Skocz do zawartości




- - - - -

Problem z dobraniem chlodnicy do mojego e220 Automat + Klima


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   wsahsc


  • Postów: 21
  • Na forum od: 31 gru 2011
  • Miejscowość: Lubań/Zgorzelec
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 03 listopada 2012 - 12:39

Witam. Auto od 3tyg. stoi na warsztacie bo chlodnice szlak trafil. 3chlodnice z allgro ktore zamawialem jedna po drugiej okazuja sie za male. Niby od W124 2.2b 150km automat + Klima 95r ale sa za male. pierwsza miala 40x40cm kolejne 43x43 i 48x47 a moja ma ok 53x50cm. Wyjscia czołowo w strone silnika. Lewy górny róg plastikowa rurka prawy górny róg plastikowa rórka pod spodem metalowe gwintowane zlacze i na dole po prawej gruba plastikowa i cienka plastikowa a mniedzy nimi gwintowane metalowe. Za cholere nie wiem gdzie i jak zdobyc te chlodnice. Na mojej nie ma numeru oryginalu tylko pisze behr. Oryginalnie moje autko to w124 E200 95r ale mialo wymieniany silnik przez wczesniejszego wlasciciela na e220 150km. Prosze o pomoc poniewaz juz nie mam sil na szukanie chlonicy na allegro.



#2 Offline   macmw


  • Postów: 962
  • Na forum od: 06 lis 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Porsche 991 turbo s

Napisano 03 listopada 2012 - 13:18

Ta chłodnica którą miałeś założoną to jakaś rzeźba, nie od tego modelu. Sam mam dokładnie taki silnik jaki ty masz obecnie, auto bezwypadkowe i oryginalną chłodnicę. Oryginalna ma rozmiary rdzenia 488x488mm.
Nr oryginalnej: A1245006303
Link do strony Nissens: http://webshop.nissens.com/Product
Dołączona grafika

#3 Offline   Vega


  • Postów: 1
  • Na forum od: 03 lis 2012
  • Miejscowość: Gubin
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 24V Kombi 94'
  • Trzeci Mercedes:E320 CDi Kombi 01'
  • Inne auto:Mercedes Sprinter

Napisano 03 listopada 2012 - 21:11

Witaj! Najpewniej masz nieoryginalną chłodnicę i wszystko było dobrze do czasu, gdy musiałes ją zmienić. Nalezy zwracać uwagę na to,że sprzedawcy np. na Allegro podają wymiary samego radiatora,czyli części metalowej chłodnicy, bez boków z tworzywa, no i jeżeli dobierasz chłodnicę do auta z klimą i automatem to nie ma opcji - musi pasować. Czasem jednak, zwłaszcza w Niemczech,Austrii, Szwajcarii zakłada się większe chłodnice do aut z hakiem holowniczym - zgodnie z instrukcją producenta. W innych krajach jest podobnie jak w Polsce - i tak będzie chłodzići tak, nie warto się wygłupiać... Ja kupiłbym chłodnicę taką jaka jest przewidziana fabrycznie do tego silnika i z tym wyposażeniem,a jeżeli nie pasuje jakaś ryrka,czy wężyk to je bym starał się zamienić.. Pozdrawiam.








Podobne tematy Zwiń