Skocz do zawartości




* * * * * 1 głosy

[w124] Klimatyzacja automatyczna Climatronic - reaktywacja


62 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   remo


  • Postów: 13
  • Na forum od: 31 paź 2016
  • Miejscowość: kędzierzyn-koźle
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lipca 2017 - 15:44

Witam
Mam tempmatic w swoim mb.Brak zimnego nawiewu
Leci tylko letnie powietrze przy max nastawie na potencjometrze natomiast jest to zbyt slabe na gorace dni.
Moje pytanie jesto tyle enigmatyczne poniewaz klima jest nanie nabita ,taki wóz kupilem,gosc cos mowil o tym ze trzeba bedzie rozbierac deske rozdzielcza tylko nie pamietama w jakim celu by sie dobrac do tej klimy i tam cos porobic. Jezeli ktos cos wie lub mial cos podobnego to prosze o odpowiedzic ,pozdrawiam!



#62 Offline   lukas125p


  • Postów: 65
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Drzewica
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lipca 2017 - 21:30

Jeśli klima jest nienabita to znaczy że jest nieszczelność przerdzewiał jakiś element (parownik, osuszacz, skraplacz) albo pompa do uszczelnienia.

#63 Offline   lukasz


  • Postów: 130
  • Na forum od: 20 sty 2007
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Skoda Fabia 1,4 TDI

Napisano 22 września 2017 - 18:57

Wyświetl postUżytkownik kris772 dnia 31 maja 2017 - 16:26 napisał

Witam dzisiaj przytopiło mi gniazdo bezpiecznika o oznaczeniu D. Od czego to może zależeć? Możliwe, że mam zły przekaźnik? Dodam, że wentylator klimatyzacji załącza się razem z wentylatorem od chłodnicy...

Witam kolego, mam takie same objawy, dodatkowo całość zwariowała, grzeje kiedy chce, załącza i wyłącza dmuchawę kiedy chce ( w tym samym momencie nawiew wewnętrzny i wiatrak na chłodnicy. Sterownik klap za schowkiem pyka, zwłaszcza po rozgrzaniu wariuje, zanim się rozgrzeje działa całkiem normalnie. Przelutowałem sterownik klimatyzacji, i dalej brak zmian. Nie działa mi dodatkowo czujnik temperatury zewnętrznej, a patrząc po schematach elektrycznych też jest połączony z całą klimą. Może jakieś sugestie? Klima nie nabita, pewnie rozszczelniona, ale chciałbym na początek sterowanie uruchomić. Dzisiaj zmajstrowałem sobie ,,prosty interfejs" z diodą do wywołania błędów błyskowych przez 16-to pinowe złącze przy akumulatorze, jednak po wywołaniu błędów dioda miga raz, słychać, że załącza na chwilę pompkę obiegu płynu do nagrzewnicy i nic więcej nie pokazuje, za to zaczyna migać dioda od obiegu powietrza wewnętrznego w kabinie. Gdzieś mi mignęło w internecie, że w klimatyzacji automatycznej można wywołać kody błędów naciskając właśnie przycisk od obiegu wewnętrznego i przycisk REST, jednak u mnie przycisku Rest nie ma. Niby w124 to prostota konstrukcji, ale na chwilę obecną brak mi pomysłów. Pozdrawiam.

Użytkownik lukasz edytował ten post 22 września 2017 - 19:03









Podobne tematy Zwiń