Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Wycieraczka szyby-awaria


152 odpowiedzi w tym temacie

#151 Offline   Frodli


  • Postów: 30
  • Na forum od: 05 paź 2016
  • Miejscowość: Starachowice
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2018 - 20:25

Temat wydaje się rozwiązany - rozebrałem mechanizm i go nasmarowałem, teraz nawet na 1 biegu chodzi płynnie :-)

-> bezpiecznik sprawdziłem, na pewno był sprawny, bo kiedyś grzebiąc coś przy wycieraczce udało mi się go spalić, obecnie jest wsadzony nowy
-> przekaźnik działał, cykał pomimo iż wycieraczka stała w miejscu

Mam jedynie uwagę co do demontażu ramienia wycieraczki z trzpienia. Postępowałem zgodnie z poradnikiem w FAQ i nasada ramienia pękła mi na pół, widocznie za mało delikatny byłem :-( Dopiero poniewczasie zauważyłem, że nasada nie jest lita, tylko ma wycięcie, a więc można delikatnie podważyć ją śrubokrętem i powinno być łatwiej zdjąć ramię. Dodatkowo ułamana część ma płaski fragment i to pewnie jest przyczyna, że pękła przy obracaniu. Na szczęście ma ona gwint i całość dało się skręcić tak, aby trzymało się solidnie. To tak na przyszłość dla ludzi, którzy będą zabierali się za demontaż :-)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Pomimo, iż oznaczyłem pozycję wycieraczki przed rozebraniem jej nasady, to nie chodzi ona symetrycznie po złożeniu, po stronie kierowcy zachodzi końcówką od strony nasady na gumę podszybia. Wygląda na to, że przy składaniu chybiłem o jeden ząbek, ale nie chce mi się tego teraz poprawiać. Niestety zauważyłem również, że plastiki podszybia są w opłakanym stanie, w kolejnym miejscu się okazało, że któryś z poprzednich właścicieli był rzeźnikiem :-(

Użytkownik Frodli edytował ten post 08 stycznia 2018 - 20:29




#152 Offline   KubaM5


  • Postów: 47
  • Na forum od: 30 gru 2018
  • Miejscowość: Wroclaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 kwietnia 2019 - 21:17

Co może być przyczyną działania tylnej wycieraczki podczas włączania przedniej?
Tylna chodzi cały czas z przednią

#153 Offline   KubaM5


  • Postów: 47
  • Na forum od: 30 gru 2018
  • Miejscowość: Wroclaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 kwietnia 2019 - 19:25

Wie ktoś może?








Podobne tematy Zwiń