Skocz do zawartości




Renault Magnum


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   consol85


  • Postów: 1 040
  • Na forum od: 12 cze 2007
  • Miejscowość: Przyjazń PL, Tingerup DK

Napisano 18 czerwca 2010 - 21:11

Witam panowie mam pytanie w którym roku weszły modele DXi :ok: czy w 2004 juz będzie DXi na co patrzeć przy zakupie jakie sa wady :hahaha:



#2 Offline   michal55yh


  • Postów: 1 333
  • Na forum od: 10 sty 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec (jeleniog.)
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:EX Mercedes-Benz W210 E270 CDI
  • Inne auto:Kia Sportage III

Napisano 20 czerwca 2010 - 14:36

Co do Renault to ci nie podpowiem zbytnio, ale jakbyś myślał o Scanii to oczywiście służę radą.

#3 Offline   consol85


  • Postów: 1 040
  • Na forum od: 12 cze 2007
  • Miejscowość: Przyjazń PL, Tingerup DK

Napisano 20 czerwca 2010 - 17:03

akurat Scania mnie nie interesuje :hmm: chciałbym DXi ale mój ojciec mówi ze bez różnicy jaki ślinik ale jednak silnik Volvo uważam za lepszy, jeszcze nie widziałem tych Magnumek wie ze będą 3 takie same z rocznika 2004, dwie dla ojca i jedna ja chce, oczywiście nie będę nią jeździł będę miał kierowce

#4 Offline   michal55yh


  • Postów: 1 333
  • Na forum od: 10 sty 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec (jeleniog.)
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:EX Mercedes-Benz W210 E270 CDI
  • Inne auto:Kia Sportage III

Napisano 20 czerwca 2010 - 20:29

Silniki Volvo są trwałe i dobre, dużo dobrych opinii na ich temat słyszałem, no i co najważniejsze, są mocne przez co mniej palą. Jednakże buda Renault szybko niszczeje, chyba że ktoś o nią dba, wymienia wszystko na czas (co w transporcie rzadko się zdarza).

#5 Offline   consol85


  • Postów: 1 040
  • Na forum od: 12 cze 2007
  • Miejscowość: Przyjazń PL, Tingerup DK

Napisano 20 czerwca 2010 - 21:07

u nas nie ma takiej opcji żeby czegoś nie naprawiać wszystko robimy na bierzaco obecnie mój ojciec ma MAN F2000 z 96r jeździ nim sam od nowości sam wyjechał nim z fabryki, jedyny remont to wymiana tulei silnika i pierścienie, nawet sprzęgła nie wymienialiśmy a samochód ma juz 1600 tysiecy no ale niestety jego los juz jest znany jedzie do Kazachstanu tak samo jak i Volvo mojego brata :hmm:

#6 Offline   michal55yh


  • Postów: 1 333
  • Na forum od: 10 sty 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec (jeleniog.)
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:EX Mercedes-Benz W210 E270 CDI
  • Inne auto:Kia Sportage III

Napisano 20 czerwca 2010 - 21:14

Te Many potrafiły wiele przeżyć, jeździłem z ojcem kiedyś takim, fakt że czasem ledwo wdrapywał się pod górki ale nigdy nie zawiódł. Najgorsze przeżycia mam z Renault Premium, co chwilkę się psuła, zawsze coś jej nie pasowało. Na szczęście nie były to wielkie problemy ale zawsze wymuszały postój.

#7 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 czerwca 2010 - 19:53

consol85, Nie jestem pewien na 100% ale pierwsze DXi12 pojawiły się pod koniec 2004 roku, ale pewien nie jestem! Z tego co pamiętam DXi12 były już na 100% w 2005roku.
Samochód jak każdy inny dbasz to masz! Nie ważne czy scania, man czy inny... każde mają zalety jak i wady.
Ja jestem wielkim fanem tej marki, choć jeździłem tylko AE420ti i Integraf-ką 430 z 2000r.

Znajomy ma dużą flotę i posiada tylko i wyłącznie MAGNUMki, miał FH-acze 420 ale podobno żarły paliwo jak szalone, i szybko się ich pozbył.
Nie słyszałem aby miał jakieś problemy z DXi, auta śmigają po całej europie.
No a o komforcie to chyba nie ma dyskusji, wg mnie największy! A zwłaszcza w najnowszej (ostatniej) wersji kabinowej! To po prostu bajka!
Z tego co zaobserwowałem to silniki volvo są dużo głośniejsze niż MACK-a, hałasują tak samo jak w scani. Myślę że to wina pompowtryskiwaczy. Silniki mają rozrząd z tyłu, co ma wpływ na mniejsze drgania (podobno scania już dawno to stosowała).

Strona firmy znajomego co ma MAGNUMKI, choć na stronie pisze że też VOLVO co jest po części ściemą :star: http://megasped.pl/tabor.html

I znajomego co na SCANIE i VOLVO:
http://drzyzga.com.pl/

Pozdrawiam

#8 Offline   consol85


  • Postów: 1 040
  • Na forum od: 12 cze 2007
  • Miejscowość: Przyjazń PL, Tingerup DK

Napisano 22 czerwca 2010 - 20:09

Okaże sie w czwartek bo jadę do polski i będę je oglądał :star:








Podobne tematy Zwiń