu nie ściągałem.
Z jakim uszkodzeniem -napisz co u mnie zaszło, skoro wiesz, że nie trzeba było zdejmować cyferblatu ;-) .

Cytat

Ze mną nie rozmawiałeś - akurat tego narzędzia nie używam ;-)
Napisałem wyraźnie, że dotyczy to osób z którymi rozmawiałem....Niemniej widelec niewielki jest tu dość poręczny w użyciu. Rzecz jasna trzeba coś podłożyć, aby nie porysować lakieru na tarczy prędkościomierza czy innego wskaźnika.

#14 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 02 grudnia 2009 - 20:43

kloss72 napisał:

Z jakim uszkodzeniem -napisz co u mnie zaszło, skoro wiesz, że nie trzeba było zdejmować cyferblatu
Przecież sam napisałeś:

kloss72 napisał:

awaria licznika dziennego
Prawie w stu procentach przyczyną jest wysuwanie się ośki z bębenków licznika dziennego.

kloss72 napisał:

widelec niewielki jest tu dość poręczny
No cóż... jak wiadomo dżentelmeni o gustach nie dyskutują. Bo jak by zaczęli, to by mogli się pozabijać - żeby tylko udowodnić swoje racje :?: . I dlatego są dżentelmenami :?:
Tak więc ja mam swoje metody - reszta świata swoje :D

#15 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 02 grudnia 2009 - 21:06

Gerri napisał:

Przecież sam napisałeś:
kloss72 napisał/a:
awaria licznika dziennego
"Awaria" to dość ogólne stwierdzenie nawet w odniesieniu do tak małego, prostego elementu.

Cytat

Prawie w stu procentach przyczyną jest wysuwanie się ośki z bębenków licznika dziennego.
No właśnie PRAWIE 100%(z czym się notabene zgodzę), a więc nie wyprzedzaj proszę faktów, które ja znam, a Ty ODGADUJESZ. Nie będę się rozpisywał nad nieistotnymi szczegółami(przypadek nie wart opisywania*) -wspomnę tylko, że poprzedni właściciel chciał "przyozdobić" pokrętła w zegarach "chromem" i uszkodził dźwigienkę..... potem on naprawiał raz(nie wyszło), ja raz tymczasowo( i tak też działało -potrzeba chwili), a raz ostatecznie łącznie z wywaleniem resztek "przyozdabiania". Proponuję skończyć tą jałową polemikę o widelcach i dżentelmenach, tudzież o "udowadnianiu" ok?
* no i ponad rok temu to było, więc szczegóły mi znikły nieco.








Podobne tematy Zwiń