Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Wycieraczka szyby-awaria


152 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 lutego 2011 - 19:24

Tak to mniej więcej wygląda: (włączcie w HD, bo nic nie widać inaczej. Ten dźwięk przez stare pióro, założyłem w celach testowych)

Ciemno jest, a ja telefonem kręciłem, ale coś tam widać. I tu i tak lepiej działa, czasem staje po prostu, wyłączenie/włączenie wtedy pomaga.

Z podniesionym piórem tak samo, sprawdziłem.



#62 Offline   antaba


  • Postów: 58
  • Na forum od: 04 maj 2008
  • Miejscowość: Otwock
  • Inne auto:scania irizar new century

Napisano 21 lutego 2011 - 19:54

tklich, Słuchaj, a może te ramiona, które przenoszą ruch obrotowy silnika elektrycznego na machanizm teleskopu, gdzies haczą o siebie. Trzeba by odsłonić podszybie i podejrzeć jak to wszystko działa "na żywo" Bo mnie to raczej wygląda na usterkę mechaniczną.

#63 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 lutego 2011 - 19:58

antaba, ale od strony karoserii nic tam nie haczy. Cały mechanizm mam wymieniony - w poprzednim ten sam objaw - tam nie ma co zahaczać o siebie, bo miejsce jest.

Wywaliłem wszystko od starej wycieraczki i wpiąłem nową, dokręciłem śrubki i założyłem plastik podszybia. A tam jest sporo miejsca..

#64 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 22 lutego 2011 - 09:05

Stawiam na prąd - na innym forum jeden kolega opisywał podobne przypadki, napisał też, że samo mu się wyłącza ogrzewanie tylnej szyby - ja myślałem, że to normalne, bo mam tak zawsze (nie pamiętam, jak było w benzyniaku, ale raczej jeździłem nim jak było ciepło).

Tylko teraz co i gdzie pomierzyć, żeby to zweryfikować? A może jest jakiś ogólny bezpiecznik? Ja wymieniłem tylko ten od wycieraczki...

#65 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 27 lutego 2011 - 11:19

Sprawdzone i potwierdzone - jest dzisiaj i wczoraj bylo cieplo - wycieraczka chodzi jak nowa.. O co tu moze chodzic? Zapala tez od pierwszego strzala - jak jest zimno, to rozrusznik nie zawsze zaskoczy...

******

Sprawdzone i potwierdzone - jest dzisiaj i wczoraj bylo cieplo - wycieraczka chodzi jak nowa.. O co tu moze chodzic? Zapala tez od pierwszego strzala - jak jest zimno, to rozrusznik nie zawsze zaskoczy...

#66 Offline   Norber1985


  • Postów: 20
  • Na forum od: 23 wrz 2010
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Inne auto:Kocham ten ktory mam

Napisano 03 marca 2011 - 09:53

Witam, z moim pytaniem podłączę się do tego tematu. Otóż mam kłopot ze sprężynami wycieraczki przedniej. Tej zimy wyskoczyła mi z niej jedna ze sprężyn dociskających pióro do szyby i marze mi po całości płyn do spryskiwaczy. Nie wyciera tak jak powinna. Wie może któryś z Panów, czy można kupić takie sprężyny? Szkoda mi wydawać kasę na cały mechanizm razem z ramieniem. Mówiąc wyskoczyła, mam na myśli, że zerwała się jedna strona i nie da się jej wmontować ponownie. Poniżej fotka sprężynki (są takie dwie pod ramieniem).
Dołączona grafika

#67 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 marca 2011 - 12:05

Cześć Norbert1985 polecam sklepy z częściami do motorowerów albo do ciągników rolniczych,
tak tak ciągników, najlepsze jakościowo materiały typu śruby i sprężyny kupuję właśnie w sklepie
z częściami do traktorów. Dobierzesz bez problemu. A dlaczego w tam?
Ano bo w polu byle co nie wytrzyma a i widły mają siłę przebicia to sprzedawcy się starają :mrgreen:

#68 Offline   Norber1985


  • Postów: 20
  • Na forum od: 23 wrz 2010
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Inne auto:Kocham ten ktory mam

Napisano 03 marca 2011 - 12:29

Lord Zekanda napisał:

Cześć Norbert1985 polecam sklepy z częściami do motorowerów albo do ciągników rolniczych

Dziękuję Lord Zekanda za szybką odpowiedź i sugestie poszukiwań. Na pewno postaram się wykorzystać wiedzę, którą mi przekazałeś.

#69 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 marca 2011 - 12:49

dziwne, bo EPC nie pokazuje tej sprezyny jako oddzielnej czesci :D. Chyba trzeba do ASO sie udac i zapytac.

Dołączona grafika

#70 Offline   Norber1985


  • Postów: 20
  • Na forum od: 23 wrz 2010
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Inne auto:Kocham ten ktory mam

Napisano 03 marca 2011 - 14:22

A nie wiem dlaczego nie ma tam uwzględnionej takiej części. Powiem Ci, że jak uniesiesz ramie wycieraczki to widać tam te dwie sprężyny. idą równolegle do siebie przy krańcach obudowy ramienia. Kiedyś pytałem o taką sprężynę w sklepie z częściami do niemieckich aut (tamtej zimy też mi wyskoczyła ale jakoś dało się ją spreparować i wstawić) ale sprzedawca twierdził, że nie da się kupić takiej części osobno. Zakup całego ramienia jakoś mi się nie widzi.








Podobne tematy Zwiń