Skocz do zawartości




Rozdzielenie działu W201/190 - W124 w Forum technicznym


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 kwietnia 2011 - 12:25

globus2 napisał:

możesz mi w tym pomuc?
Chyba slownik ortograficzny moze :)



#22 Offline   KIVAK


  • Postów: 243
  • Na forum od: 28 sty 2009
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Passat B5 3B Variant 2000

Napisano 20 czerwca 2011 - 22:31

Ostatnio pojawiają się coraz to głupsze tematy na forum a najlepsze jest to, że zakładają je osoby które posiadają po 10-15 postów. Nie wiem skąd takie propozycje zmian i inne kombinacje. Ja jak miałem tyle postów to nawet nie śmiałem podważać zdania starszych stażem a co dopiero wprowadzać rewolucje. Nie wiem dlaczego każdy "nowy" na forum myśli tylko o sobie. Jest sporo użytkowników którzy znają forum na pamięć, nie są tu od tygodnia i podejrzewam że takie spore zmiany mogłyby być irytujące. Jak coś jest dobre to po co to zmieniać? Też miałem na początku problemy z wyszukiwaniem ale trening czyni mistrza :E

#23 Offline   tudesky


  • Postów: 172
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: 3miasto
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 czerwca 2011 - 23:03

Witam,

KIVAK napisał:

... Też miałem na początku problemy z wyszukiwaniem ale trening czyni mistrza :crazy: ...

Potwierdzam powyższe stwierdzenie :jump: Choć jestem 'świeżym' posiadaczem :ok: i nie wiem za wiele na tematy techniczne z nią związane, to nie napisałem za wiele postów z zapytaniami. A forum przeglądam systematycznie :D Początkowo wyszukiwarka też przyprawiała mnie o ból głowy ale cierpliwość, w tym przypadku, popłaca :ok:

3miasto pozdrawia !

#24 Offline   michu93


  • Postów: 50
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Cieszyn / Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 listopada 2011 - 23:46

A ja mam taką propozycję - dział techniczny powinien być podzielony na poddziały - silnik diesela, benzynowy, układ napędowy, wnętrze, nadwozie itp. Dużo lepiej by się przeglądało forum w takim przejrzystym układzie i oczywiście łatwiej :D

#25 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 05 listopada 2011 - 23:58

A ja mam inną -chyba faktycznie zrobimy wstęp do tego działu/wątku od np. 100 postów, bo co pomysł to od kogoś, kto jeszcze nawet regulaminu nie zdążył choćby pobieżnie przeczytać, a co dopiero zorientować się co jest wygodne, co nie :D
A pomysł z podziałem w taki sposób nie jest nowy -też widziałem forum/klub Audi 80 :zeby:
Stanowisko oficjalne -my tu jesteśmy chyba zbyt konserwatywni...czy raczej szacownie klasyczni na tak oświecone zmiany, smaruj więc wrotki :wpysk: ;) . Jak będzie(być może) kiedyś kolejna zmiana skryptu to może to rozpatrzymy....beze mnie, bo ja lubię jak jest. Nie tylko ja :ok:

#26 Offline   michu93


  • Postów: 50
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Cieszyn / Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 listopada 2011 - 00:09

czytałem regulamin - złamałem go?
poprostu jestem użytkownikiem innego forum samochodowego, gdzie z miłą chęcią będę tam powracał, bo każdy służy zawsze pomocą a forum jest świetnie zorganizowane. dlatego wrzucam tutaj swoją propozycję.

#27 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 listopada 2011 - 00:17

michu93 napisał:

czytałem regulamin - złamałem go?
Nie w tym rzecz -to było w formie symbolu użyte, chodzi raczej o to, żebyś się najpierw ogarnął na forum i rozejrzał trochę, a nie z marszu proponował znaczące zmiany, bo masz takie czy inne przyzwyczajenia z innego forum :zeby:
Skąd wiesz, że po jakimś czasie nie stwierdzisz, że u nas Ci system bardziej pasuje?
A jakbym ja wskoczył na forum, gdzie Ty byłbyś zadomowiony kilka lat i napisał po kilkunastu postach "zmieńcie system, czy schemat, już wam mówię na jaki, działam na innym forum, jest świetnie zorganizowane"? :ok: Pewnie wszyscy by się ze mną zgodzili... :wpysk:
Nie neguję tu jakości innych portali, wiele z nich lubię zresztą -u nas jest po prostu tak jak...jest i wcale nie uważam, byśmy byli źle zorganizowani :D

#28 Offline   michu93


  • Postów: 50
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Cieszyn / Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 listopada 2011 - 00:29

nie mówię, że jest źle zorganizowane, tylko chodzi mi o to, że np chciałbym zobaczyć jak ogarnąć sobie wnętrze - no to wchodzę w dział a tam silnik, elektryka, znowu silnik z 5 razy napęd 8 razy, 3 hamulce wycieraczka, złapałem laćka i go nie napompowałem, nie świeci mi światło... a tak bym wbił w dział z wnętrzem i patrzę jakie ludzie mają tu problemy... w samochodzie są tysiące rzeczy które można robić i przez te tysiące trzeba się przedzierać.. uważasz jednak, że tak jest lepiej, no ok. ja swoją propozycję rzuciłem i tyle, nikomu nic nie narzucam, ale to jest forum samochodowe dotyczące tego właśnie modelu i miejsca dla niego wg. mnie nie ma za dużo.

#29 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 listopada 2011 - 00:49

Jeżeli o jakimś problemie jest napisane(a jest zazwyczaj), da się doń dotrzeć. Nie uważam, że tak jak jest to lepiej, czy gorzej -po prostu tak mamy tu przyjęte i w zasadzie się sprawdza, tak się przyzwyczailiśmy i lubimy nasze forum. Co do przedzierania -jest opcja "szukaj"(sam używałem nie raz i daje radę), są działy zawężające obszar poszukiwań. Chcesz kompleksowej walki z autem i metamorfoz -czytaj galerie.

michu93 napisał:

ale to jest forum samochodowe dotyczące tego właśnie modelu i miejsca dla niego wg. mnie nie ma za dużo.

No już bez jaj...Jak nie ma miejsca? :shock:
Ja bym naprawdę prosił, żebyś się najpierw otrzaskał porządnie z forum, zanim zaczniesz narzekać na brak/wymiar wiedzy :?
Chcesz/możesz coś dołożyć wal śmiało, miejsca nie braknie...

Cytat

w samochodzie są tysiące rzeczy które można robić i przez te tysiące trzeba się przedzierać..

Ktoś lubi na piechotę wszystko przeglądać jego sprawa, ja bym tam raczej w wyszukiwarce popróbował szczęścia :wpysk:
Ok, rzuciłeś pomysł -nie jest to zła koncepcja ale wysiłek realizacyjny w stosunku do ewentualnego rezultatu...utopia. Bo trzeba by usystematyzować to co już napisano -podejmiesz się? :zeby: .
Do tego niekoniecznie innym spodobałaby się taka zmiana, bankowo nie wszystkim. Przyzwyczajenie jest druga naturą człowieka :D Rozumiesz co mam na myśli?

#30 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 listopada 2011 - 01:04

wg mnie taki podział nie ma sensu. I tak, jesli jakims cudem podzielilibysmy te tematy na np 10 poddziałow (pisze to ale sam w to nie wierze) to i tak tematow byłobu tyle ze trzebaby było uzywac wyszukiwarki. Wiec jaki jest sens wtakim podziale??? Wg mnie zaden bo i tak sprowadza sie do takich samych działan.






Podobne tematy Zwiń