Skocz do zawartości




- - - - -

[W201/W124] Automatyczna Skrzynia Biegów- awarie i usterki



1602 odpowiedzi w tym temacie

#1601 Offline   andrey05


  • Postów: 2
  • Na forum od: 18 paź 2023
  • Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 października 2023 - 19:38

Cześć,

wyszukiwarka nie podrzuciła mi sensownych rozwiązań, a przekopać się przez ilość postów tutaj również jest ciężko, dlatego zapytam wprost:

Możecie polecić konkretnego mechanika, który zna się na mercedesach w201 (silnik 1.8, benzyna, automat) i podjąłby się naprawy albo wymiany automatycznej skrzyni biegów? Rejony Małopolska/Śląsk (Wadowice, Kraków, Myślenice, Zator, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Bielsko-Biała).

Problem jest następujący: nie działa drive w skrzyni biegów (nie dam rady jechać, tak jakby nie wrzucał jedynki). Wsteczny działa.

Szukałem w Google, ale wszędzie, gdzie dzisiaj dzwoniłem, zostałem odprawiony z kwitkiem. Albo nie zajmują się automatycznymi skrzyniami, albo nie chcą babrać się w starym samochodzie, do którego trudno o części... Albo nawet mogą, ale najbliższy wolny termin to kwiecień przyszłego roku...

Zasadniczo nie muszę mieć tego zrobionego "na gwałt". Jeśli jest potrzeba, to auto może spokojnie stać u mechanika i czekać na swoją kolej. Bylebym wiedział, że ktoś chce się tym zająć i zna się na rzeczy. Przy okazji będą też dodatkowe rzeczy do zrobienia w tym samochodzie, ale w tym momencie skrzynia biegów jest najważniejsza.

Dziękuję za wszelką pomoc! :)

Pozdrawiam z uśmiechem,
Andrzej ;)



#1602 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 19 października 2023 - 10:56

Ja oddawałem tutaj: https://www.szwagro-matic.pl/
Zna się na rzeczy, byłem zadowolony.

#1603 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 października 2023 - 17:08

andrey05, Jak chcesz coś podziałać na własną rękę, to zrzuć najpierw miskę olejową i zobacz, czy nie znajdziesz w niej czegoś takiego:

Dołączona grafika








Podobne tematy Zwiń