Skocz do zawartości




- - - - -

Problem z w124 3.0 M103


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   playa


  • Postów: 7
  • Na forum od: 06 lip 2011

Napisano 10 marca 2012 - 12:10

Witam,
Przeszukiwałem wielokrotnie forum próbując znalęźć podobny problem z mizernym skutkiem, więc postanowiłem napisać. Auto gdy jest zimne zachowuje się bardzo dobrze, mam na myśli przyspieszenie - reakcję na wciśnięty pedał gazu, bo z tym mam właśnie problem. Po rozgrzaniu ruszając powiedzmy ze skrzyżowania auto sprawia wrażenie zamulonego. Niezależnie od wciśniętego pedału przyspieszenia 20% czy 80% auto przyspiesza bardzo wolno, by po jakiś 15 sek dostawało jakiegoś nagłego kopa i jedzie już prawidłowo. Dotychczas nie przeszkadzało mi to tak bardzo (nie urządzam wyścigów spod świateł), jednak problem się pogłębił. Mianowicie po dłuższej jeździe występuje całkowity brak reakcji na pedał przyspieszenia i to podczas jazdy, auto zwalnia i zaczyna pełzać tak jak po wrzuceniu D i puszczeniu hamulca. Kiedy się zatrzymam i przełożę przekładnię w pozycję P, reakcja na wciśnięty pedał powraca, ale z przerywaniem tak jakby się dusił wzrost do 3000obr po czym spadek na 1500obr. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy, aż do pojawienia sie tej sytuacji ponownie bez jakiejkolwiek zależności, może za tydzień, a może za dzień. Sprawdzona została klapa spiętrzająca oraz jej potencjometr, ciśnienie paliwa w układzie wszystko ok, filtr paliwa wymieniony. Ktoś może spotkał się z podobnym przypadkiem? Macie może jakiś pomysł? Czyżby szwankował rozdzielacz paliwa?
Pozdrawiam



#2 Offline   playa


  • Postów: 7
  • Na forum od: 06 lip 2011

Napisano 10 marca 2012 - 14:28

Prośba do moderatora o przeniesienie wątku do działu :
Forum Techniczne Mercedes - W201/190 i W124








Podobne tematy Zwiń