Skocz do zawartości




[w201] bartLBN 2.0E Sportline `91


166 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 21:07

Wyświetl postUżytkownik daru dnia 06 stycznia 2013 - 19:10 napisał

zgadza sie, ale nie powiedzialem, ze ma byc na równo :) w e36 jest podobnie i gra to całkiem znośnie.
Ja nie twierdze, że to w ogóle nie wypali, również nie twierdzę, że ma być na równo tylko już widzę te wystające kulfony...

Nie rozumiem po co to kombinowanie, jak dość prosto można wsadzić woofer w drzwi i cieszyć się muzyką ?

No ale zawsze znajdą się tacy co atakują temat od TYŁU lub lubią mieć pod górę ... :grinpeace:



#62 Offline   daru


  • Postów: 702
  • Na forum od: 06 kwi 2012
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W115 200D 75'

Napisano 07 stycznia 2013 - 21:34

zawsze cos oryginalnego;) zamontowanie tego w drzwi jest najlepszym rozwiązaniem ale nie każdemu chce się rzeźbić w boczkach..

#63 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 21:40

oj tam oj tam nie przesadzaj z tą rzeźbą ;)
http://mercedes-190..../6683864/1/#new

#64 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 07 stycznia 2013 - 22:19

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 07 stycznia 2013 - 21:07 napisał

Nie rozumiem po co to kombinowanie, jak dość prosto można wsadzić woofer w drzwi i cieszyć się muzyką ?

Święte słowa. Szczególnie, jakby to miało wyglądać jak Wujek Daimler przykazał:

Dołączona grafika

:slinka:

#65 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 07 stycznia 2013 - 22:36

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 07 stycznia 2013 - 21:40 napisał

oj tam oj tam nie przesadzaj z tą rzeźbą
Ciekaw jestem czy spróbowałeś zrobić takie coś ? :hmm: Czy wiesz ile pochłania to czasu :hmm: Czy zdajesz sobie sprawę jakie narzędzia są potrzebne i że w domu przy biurku się tego nie wykona ? :hmm: Pisanie to nie jest sztuka. Sztuką jest zrobić kompletny system , który zagra i na nim "dojrzeje" ucho.
Ja osobiście w swojej pierwszej 190 przerobiłem temat głośników w słupku A. Czy to jest droga pod górę :hmm: Znacznie mniej pracy , mniej się rzuca w oczy.
Przewijał się przez forum już kilkanaście razy mercedes w124 z zamontowanymi głośnikami w tym miejscu (startujący w Chinach czy w Japonii w turniejach CA)
Teraz pewnie padłoby że scena się przesunie i to nie jest fachowo i... bo wszystkie "firmy " montują właśnie w drzwiach i koniec i tak trzeba i tak ma być! , a co to ma do tematu kolegi auta ,gdzie średnie audio waha się w okolicy wartości pojazdu...
Więc żeby utrzymać auto fundusze są potrzebne i to nie małe ... , a co dopiero pakować się w budowanie sceny. Jak dla mnie wyglądem rodem spod dyskoteki.
klisza, wstawił rozwiązanie w w201 które pierwszy raz na oczy widzę ,ale w w124 korzystam z niego i nie jest to super miejsce. Jednak teraz wiem że jedyne słuszne !

#66 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 23:02

Twierdzisz, że mniej pracy jest w ulepieniu z żywicy kickpanelu w nogach który będzie miał jakieś 6-8L w 190, niż przykręcenie dystansu do drzwi i wyszpachlowanie maskownicy i kieszeni pod strukturę? Dobrze zrozumiałem?
To chyba teraz ja mogę stwierdzić, że nigdy tego nie robiłeś ...

#67 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 07 stycznia 2013 - 23:08

tu też pytanie, co też autor chce osiągnąć. Jeśli dobre brzmienie, to widziałem (i czułem na każdym włosie) w jednym w220 w Wajku. Urywa siedzenie, nie przeczę. Ale z drugiej stony "zadowalający" dźwięk może zamontować sobie też ktoś, kto chce mieć jak w Sindelfingen, to w sumie też dobrze zagra.

Kwesita też funduszy, bo jak ma się przerobić słupki A po taniości, to będzie to wyglądało tragicznie, a pamiętajmy, że światło szybsze od dźwięku ;)

#68 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2013 - 23:12

Wątek o CA się rozwinął i niepotrzebnie zrobił się bałagan w temacie bart'a. Ale może to go nakieruje na dobrą stronę dźwięku :ok:

A z wsadzeniem wysokotonówki w słupek to najważniejsze jest jego dobre ukierunkowanie, później to już tylko żmudna zabawa ze szpachlowaniem i chyba nie aż tak kosztowna.

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 07 stycznia 2013 - 23:16


#69 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 07 stycznia 2013 - 23:37

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 07 stycznia 2013 - 23:02 napisał

Twierdzisz, że mniej pracy jest w ulepieniu z żywicy kickpanelu w nogach który będzie miał jakieś 6-8L
Troszkę temat się rozmywa bo w tym litrażu radzą sobie świetnie głośniki 20 cm. Twierdzę jedynie że takie

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 07 stycznia 2013 - 23:02 napisał

wyszpachlowanie maskownicy i kieszeni pod strukturę
w warunkach domowych skończy się popękanym uwiecznieniem prac.
Słupki A z mądrym podejściem nie wymagają grama szpachli czy żywicy. Kilka lat temu raczkując bawiłem się i jednym i drugim. Przy mizernym sprzęcie i materiałach z demobilu i śmiało mogę powiedzieć że wiem , spróbowałem ,zepsułem , poprawiłem , naprawiłem i byłem szczęśliwy z własnego dzieła.
Dołączona grafika Dołączona grafika
Takie zdjęcia mi się tylko uchowały z chałupniczej roboty z marnymi funduszami. Szkoda bo finalny efekt poszedł razem z dyskiem do śmieci. Mam na myśli zdjęcia , a cały system pojechał do Czech z nowym właścicielem

Użytkownik pawel14b3 edytował ten post 07 stycznia 2013 - 23:39


#70 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2013 - 09:20

Skoro tak ciężko było wyszpachlować kieszeń to dalej twierdzisz, że łatwiejszym sposobem jest zrobienie komory w nogach?

Niestety dla typowych samochodowych 16cm wooferów potrzeba min 6L żeby poprawnie zagrał. Te komory które ja widziałem miały min 8 -10L. Są głośniki które zadowolą się 4-5L ale koszta rosną...
Nie sztuką jest zrobić jakąś tam małą komorę, wsadzić jakiś tam woofer, pokazywać fotki na forumie, a tak naprawdę rozczarować się tym jak gra, a raczej nie gra...
Dlatego drzwi są łatwiejszym miejscem do aplikacji głośnika, wybacza więcej błędów niż komora.

Co do żywicy i szpachlowania to nie polecam w pokoju przy biurku, bo zapachu szybko się nie pozbędziesz i trochę się zakurzy. :D
Żeby żywica popękała to trzeba się mocno postarać. Akurat asystuje przy budowie modeli szybowców i mam o tym odrobinę wiedzy.

Z mojej strony koniec OT w Galerii :poklon:








Podobne tematy Zwiń