Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Czy i jaką instalację LPG można zamontować w aucie


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   michancio


  • Postów: 697
  • Na forum od: 15 lis 2009
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 09 lipca 2010 - 12:30

Co on plecie... Zmien gazownika. Ja tez mam mechaniczny wtrysk i chodzi na Pb jak i na LPG...



#22 Gość_przemoo33_


  • Na forum od: --

Napisano 10 lipca 2010 - 08:01

Zmienię ale auto chyba,bo każdy mówi co innego,a pomocy nie ma.Tak wiem,że niektórzy jak słyszą o gazowaniu gwiazdy to im nie dobrze.No ale są też tacy,co mają LPG(jak widzę)i wszystko jest ok!To skoro chodzi na gazie,to może ma ktoś jakieś namiary w Poznaniu??Help ;)

#23 Offline   kris86


  • Postów: 67
  • Na forum od: 19 cze 2010

Napisano 10 lipca 2010 - 11:37

To czy komu lpg chodzi dobrze,to zależy od stanu auta przed zagazowaniem,i jakośći wykonania danej instalacji.

#24 Gość_przemoo33_


  • Na forum od: --

Napisano 10 lipca 2010 - 12:07

Tak wiem,auto mam w bdb.stanie potrzebuję dobrego gazownika z Poznania,jak pisałem wyżej.

#25 Offline   nordyk2


  • Postów: 10
  • Na forum od: 09 sty 2010
  • Miejscowość: Tarnów

Napisano 24 lipca 2010 - 20:38

Witam jaką instalacje założyć do W140 L z silnikiem m119 5.0 z 1998roku, robie miesięcznie od 15 do 25 tys km, nie wyobrażam sobie zamienić mojej eski na inny samochód ani też przepłącac za Pb. Potrzebuje bardzo dobrej instalacji, dzięki

#26 Offline   miqolaj


  • Postów: 654
  • Na forum od: 09 sie 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 lipca 2010 - 08:46

to zalezy ile chcesz wydac.
ogolnie moge polecic sterownik np STAG lub KME
do tego jak najlepsze wtryskiwacze - tutaj polecam MATRIXY
dobry wydajny reduktor, albo nawet dwa - np skorpion GT/ST
i jak najwieksza butla w miejscu kola zapasowego:)

#27 Offline   michancio


  • Postów: 697
  • Na forum od: 15 lis 2009
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 lipca 2010 - 10:11

Miałem w140 z tym silnikiem i nie dziwie ci sie ze chcesz wstawic gaz... To auto potrafi wykończyć finansowo ale za to odpłaca sie bezawaryjnością i wygodą... Do swojej też chciałem wstawić saz ale nie zdążyłem (rozbiłem to auto)

#28 Offline   nordyk2


  • Postów: 10
  • Na forum od: 09 sty 2010
  • Miejscowość: Tarnów

Napisano 25 lipca 2010 - 12:27

Cena nie gra roli może kosztować nawet i 10 tys zł - wróci mi się szybko przy moich przebiegach. Musze zagazować eske ponieważ z moją ciezką nogą w mieście pali powyżej 22l, na trasie 13-15 l choć to sporadyczne wyniki hehe. Po drugie w polsce benzyna na coraz większej ilości stacji jest totalnym syfem. Gdy zatankuje np w Essen motor ciszej gada, pozatym lepiej reaguje na pedał gazu i mniej pali. Więc po co przepłacać za syf. Ktoś może powiedzieć kup sobie turbognojka 1.9tdi jak cie nie stać na benzynę. Hmmmm owszem mógłbym sobie kupić ale po co gdy można jeździć wygodniej, BEZPIECZNIEJ i przez długie lata cieszyć się bezawaryjnością eski których to cech nie da mi żaden współczesny samochód. To moja druga eska, pierwsza uratowała mi życie, z przeciwnej strony jadący Volvem wyprzedzał pod górkę i spotkał się ze mną na szycie, kierowce podziwiałem rozmazanego na mojej przedniej szybie. Z merca wysiadłem sam o własnych siłach (2) Nabycie nowego diesla w polsce jest równoznaczne z kupieniem skarbonki, w polsce wystarczy zatankować najlepszą ropę i tak jak mój wspolnik który kupił nowego passata w dieslu teraz płacze i ani gwarancja mu nie pomoże jeden załatwiany pompowtryskiwacz Boscha około 2,400zł a mówiłem mu jak diesel to tylko Om602, 603, 605 w mercu :)

#29 Offline   xiądz


  • Postów: 262
  • Na forum od: 06 sty 2010
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:opel zafira z18xe

Napisano 25 lipca 2010 - 14:59

nordyk2 napisał:

Witam jaką instalacje założyć do W140 L z silnikiem m119 5.0 z 1998roku, robie miesięcznie od 15 do 25 tys km, nie wyobrażam sobie zamienić mojej eski na inny samochód ani też przepłącac za Pb. Potrzebuje bardzo dobrej instalacji, dzięki
Polecam gościa Sebastian ze Zbrosławic koło Gliwic, 663082622, 889771177. Będziesz zadowolony a Twoje auto jeszcze bardziej

#30 Offline   tomek.w


  • Postów: 3
  • Na forum od: 25 lip 2010

Napisano 25 lipca 2010 - 17:48

przemoo33 napisał:

Tak wiem,auto mam w bdb.stanie potrzebuję dobrego gazownika z Poznania,jak pisałem wyżej.

Jeśli jesteś z Poznania to bardzo polecam Ci http://www.pitec.pl/ to najlepszy instalator LPG w okolicy. Nie powiem Ci na 100% czy da się zagazować Twoje auto ale wiem że jeśli się da to on na pewno potrafi to zrobić :) Znam go od pewnego czasu i jeszcze nigdy nie słyszałem żeby trafiło do niego jakieś auto i żeby coś popsuł albo nie zrobił itp.
Tu masz cennik jego instalacji: http://www.pitec.pl/cennik/ jak widać ceny na przyzwoitym poziomie.
Aha napisz czy się udało bo sam jestem ciekaw.

OT. Czy wszystkie W140 3.0 miały wtrysk mechaniczny?


Pozdrawiam








Podobne tematy Zwiń