Skocz do zawartości




- - - - -

Klikanie za schowkiem w124


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   purgley


  • Postów: 27
  • Na forum od: 24 mar 2011
  • Miejscowość: Płoty
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 kwietnia 2011 - 00:35

Witam mam pytanie przy otwarciu samochodu i gdy wsiadam i za każdym razem gdy zamykam drzwi, słychać pykanie przerywacza tak jak od kierunkowskazów gdzieś w okolicy schowka po ok 2-3 minutach przestaje pykać. Z vin'u wyczytałem ze mam jakiś anti thief czy coś takiego. Myślałem że może to jest zamykanie zamków w czasie jazdy ale się nie zamykają. Jakieś pomysły?



#2 Offline   bezelek


  • Postów: 76
  • Na forum od: 14 lut 2011
  • Miejscowość: Daniec, Opolskie
  • Drugi Mercedes:MB 100 2.4D
  • Trzeci Mercedes:MB Vito 2.2 CDI
  • Inne auto:BMW e36

Napisano 15 kwietnia 2011 - 19:44

Anti thief - anty złodziej, podejrzewam że alarm. Ja w moim 190 (1993) mam alarm marki Gamma (chyba oryginalnie montowane w gwiazdach), pod maska jest miejsce na kluczyk ktorym się włącza albo wyłącza alarm, być może masz włączony, ale źle podłączony, i niby się włącza ale nic nie jest podłączone (migacze, sygnał dźwiękowy, odcinka zapłonu/pompy paliwa). U mnie centralka alarmu jest pod kierownicą, odpowiada u mnie ona też za centralny zamek. U ciebie może być za schowkiem, no i raczej napewno też jest pod maska jakiś sterownik. (tak jak u mnie, z możliwością przekrecenia kluczyka w pozycje on/off).

#3 Offline   purgley


  • Postów: 27
  • Na forum od: 24 mar 2011
  • Miejscowość: Płoty
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 kwietnia 2011 - 09:42

aż pójdę sprawdzić czy nie mam pod maską czegoś takiego, ale ja nie mam żadnego pilota, czy u Ciebie działa to na przekręcanie kluczyka w drzwiach?

#4 Offline   purgley


  • Postów: 27
  • Na forum od: 24 mar 2011
  • Miejscowość: Płoty
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 kwietnia 2011 - 10:04

nic takiego nie znalazłem pod maską i pytanie czy w mercach bez alarmu są czujniki zamknięcia maski (taki jak w drzwiach)?

#5 Offline   stary


  • Postów: 33
  • Na forum od: 21 sie 2010
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 kwietnia 2011 - 15:25

purgley napisał:

czy w mercach bez alarmu są czujniki zamknięcia maski (taki jak w drzwiach)?

Też mam taki czujnik (obok puszki z bezpiecznikami). Cholera wie do czego :?
Natomiast zimą, po wejściu do auta, zza schowka słyszałem odgłos jakby silniczka elektrycznego. UFO? :shock:
PS. Mam 124 po Taxi, ale jeśli były jakieś alarmy czy anty-napady, to wymontowano.

#6 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 23 kwietnia 2011 - 16:00

purgley napisał:

Z vin'u wyczytałem ze mam jakiś anti thief
Z angielskiego ATA, z niemieckiego EDW - jest to wlaśnie alarm montowany fabrycznie.

bezelek napisał:

mam alarm marki Gamma (chyba oryginalnie montowane w gwiazdach)
Takie alarmy nigdy nie były w tym modelu montowane fabrycznie.

bezelek napisał:

U mnie centralka alarmu jest pod kierownicą, odpowiada u mnie ona też za centralny zamek. U ciebie może być za schowkiem, no i raczej napewno też jest pod maska jakiś sterownik.
Centralka alarmu oryginalnego jest montowana pod blachą pod nogami pasażera. Po maską nie ma żadnego sterownika - jest tylko zwykły, talerzykowy "titek" w okolicy migacza.
A oto stosowny obrazek:
http://www.unitcat.r...007/15U/82/540/
Widać wyraźnie sterownik i "titek". Sterownik jest koloru szarego, i prawie w każdym przypadku ma napis "Becker"

purgley napisał:

czy u Ciebie działa to na przekręcanie kluczyka w drzwiach?
W modelu 201 był uruchamiany poprzez obrócenie kluczyka w drzwiach w celu zamknięcia i rozbrajany - poprzez obrócenie kluczyka dla otwarcia.
W pierwszych 124 tak samo, w późniejszych (z kluczykiem "scyzorykiem") poprzez naciśnięcie przycisku kluczyka.

purgley napisał:

czy w mercach bez alarmu są czujniki zamknięcia maski (taki jak w drzwiach)?

stary napisał:

Też mam taki czujnik (obok puszki z bezpiecznikami). Cholera wie do czego :?
Są dwa przypadki tego czujnika pod maską:
- jeżeli jest alarm, to taki czujnik jest zamontowany na metalowej podstawce, przykręconej pod jedną ze śrub błotnika i zostaje naciśnięty po zamknięciu maski. (na obrazku nr.67)
Jeżeli taki czujnik jest bliżej skrzynki bezpiecznikowej i nie jest maską naciskany - to jest to rozbrajanie oryginalnego alarmu "taksówkarskiego" w autach o kolorze budyniowym.
W okolicy pedałów lub pod kolumną kierownicy zamontowany jest spory włącznik napadowy, po jego naciśnięciu załacza się alarm i idzie sygnał przez radio do dyspozytora taksówki że kierowca został napadnięty. Wyłączenie alarmu jest możliwe właśnie dopiero po naciśnięciu tego wyłącznika pod maską.

purgley napisał:

słychać pykanie przerywacza tak jak od kierunkowskazów gdzieś w okolicy schowka po ok 2-3 minutach przestaje pykać
Widać ktoś nie umiał sobie z tym poradzić i odłączył pod maską sygnał, zdjął wtyczkę ze sterownika albo jakoś inaczej go zdezaktywował.

stary napisał:

Natomiast zimą, po wejściu do auta, zza schowka słyszałem odgłos jakby silniczka elektrycznego. UFO?
Jest to wentylatorek wymuszający przepływ powietrza poprzez czujnik temperatury wnętrza (za kratką, w lampce nad lusterkiem). Na poniższym rysunku to numer 113. Zresztą było o tym wentylatorku wiele razy na forum...
http://www.unitcat.r...007/15U/83/150/
Ze świątecznym pozdrowieniem - Gerri

#7 Offline   purgley


  • Postów: 27
  • Na forum od: 24 mar 2011
  • Miejscowość: Płoty
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 kwietnia 2011 - 23:49

czyli gdy modUł (jest podłączony) pyka to powinien mi trąbić? bo zauważyłem że nam 2 klaksony obok siebie








Podobne tematy Zwiń