Skocz do zawartości




- - - - -

Elektromagnes do W124 200D


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Bosuck


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 cze 2012
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 sierpnia 2012 - 20:22

Prosze o pomoc kogoś rozeznanego, bo pomimo wysiłku, nie udało mi się dojść do tego. Potrzebuję kupić elektromagnes do W124 z motorem 200D i 4 stopniową manualną skrzynią. Rocznik 1990. Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/me...2534793928.html
Czy to będzie pasowało? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam



#2 Offline   macmw


  • Postów: 962
  • Na forum od: 06 lis 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Porsche 991 turbo s

Napisano 06 sierpnia 2012 - 20:59

Dobrze byłoby znać oznaczenie silnika Twojego i tego gościa z którego pochodzą części (601.xxx). Dla silnika 601.912 który ty prawdopodobnie masz nr części tzn elektromagnes jest A6012000377, aczkolwiek należy to zweryfikować sprawdzając dokładnie dla danego nr silnika.
Numery części które gość podał na aukcji niekoniecznie muszą się pokrywać z tymi z EPC.

#3 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 07 sierpnia 2012 - 07:40

Jeżeli chodzi o samą cewkę elektromagnesu, to są dwie wersje: jedna ma oba końce uzwojenia wyprowadzone na zewnątrz, druga ma jeden koniec połączony z masą i wyprowadzony na zewnątrz tylko jeden kabelek. Jest możliwość przerobienia instalacji - ale oczywiście to kłopot.

#4 Offline   Bosuck


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 cze 2012
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 sierpnia 2012 - 12:36

Wyświetl postUżytkownik macmw dnia 06 sierpnia 2012 - 20:59 napisał

Dobrze byłoby znać oznaczenie silnika Twojego i tego gościa z którego pochodzą części (601.xxx). Dla silnika 601.912 który ty prawdopodobnie masz nr części tzn elektromagnes jest A6012000377, aczkolwiek należy to zweryfikować sprawdzając dokładnie dla danego nr silnika.
Numery części które gość podał na aukcji niekoniecznie muszą się pokrywać z tymi z EPC.

Dwa pytania (zupełnie "zielonego" w temacie, dlatego proszę się nie śmiać).
1. Gdzie znaleźć oznaczenie mojego silnika ?
2. Gdzie mogę wyszukać po numerach katalogowych takie rzeczy? Jest jakaś stronka z taką wyszukiwarką?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

#5 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 sierpnia 2012 - 19:01

Numer silnika: http://mb201-124.eu/...szukac-zdjecia/
Przy okazji, kliknij: http://mb201-124.eu/...usercp&tab=core i na dole ustaw jakie masz auto, będzie łatwiej doradzać.

Pewne rzeczy można znaleźć np. w wyszukiwarkach hurtowni motoryzacyjnych:
- FOTA: http://katalog.fota.pl
- InterCars: http://sklep.intercars.com.pl
Choć i tam zdarzają się błędy i nieścisłości.
Nie istnieje żadna oficjalna darmowa wyszukiwarka, że tylko wpisujesz numer silnika i wyskakują części, które na 100% do niego pasują. Za to są elektroniczne katalogi części (z ang. "EPC"). Pracowici Rosjanie, spiratowali oryginalny katalog i wrzucili do sieci. Adresy stron z katalogiem, ustawiłem sobie w podpisie. Każda z tych czterech wersji działa nieco inaczej i ma swoje wady i zalety. Trzeba też się nauczyć jakie części znajdują się w której grupie (często pozory mylą). No i trzeba wnikliwie czytać komentarze odnośnie pasowania części zależnie od wyposażenia wozu albo zależnie od innych części czy też końcówki numeru VIN. Mając numer, można już śmiało szukać ceny oryginału na stronie: http://mb24.tk, którą zrobił pewien pracowity kolega. Albo szukać ceny i modelu zamiennika na stronach którejś hurtowni.

#6 Offline   Bosuck


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 cze 2012
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 sierpnia 2012 - 17:22

Odnalazłem numer silnika: 60191010177117 cholera zamazana nieźle jest.

#7 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 sierpnia 2012 - 22:30

Zdaje się, że coś źle go przepisałeś. Chyba nie było silnika 601 910. Prędzej jest tam 601 912 albo 911 jeśli ktoś przełożył z W201. Mniejsza o to. Chcesz, to sobie sprawdź na którejś stronie z EPC (adresy w podpisie), czy po wpisaniu Twojego VINu, wyskakuje właśnie ten numer silnika.

Kurcze, trochę dziwne, że ten elektromagnes nie ma zamienników w Focie ani InterCarsie. Chyba mało awaryjna część. Na pewno uszkodzony? Może jednak wyłącznik termiczny nie załącza albo nie ma masy (brązowy kabel zakończony oczkiem przykręconym na górze kolektora dolotowego)?
W razie czego, na aukcjach jest tego do wyboru::
Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
MERCEDES W 124 W124 - wentylator chłodnicy (2547424246) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
http://allegro.pl/li...124+190d+190%29

#8 Offline   Bosuck


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 cze 2012
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 sierpnia 2012 - 15:33

Na pewno muszę kupić elektromagnes. Mechanika mam dobrego. Wkurzam się własnie, bo to praktycznie ostatnia rzecz jaką musze kupić, by była "igiełka". Mam jeszcze do wymiany linkę gazu, ale tą już kupiłem. Zjeździłem już chyba wszystkie sklepy w Krakowie (wszędzie twierdzą, że to się nie psuje praktycznie wcale) za elektromagnesem, a allegro i gumtree sprawdzam kilka razy dziennie.
XM rozumiem, że z aukcji, do których linki podałes mogę śmiało kupić?

#9 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 sierpnia 2012 - 19:44

Nie wiem, nie na każdej aukcji jest numer części. Z tego co widaćw EPC, to ta część była tylko pod jednym numerem (do tego silnika), więc nume jest na 99% poprawny. A czy w innych silnikach występowało coś "takie samo, ale inne", to już nie wiem. Telefon w dłoń i dopytywać. Wiadomo, że większość handlarzy nie bedzie chciała sprawdzić, ale trudno. Z resztą... ja bym zaryzykował, skoro nie da się dostać zamiennika.

#10 Offline   macmw


  • Postów: 962
  • Na forum od: 06 lis 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Porsche 991 turbo s

Napisano 16 sierpnia 2012 - 20:54

Podjedź do serwisu Mercedesa, niech ci dobiorą ten elektromagnes dokładnie do nr VIN, przecież nie musisz od razu kupować, jak będzie ludzki sprzedawca to poda nr cześci. W Krakowie podjedź do ASO Kosmowski, na częściach jest trzech normalnych gości, jeden p.Antoni Kryza-starszy gość w okularach, jeden młody gruby z brodą, i jeden młody niski ok.160cm. Unikaj młodego gościa około 180cm, bo ten to prawdziwy łaskawca. Jak będziesz miał nr katalogowy to sprawa jest prosta.
Odnośnie sklepów, byłeś u chłopaków z Michałowic, na Trybuny Ludu(przedłużenie Walerego Sławka?)








Podobne tematy Zwiń