Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Brak światła pozycyjnego tył prawa strona



67 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   piotras18


  • Postów: 14
  • Na forum od: 19 lis 2017
  • Miejscowość: Żagań
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 listopada 2017 - 16:35

Witam wszystkich. Jestem od niedawna w posiadaniu W 124 coupe 320 ce. Mój problem polega na tym, że nie świeci mi jedno światło pozycyjne z tyłu, jedno światło cofania oraz po przełączeniu włącznika swiateł w lewo, które załącza pozycję lewą lub prawą nie świeci nic.Gdy przekręcę w prawo oba pozycyjne świecą. Reszta działa bez zarzutu. Bezpieczniki ok, żarówki z tyłu ok. Nie dochodzi w ogóle prąd do prawej pozycji z tyłu. Na razie udało mi się tyle sprawdzić. Wina będzie leżeć we włączniku, czy w sterowniku światłami?? Temat był już poruszany, ale u mnie się trochę tego nazbierało i nie wiem gdzie dalej szukać Z góry dzięki za odpowiedź.



#62 Offline   Fah


  • Postów: 336
  • Na forum od: 12 wrz 2017
  • Miejscowość: Ciechanów
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 listopada 2017 - 16:43

Czyli tak - pozycje kierunkowe - ciemność, nawet z przodu, ogólne - wszystko świeci, dobrze zrozumiałem? Wtedy wina leży po stronie włącznika (styki mogą być zaśniedziałe, ścieżka się upaliła, może być różnie). Wsteczny - do żarówki dochodzi prąd? Jak tak, a za żarówkę dasz se felgę skrzywić - oprawka. A raczej styki w oprawce, Jak wyglądają w porządku, to je odegnij lekko na zewnątrz, powinno pomóc. I sprawdź to, zanim włożysz oprawkę z powrotem, dla pewności. W pugu 307 tak miałem, że w oprawce śmiga, po zamontowaniu nie, wyszło, że przy wkładaniu styk się wginał do środka i nie łączyło.

I sprawdź jeszcze, czy ktoś nie rzeźbił w kablach, skoro jest moment, że świecą oba

#63 Offline   piotras18


  • Postów: 14
  • Na forum od: 19 lis 2017
  • Miejscowość: Żagań
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 listopada 2017 - 21:40

Pozycje kierunkowe-ciemność, z tyłu i z przodu. Muszę dostać się do włącznika świateł, ponieważ myślę, że tam tkwi problem. Brak światła wstecznego i pozycyjnego z tyłu, był spowodowany zimnymi lutami w tym urządzeniu, które odpowiada za swiatła (największa kostka za bezpiecznikami). Nie wiem dlaczego, ale teraz nie działa mi mechanizm szyby kierowcy (bezpieczniki ok). Jak wcisnę góra-dół to tylko cyka coś pod tylną kanapą.

#64 Offline   Fah


  • Postów: 336
  • Na forum od: 12 wrz 2017
  • Miejscowość: Ciechanów
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 listopada 2017 - 22:43

Pod tylną kanapą (po lewej) masz moduł komfortu. Skoro cyka, jest w porządku. Szukaj po kablach stamtąd. Ewentualnie i tam sprawdź wpinki

#65 Offline   piotras18


  • Postów: 14
  • Na forum od: 19 lis 2017
  • Miejscowość: Żagań
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 listopada 2017 - 17:07

Włącznik rozebrałem i jest ok. Styki nie zaśniedziałe. Poskładałem do kupy i dalej to samo. Nie wiem gdzie dalej szukać. Pod koniec tyg sprawdzę moduł komfortu w związku nie działającą szybą.

#66 Offline   Filip02052000


  • Postów: 37
  • Na forum od: 27 lip 2019
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 kwietnia 2021 - 19:43

Witam i podpinam się pod temat.
W moim nowo zakupionym W124 nie ma prawej przedniej pozycji i tylnego przeciemgłowego. Żarówki i bezpieczniki są ok. Kilka dni temu jak sprawdzałem miernikiem napięcie na zaciskach żarówek - było około 4V Dzisiaj działając dalej - sprawdzam jeszcze raz - 0V. Gdzie dalej szukać przyczyny. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

#67 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 kwietnia 2021 - 20:27

Odepnij kostki od lamp i zmierz na kostce. Może tam po prostu styku nie ma.

#68 Offline   Filip02052000


  • Postów: 37
  • Na forum od: 27 lip 2019
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 kwietnia 2021 - 07:22

Mierzyłem i na kostce. Myślałem, że przyczyną może być słaba masa, ale wykonywałem pomiar dotykając jedną sondą miernika do ujemnej klemy i wynik pomiaru się nie zmienił.








Podobne tematy Zwiń