Skocz do zawartości




W124 Coupe - pomoc dla laika.



70 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   aarmir


  • Postów: 682
  • Na forum od: 12 kwi 2013
  • Miejscowość: Trójmiasto
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 E-Klasse 250 TD - OM605 1994

Napisano 02 lutego 2014 - 18:46

Wyświetl postUżytkownik Harry dnia 02 lutego 2014 - 13:48 napisał

Mój budżet zamyka się w 9000zł ale wolałbym dać mniej a resztę zostawić na ewentualne poprawki.
http://otomoto.pl/me...-C31910573.html
:mrgreen:

Wyświetl postUżytkownik Johny dnia 02 lutego 2014 - 17:16 napisał

Chłopak ma ograniczony budżet, szuka po taniości, chce jeździć po taniości
Mission impossible! :E



#22 Offline   Davidushka


  • Postów: 422
  • Na forum od: 25 lip 2013
  • Miejscowość: Gdynia
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 TE300
  • Trzeci Mercedes:W201 2.0
  • Inne auto:Jeep Compass

Napisano 02 lutego 2014 - 18:59

Wyświetl postUżytkownik aarmir dnia 02 lutego 2014 - 18:46 napisał

O matko! Jak bym byl w domu, to bym sie wybral obejrzec! Ale Emiraty, jak kolega Johny slusznie zauwazyl.

Użytkownik Davidushka edytował ten post 02 lutego 2014 - 19:02


#23 Offline   Harry


  • Postów: 19
  • Na forum od: 02 lut 2014
  • Miejscowość: Śląskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lutego 2014 - 19:14

Dobra. To może tak.. jest tu ktoś kto twierdzi że do 8-9tyś. Polskich złotych da się coś znaleźć? x)
Bez cudów, po prostu dobre auto do poruszania się po drodze, które mnie nie zaskoczy jak o 5:20 będę wyjeżdżać do pracy, hmm? :P

Bo szczerze mówiąc wolałbym chyba kupić coś "po taniości" i mieć to auto, a z czasem inwestować w nie i udoskonalać, niż zbierać nie wiadomo ile a potem i tak kupić nie wiadomo co i i tak inwestować :P
Bo ogólnie na otomoto/alledrogo można znaleźć oferty zaczynające się nawet od 5500zł ;P

Użytkownik Harry edytował ten post 02 lutego 2014 - 19:16


#24 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 02 lutego 2014 - 19:29

dwie strony bzdur.....jezeli myslisz że mercedesem będziesz pokonynawał 100km za 30zł to zacznij szukać focusa w dizlu.......
KE-Jetronic - Emiraty? Jest to całkiem dobre rozwiązanie, jezeli ktoś dba i nie grzebie to jeździ, ile więcej spali od silnika z wtryskiem elektroniczym?? 1l? 1,5? więcej nie ma możliwości.
Wolę dobrze utrzymany pojazd z ke niż żdżartego trupa na elektonice, gdzie lada dzień padnie sterownik zapłonu......

2.0 i 2,2? co to za różnica?? 10%, nawet nie....przy tej masie praktycznie nie czuć. Więc nie zachwalajcie tego motoru....

Kupe z 2.0??? co to za kupe?? To kupe to pierwsze lepsze auto z silnikem 1,6 odstawia.....

Co do tankowania za 50zł......ja tak tankuję zarówno 500 jak i 400.....i jadą oba :D wstyd?? dla mnie nie.

Prawda jest taka że 80% ludzi tutaj na forum ma problemy z wtryskiem mechanicznym, bo mają nagrzebane i przerabiane przez fachowców którzy nie mają pojęcia o tym. A potem takie opinie....


Kolego w Niemczech kupe w124 w dobrym stanie - tzn." ma rdzę tu i ówdzie" bez dziur, z silnikem na wtrysku mechaniczym kosztuje 2000EUR....
resztę sobie dopowiedz...

Użytkownik majsterus edytował ten post 02 lutego 2014 - 19:33


#25 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lutego 2014 - 19:30

Wyświetl postUżytkownik Harry dnia 02 lutego 2014 - 19:14 napisał

Bo szczerze mówiąc wolałbym chyba kupić coś "po taniości" i mieć to auto, a z czasem inwestować w nie i udoskonalać
A potem będziesz następnym świeżakom wypisywał takie bajki jak ci dwaj "kolesie" wyżej.

Wyświetl postUżytkownik aarmir dnia 02 lutego 2014 - 18:46 napisał

http://otomoto.pl/me...-C31910573.html
:mrgreen:

Wyświetl postUżytkownik Johny dnia 02 luty 2014 - 17:16 napisał
Chłopak ma ograniczony budżet, szuka po taniości, chce jeździć po taniości
Mission impossible! :E
Nie chcę być uszczypliwy, ale sądząc po tym aucie, które wrzuciłeś i pokazujesz "świeżakowi" (znalazłeś sobie nawet poplecznika-gratuluję :metal: ) ... to mało widziałeś, a jeszcze mniej wiesz.

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 02 lutego 2014 - 19:29 napisał

Prawda jest taka że 80% ludzi tutaj na forum ma problemy z wtryskiem mechanicznym, bo mają nagrzebane i przerabiane przez fachowców którzy nie mają pojęcia o tym. A potem takie opinie....
Kolejne "wiem lepiej" w wykonaniu Pana majsterusa. Gość nie szuka ani 500, ani 400, ani nawet drugiego auta do kochania tylko dupowozu i jak mu się pewnie wydaje "dupowozu z polotem" ... on się martwi o wysokość OC, a ty (polski Jay Leno) piszesz co byś wolał, bo masz wiedzę, zaplecze, możliwości. Ja też mam w dupie 200PLN za OC w tą czy w tamtą ... ale nie w kwestii auta na do jazdy na co dzień.
Tak się uczepiliście tego KE ... to napiszcie gdzie ma go serwisować, bo w jego budżecie, albo z waszymi radami serwisować będzie trzeba.

Użytkownik Johny edytował ten post 02 lutego 2014 - 19:37


#26 Offline   Harry


  • Postów: 19
  • Na forum od: 02 lut 2014
  • Miejscowość: Śląskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lutego 2014 - 19:32

a swoją drogą.. co z tym samochodem nie tak? :P

#27 Offline   aarmir


  • Postów: 682
  • Na forum od: 12 kwi 2013
  • Miejscowość: Trójmiasto
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 E-Klasse 250 TD - OM605 1994

Napisano 02 lutego 2014 - 19:35

Z cyklu "Moim zdaniem" :E :Piszesz: zmieniam samochód i chcesz się związać z Gwiazdą ;) Na dodatek QP ;) Zadawałeś sobie pytanie na ile?Bo za ile już sobie odpowiedziałeś :mrgreen: Jeśli twój głos wewnętrzny powiedział Tobie:Będę lał i jeździł,zobaczymy-jak się zacznie sypać,to sie pożegnam z QP.Jeśli tak było to zwyczajnie sobie daruj-szkoda kasy i Twojej irytacji-jak odmówi współpracy o 5.20 :E
Lepiej już poszukać Suzuki Swifta od zadbanej pani... :E
Jeśli było inaczej i chcesz związac się z Gwiazdeczką na min.5 lat,to gwarantuję Tobie,że za 9 tysi dostaniesz po dłuuugiej selekcji dobrą bazę/dobra to przede wszystkim bez wiewiórki ;) /,którą doprowadzisz powoli do takiego stanu,że jeszcze będziesz o tym wnukom opowiadał... :old:
Ale na to potrzeba,tego czegoś...jak nie czujesz-to odpuść. ;)

#28 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lutego 2014 - 19:39

Wyświetl postUżytkownik aarmir dnia 02 lutego 2014 - 19:35 napisał

Z cyklu "Moim zdaniem" :E :Piszesz: zmieniam samochód i chcesz się związać z Gwiazdą ;) Na dodatek QP ;) Zadawałeś sobie pytanie na ile?Bo za ile już sobie odpowiedziałeś :mrgreen: Jeśli twój głos wewnętrzny powiedział Tobie:Będę lał i jeździł,zobaczymy-jak się zacznie sypać,to sie pożegnam z QP.Jeśli tak było to zwyczajnie sobie daruj-szkoda kasy i Twojej irytacji-jak odmówi współpracy o 5.20 :E
PIerwsze mądre słowa w tym wątku ... nie spodziewałbym się tego po tobie kolego :E

#29 Offline   Harry


  • Postów: 19
  • Na forum od: 02 lut 2014
  • Miejscowość: Śląskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 lutego 2014 - 19:41

Wyświetl postUżytkownik aarmir dnia 02 lutego 2014 - 19:35 napisał

Z cyklu "Moim zdaniem" :E :Piszesz: zmieniam samochód i chcesz się związać z Gwiazdą ;) Na dodatek QP ;) Zadawałeś sobie pytanie na ile?Bo za ile już sobie odpowiedziałeś :mrgreen: Jeśli twój głos wewnętrzny powiedział Tobie:Będę lał i jeździł,zobaczymy-jak się zacznie sypać,to sie pożegnam z QP.Jeśli tak było to zwyczajnie sobie daruj-szkoda kasy i Twojej irytacji-jak odmówi współpracy o 5.20 :E
Lepiej już poszukać Suzuki Swifta od zadbanej pani... :E
Jeśli było inaczej i chcesz związac się z Gwiazdeczką na min.5 lat,to gwarantuję Tobie,że za 9 tysi dostaniesz po dłuuugiej selekcji dobrą bazę/dobra to przede wszystkim bez wiewiórki ;) /,którą doprowadzisz powoli do takiego stanu,że jeszcze będziesz o tym wnukom opowiadał... :old:
Ale na to potrzeba,tego czegoś...jak nie czujesz-to odpuść. ;)

Moje aktualne autko mam już 3 lata :P i w sumie nie zmieniałbym go gdyby nie "Gwiazda" w której - jak już pisałem - zakochałem się :P
Doskonale wiem, że to nie samochód który kupię i będę jeździł. Wiem, że to coś więcej i tutaj wymaga się na pewno sporo cierpliwości i pieniędzy. Tak więc mam nadzieje bardzo szczerą że znajdę do 9tyś. bazę (tak jak to określiłeś) w kolejnych miesiącach i latach będę tylko ją udoskonalał. Silniki i przebiegi Mercedesów z tamtych lat są przecież prawdziwą legendą i jestem w sumie świadom tego, że kupując taki samochód i dbając o niego mogę go używać przez wiele kolejnych lat - nie to co z dzisiejszymi samochodami, które chcemy czy nie i tak będzie trzeba wymienić przy określonym przebiegu.

[ego]
Jestem taki fajny że chce sobie kupić coś gorszego i zrobić z tego perłę, niż pójść na łatwiznę i od razu kupić stan idealny za 15tyś.
[/ego]
:D

Użytkownik Harry edytował ten post 02 lutego 2014 - 19:47


#30 Offline   Davidushka


  • Postów: 422
  • Na forum od: 25 lip 2013
  • Miejscowość: Gdynia
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 TE300
  • Trzeci Mercedes:W201 2.0
  • Inne auto:Jeep Compass

Napisano 02 lutego 2014 - 19:49

Aarmir ma racje. Nie ma bata, i cwiercwieczne auto zawsze bedzie wymagalo jakiejs interwencji wczesniej czy pozniej. I to o 5:20 czy o 19:32. Nie znasz dnia ani godziny, gdy bedziesz musial rozchylic swoj ubogi portfel.
Johny mocno sie zaangazowal i nieodpuszcza. Widac, ze chce dobrze. I Johny, nie nazywaj mnie kogos naplecznikiem, ok? :grinhihi: Zeby bylo tanio to Harry powinien na miotle latac :E Nie da sie tanio bez gazowni przy W 124 coupe. Buda ciezka, paliwozerne silniki z poprzedniej epoki i sam bak o pojemnosci 70 litrow o czyms swiadczy.

Użytkownik Davidushka edytował ten post 02 lutego 2014 - 19:53









Podobne tematy Zwiń