Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Łącznik stabilizatora - jaki wybrać


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Piotra


  • Postów: 108
  • Na forum od: 31 sie 2010
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Ford Capri

Napisano 25 lipca 2012 - 17:05

Witam
W ubiegłym roku (około kwietnia) pękł mi prawy łącznik przedniego stabilizatora. Został wymieniony, niestety nie wiem jakiej firmy był, ale nie był chyba drogi. No i dziś ten sam łącznik znowu pękł. Chciałbym wiedzieć czy macie jakieś preferencje co do tych łączników, który założyć. W ubiegłym roku w serwisie po prostu go wymienili, i nie prosiłem o część konkretnej firmy. Może warto abym teraz wymienił na jakiś konkretny. A czy warto "bawić się" w oryginał. No bo jak będe pewien, że oryginał jest 4 razy droższy ale wytrzyma 10 lat to może bym wolał oryginał. Ale jak nie ma tej pewności, a niemcy pewnie pojektując tę część nie brali pod uwagę naszych "bezdroży" to może lepiej nie przepłacać. A może jest jakaś alternatywa, jakiś zamiennik w dobrej cenie i jakości? Proszę o rady.



#2 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 lipca 2012 - 17:40

Nie odpowiem co do jakości, ale ja bym się zastanowił na Twoim miejscu nad przyczyną pękania wieszaka. Często jest to pęknięta sprężyna i bardzo często jest to ostatni zwój. Bez konkretnego przyjżenia się przy dobrym świetle, można to przegapić.

#3 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 lipca 2012 - 17:43

Prosze poszukac nastepnym razem: http://mb201-124.eu/...__1#entry195387








Podobne tematy Zwiń