Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Mercedes 1.8 BP+ GAZ problem


82 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 05 stycznia 2009 - 20:26

o tu gadasz z sensem xD ten pomysl mi sie bardzo podoba
ktory ten spec pamietasz adres ?? jak mnie ten gas bedzie draznil tak okrotnie to na wiosne blos i ch!# ile by wyszedl koszt takiego blosa w 1000 zł sie zmieszcze?? najgozej z ta czescia od golfa tak czytalem :sciana:

łłłłłooo a co mialem dzisiaj akcje szczelil juz nie pamietam od kiedy (na szczescie nic sie nie stalo) szczelil slabo ale serce to mialem na wierzchu mam nadzieje ze po wymienieniu parownika i przeczyszczeniu (jak na razie) silniczka krokowego bedzie spoko bo albo ja albo MB tego niewytrzyma :evil: :star:



#42 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 05 stycznia 2009 - 20:42

DawidU89 napisał:

ktory ten spec pamietasz adres ??
Hehehe -sam chciałbym go poznać.Facet gadał całkiem z sensem ,a jak wspomniałem o BLOS to "racja -to dobry pomysł i możemy wrzucić".Przyznam ,że zgłupiałem nieco :sciana: .
Wpisałem jakoś tam w googlaki o zakładaniu LPG w świętokrzyskim i z ciekawości dzwoniłem kolejno co i jak kosztuje do silnika z gaźnikiem elektronicznym i jakie maja kolesie pomysły na osprzęt.Pechowo była sobota i nim kogoś złapałem to sporo przewaliłem adresów.I choć szukałem usilnie to już nie trafiłem na trop tego właściwego.Nie zapisałem chol...a.Kto może BLOS Ci założyć(ale nie wiem tego na 100%) to firma Czakram.Mają siedziby w całej Polsce i jakoby obczajone MB dobrze.Podobno też jako ostatni w naszym kraju montują instalację gen.III(tym razem dobrze napisałem numer -szacunek Radhezz ;-) ).Czakram handluje osprzętem BLOS więc może...
Montaż BLOS...jak sądzę 1000 to na zlecenie może montaż wynieść(tak na oko no i wraca pytanie gdzie).Ja zamierzam sam zakładać i sądzę ,że sporo taniej to sobie złożę.Ale wpierw muszę LPG założyć.Może w tym tygodniu już.Czas ,czas ,czas -tylko o to chodzi.Na tapecie mam obecnie czujnik AFR(do wpięcia w lambdę i sprawdzenia składu mieszanki).Jutro elementy pokupię i działam(działamy -do elektroniki muszę mieć pomoc coby sobie oka nie wybić ;-) ).Przyda się do strojenia silnika na Pb(gaźnik 2ee) i LPG.BLOS jak Ty -planuję potem.Kiedy to się zobaczy.

#43 Offline   szymtro


  • Postów: 530
  • Na forum od: 07 cze 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Trzeci Mercedes:ex, trafił na strażacką
  • Inne auto:WB63128, Baby Blos, EFI

Napisano 05 stycznia 2009 - 21:50

A możecie napisać kiedy normalnie lpg powinno strzelić? 3 bieg, 800rpm i but w podłodze czy raczej dokręcić do jakichś 4000 rpm puścić i jeszcze raz nacisnąć?

Zrobili już w kielcach to skrzyżowanie co się z warszawy na tarnów przelatuje?

#44 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 05 stycznia 2009 - 23:26

strzela jak jest za duzo gazu w rurach i cos tam sie przymyka przynajmniej tak zrozumialem jak gdzies przeczytalem na forum nie ma chyba roznicy czy 8 tys orotow czy wiecej czasami w czasie samej jazdy moze wypierdzielic

kloss72 moze ty sie kliniki zdrowego mercedesa dodzwoniles do (piotrka czy pawla) bo jeden z tamtad to naprawde kumaty gosc ;)
jak na razie jak sie cieplo zrobi to poprosze tego pana co mi ich polecil abysmy przelozyli blos do mojego mb jak mi sie spodoba to wycisne ta kase z kielni ..:P tylko chce dojsc aby mi niegasl bo masaqua jest nie da sie po miescie jezdzic!


Aha do kogos kto ma BLOS-A czy samochod gasnie na tym wynalazku chociazby czasami czy trzeba to rozgrzewac wiecie troche w zime na benzynie niech odttaja wszystko dopiero gaz czy sie zaklada i sie jezdzi i nic cie nie interere??? :ok:

#45 Offline   szymtro


  • Postów: 530
  • Na forum od: 07 cze 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Trzeci Mercedes:ex, trafił na strażacką
  • Inne auto:WB63128, Baby Blos, EFI

Napisano 06 stycznia 2009 - 13:14

Powiem o swoim przypadku.

Nic nie gaśnie nawet pomimo tego ze dolot ssie zimne powietrze zaraz zza kratki.

Co do przełączania na gaz to może być dowolnie zimno - dodaję gazu i zaraz się załącza i działa normalnie.

Wolne obroty są normalne.

U mnie w aucie generalnie jak się puszcza gaz to obroty spadają do 500 chwilę pobędą i wracają do normalnych wolnych - ale tak mam już od początku jak to auto kupiłem, nawet na benzynie. Pewnie coś z włącznikiem ale mechanika włącznika wolnych obrotów.

#46 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 18 stycznia 2009 - 23:39

hmmm dzieki
O A dzisiaj rozkminilem jadac z treningu ze mam podpedalem gazu Luz tz. takie os ze jak wcisne tam ze 3cm pedal gazu to obroty sie nie zmieniaja i tak jechalem na luzie i nie puscilem nogi calkowicie z gazu tylko trzymalem sie do tego miejsca i samochod o dziwo nie gasł moze to byc wina przyslonietej rury ale wczescniej jak puszczalem gaz to mi olej latal w gore w dol a trzymajac do punktu G nie ruszal sie wcale :ok: wie ktos co to moze byc ??

I mam pytanie ile kosztuje wiatrak do nagrzewania wnetrza bo moj odmowil posluszenstwa ;/

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 23:39 ]
Panowie HELP parownik wymieniony a jak sku$*&$^n gasl tak gasnie teraz to juz glupi jestem wymienilem chyba wszystko procz silniczka krokowego :star: :czujnik:
Przypominam ze gasnie 3/4 razy kiedy puszczam pedal gazu a mam wcisniety pedal sprzegla lub jest na luzie !

#47 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 stycznia 2009 - 00:51

Patrzyłeś filtr powietrza?? Wiem, że to niby takie prozaiczne, ale kiedyś mi się działo to samo właśnie przez to . . . po prostu był zawalony...

Chociaż skoro wymieniłeś tyle części to pewnie nie omieszkałeś tego sprawdzić :wpysk:

#48 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 23 stycznia 2009 - 12:29

filtr nowy

jednyna rzecza ktora moze byc i przychodzi mi na mysl to silniczek krokowy :mlot: poprosty sie przywiesza ... i wlasnie tu mam pare pytan
1 czy mozna podmienic silniczek krokowy od innego samochodu ??
2 czy mozna go wyczyscic zregenerowac jesli tak to jak ??
3 czy jak go obejde xD to bede mogl jezdzic na benzynie bo magik mi powiedzial ze bedzie chodzil ale tylko na gazie a na benzynie jak sie bedzie jezdzic do 50 km/h czy to fakt czy falsz :old:
5 wie ktos moze jak rozpoznac jaki sie ma silniczek krokowy bo patrzylemna allegro i sa tak jakby 2 rodzaje ale ktory ja mam to neiwim :oops:

#49 Offline   pawel63


  • Postów: 721
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Ostrowiec Św
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 23 stycznia 2009 - 23:41

Przede wszystkim to nie silnik krokowy, tylko zawór powietrza dodatkowego. Nie cuduj z podmianami tylko spróbuj go wyczyścić. Wymontuj i wykąp w ropie, benzynie czy też rozpuszczalniku.
Jak go obejdziesz, na gazie auto faktycznie będzie jeździć. Na benzynie porażka. Brak wolnych obrotów.

#50 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 24 stycznia 2009 - 12:44

dzieki silniczek juz sie czyscie :hahaha::hmm:

Apowiedz mi jeszcze gdzie u siebie znajde sonde LAmbde bo chyba nie mam
mozliwe ze jej nie mam
gdzie powinna sie znajdowac?

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 12:44 ]
kiedys mi wpadl w oczy temat czy post o ksiazkach serwisowych do pobrania ale nie moge znalezc gdyby ktos mogl podac link bylbym wdzieczny...








Podobne tematy Zwiń