Skocz do zawartości




- - - - -

2.0 d termostat problem


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   sirius66


  • Postów: 22
  • Na forum od: 12 lip 2010
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w123 3,0 d
  • Trzeci Mercedes:w123 3,0 d
  • Inne auto:garbus 1971m garbus 1970

Napisano 03 kwietnia 2017 - 18:55

Witam, mam maly duzy problem, otoz w zimie zimno w lecie za goraco i chodzi tu o temp silnika,.. w zimie mercedes winien grzac jak marzenie-niegrzeje, w lecie temp dochodzi do 110... i wyzej..., wiem ze "wisco" niechodzi w moim przypadku elektromagnes i czujnik jest walniety, problem z termostatem,okazalo sie ze wogole go niebylo...chyba ze zle zagladnalem, rura wychodzaca z pompy wody na dole silnika obok kolektorów wydechowych, kupilem termostat sprawxilem otwiera sie we wrzacej wodzie ale nieotwiera juz w aucie, bez termostatu jest ogrzewanie temp w miare trzyma przez chlodzine przechodzi, zaloze termostat temp w 5 min do 120 stopni dochodzi i termostat nieche otwirzyc, odkrecilem go na cieplym silniku i woda ktora wyplynela byla miedzy zimna a letnia... gdzie szukac przyczyny bo juz zglupialem...



#2 Offline   BubiTej


  • Postów: 80
  • Na forum od: 23 sty 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 kwietnia 2017 - 20:45

Jak woda była letnia to nic dziwnego, że termostat się nie otworzył. Może masz coś z czujnikiem temperatury wody? 120 stopni w 5 minut?

#3 Offline   Szarik


  • Postów: 1 165
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 03 kwietnia 2017 - 21:17

Wyświetl postUżytkownik sirius66 dnia 03 kwietnia 2017 - 18:55 napisał

Witam, mam maly duzy problem, otoz w zimie zimno w lecie za goraco i chodzi tu o temp silnika,.. w zimie mercedes winien grzac jak marzenie-niegrzeje, w lecie temp dochodzi do 110... i wyzej..., wiem ze "wisco" niechodzi w moim przypadku elektromagnes i czujnik jest walniety, problem z termostatem,okazalo sie ze wogole go niebylo...chyba ze zle zagladnalem, rura wychodzaca z pompy wody na dole silnika obok kolektorów wydechowych, kupilem termostat sprawxilem otwiera sie we wrzacej wodzie ale nieotwiera juz w aucie, bez termostatu jest ogrzewanie temp w miare trzyma przez chlodzine przechodzi, zaloze termostat temp w 5 min do 120 stopni dochodzi i termostat nieche otwirzyc, odkrecilem go na cieplym silniku i woda ktora wyplynela byla miedzy zimna a letnia... gdzie szukac przyczyny bo juz zglupialem...

A jesteś pewny, że czujnik temperatury silnika dobrze pokazuje? Spróbuj może jeszcze przepłukać układ.








Podobne tematy Zwiń