Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Centralne zamykanie schowków


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 21 sierpnia 2009 - 08:05

Przed rozbieraniem deski nie miałem z tym najmniejszych problemów, tzn mogłem zamknąć je wszystkie z kluczyka, otwierały się tuż po otwarciu drzwi z pilota, zamykały tak samo szybko.
Po złożeniu deski rozdzielczej zapomniałem podpiąć wężyka podciśnieniowego do zamka przy schowku "na długopisy" nad nawiewami. Teraz z reguły otwierają i zamykają się tak jak powinny, ale czasami potrafią się otworzyć po dobrych kilkunastu sekundach. Raz mi się nawet zdarzyło, że zamknęły się podczas jazdy. Dodatkowo nie mogę zamknąć schowków z kluczyka, tzn ten jeden nad nawiewami mogę, ale pozostałych już nie. Kluczyk w prawo przekręca się o całe 45° natomiast na lewo nie do końca.

Co jest przyczyną takiego dziwnego działania tych zamków schowków od czasu do czasu? :roll:


[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 09:05 ]


Najprawdopodobniej uporałem się z tym problemem. Rozebrałem zamek schowka i poprawiłem mocowanie tej końcówki od podciśnienia. Teraz już jest prawie wszystko ok...

Prawie... bo nie działa centralne zamykanie po przekręceniu kluczyka w zamku schowka. Jestem prawie pewien, że jest to spowodowane brakiem podłączenia wtyczki 3-pinowej do tego zamka. Niestety nie jestem w stanie zlokalizować tego luźnego kabelka :roll:

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie go szukać? Najprawdopodobniej przy składaniu deski rozdzielczej gdzieś się zawieruszył i teraz muszę go "odkopać".



#2 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 21 sierpnia 2009 - 15:47

Zapodziała się cała wtyczka czy tylko jeden przewód?
Jeśli nie widac od góry po wyjęciu schowka, to możesz od dołu z latarką:
trzeba odkręcic na dole dywanowy panel (2x nasadowa 8mka i 3 śrubki), wyjąc czarny plastik w którym jest lampka, położyc się na dywanie i szukac, powinieneś znaleźc! ;-)

#3 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 22 sierpnia 2009 - 17:32

R129 napisał:

Zapodziała się cała wtyczka czy tylko jeden przewód?
No właśnie cała wtyczka.

R129 napisał:

trzeba odkręcic na dole dywanowy panel (2x nasadowa 8mka i 3 śrubki), wyjąc czarny plastik w którym jest lampka, położyc się na dywanie i szukac, powinieneś znaleźc! ;-)
To ja już wiem doskonale, bo już to przerabiałem :hooray:

Jakbyś mógł mi tylko podpowiedzieć z której strony szukać, to by mi bardzo ułatwiło :star:

#4 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 22 sierpnia 2009 - 21:03

no raczej z prawej :hooray:
nie pamietam jak jest poprowadzony, jeśli nie znajdziesz to napisz i wyciągne schowek i powiem dokładnie ;-)

#5 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 23 sierpnia 2009 - 06:57

Cytat

no raczej z prawej :)
Chyba muszę precyzyjniej zadawać pytania ;) Chodzi mi o to czy od strony drzwi, czy może od strony deski rozdzielczej, bardziej u góry czy u dołu...

Jak na razie rozebrałem schowek i kratki nawiewów, a także wyjąłem poduszkę pasażera, ale nie znalazłem niestety żadnego wolnego kabla. Jeszcze poszukam od dołu tak jak piszesz i zobaczymy co wtedy.

#6 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 23 sierpnia 2009 - 13:06

wyjąłem schowek i nawiewy - nad panelem klimy przechodzi gruba wiązka przewodów i na wysokości zamka, właśnie od tej wiązki wychodzi przewód do zamka! ma on może 10-15cm więc musi byc w zasięgu ręki! teraz nie możesz nie znaleźc :star:
jak nie, to zajrzyj od dołu oczywiście od str. deski.

#7 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 24 sierpnia 2009 - 07:28

Dzięki, jeszcze raz wszystko rozbiorę i będę szukał :mrgreen:








Podobne tematy Zwiń