Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Nadmuch ciepłego powietrza nie działa


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   MercPanda


  • Postów: 39
  • Na forum od: 15 kwi 2016
  • Miejscowość: Wilczyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w140 S500
  • Trzeci Mercedes:w202 C200 kompressor

Napisano 22 sierpnia 2016 - 11:43

Witam,
w moim w140 1996 rok z klimatronikiem pojawił sie ostatnio problem-przy ustawieniu tempeatury nadmuchu na wyzsze temperatury powietrze przestaje lecieć z kratek , a słysze , że dmuchawa chodzi na całego. na niskich temperaturach daje prawidłowo
Nie raczyłem wczęsniej zapytać- dobrałem się do rozwiązania problemu od strony podszybia i okazało się że zmarnowałem czas- dokopałem sie jedynie do filtra węglowego. Z tego co wiem muszę rozebrać cały kokpit zeby dostać sie do jakiegoś przełącznika strumienia powietrza sterowanego zapewne pneumatycznie. Pytanie czy to konieczne? Czy mogę prosić o informacje jak to w skrócie zrobić?

Problem nr 2- wycieraczka sie nie wysuwała- rozebrałem- tradycyjnie zębatka zużyta- zakupiłem na allegro zamiennik- o , takie coś:
http://allegro.pl/me...6405101634.html

Czy ktoś z Forumowiczów już wybijał starą zębatkę i wie jak najprościej się do tego zabrać?

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 22 sierpnia 2016 - 11:54




#2 Offline   MercPanda


  • Postów: 39
  • Na forum od: 15 kwi 2016
  • Miejscowość: Wilczyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w140 S500
  • Trzeci Mercedes:w202 C200 kompressor

Napisano 26 sierpnia 2016 - 07:25

Zawór działa, poza tym, nawiew na szybe idzie ciepły, podobnie z boczntych kratek, pewnie nieszczelnośc w pneumatycznym sterowaniu klapek nawiewów. :hmm: Orientuje sie ktoś, ile dni roboty z tą deska rozdzielcza i czy muszę cała rozbierac? :mrgreen:
Druga sprawa- czy jest szansa jeszcze gdzies dostac zestaw naprawczy elektrrozaworu nagrzewnicy? W ASO za nowy zaśpiewali 1800zł, używka około 300, ale używka ma zużyte to samo co mój- uszczelki sprzed co najmniej 20 lat








Podobne tematy Zwiń