Skocz do zawartości




- - - - -

[R129] Porady przed zakupem SL500


25 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   rlido777


  • Postów: 5
  • Na forum od: 26 gru 2015
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 grudnia 2015 - 14:16

Witam serdecznie. Wesołych Świąt na wstępie życzę Wszystkim.
Chciałbym się przyłączyć do tematu i poprosić znwców modelu SL o pomoc.
Otóż wraz z zoną chcielibyśmy kupić Mercedesa R129 500 sl. Traktujemy to jako zakup samochodu klasyka. takiego który będzie nabierał swojej wartości. Nazwijmy to jakaś tam lokata kapitału w coś co może sprawić trochę przyjemności (mam taka nadzieję bynajmniej).
Może jednak polecacie inne modele Mercedesów (np 560 SEC) ?. Ciężko się szuka fajne egzemplarze to wiadomo oczywiście.
Znalazłem takie modele i może ktoś coś może powiedziec ciekawego na temat tych poszczególnych samochodów:
1.http://allegro.pl/r1...5868126843.html
Jest z nich najtańszy. I najstarszy czyli dla klasyków to chyba dobrze prawda?

2. http://allegro.pl/me...5862406039.html
droższy i nowszy. Jednak mam wątpliwośći odnośnie tzw pakietu brabusa i "poprawy lakieru" które samochód przeszedł.

3. http://allegro.pl/me...5862001655.html
hmm najdroższy ale i chyba naj rzadki?
Vin tego sam: WDBFA68F52F203872 . Podczas dzisiejszej rozmowy ze sprzedawcą dowiedziałem się że :
1. był stukniety w przód prawy chyba;
2. był kładziony lakier po całości czyli odnawiany i wartości miernika sa od 200 do okolo 260 na tyle niby. Tak mówi sprzeadawca;
3. Brak Hard topu. Jest panaromiczny dach ale za dopłata okolo 8 tys.


Co myslicie o tych SLach?
Pozdrr

Użytkownik rlido777 edytował ten post 26 grudnia 2015 - 14:42




#12 Offline   dr.big


  • Postów: 517
  • Na forum od: 19 mar 2013
  • Miejscowość: Szczecin i okolice
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW

Napisano 26 grudnia 2015 - 14:24

Pierwsze pytanie: ile $ chcesz poświęcić? I drugie: co jest ważniejsze: niższa cena czy odpowiedni stan?

Na pewno odezwą się zaraz głosy, że przecież można tanio kupić dobrego i ładnego SL. Ale to, wierz mi, bajki :) .

Użytkownik dr.big edytował ten post 26 grudnia 2015 - 14:27


#13 Offline   dr.big


  • Postów: 517
  • Na forum od: 19 mar 2013
  • Miejscowość: Szczecin i okolice
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:38

Dopisek: Zamieściłeś w trzech ogłoszeniach przedział od 36 tys do 120 tys... To tak trochę nie wiadomo jaka suma jest tą, w której SL miałby się "zmieścić" :) ...

500- ki miały hardtopy w cenie... tak więc nie wierz w bajki typu: właściciel nie zamówił, bo jeździł tylko z otwartym dachem...

PS. W moim odczuciu "klepanie" blacharki czy lakierowanie całości dyskwalifikuje (zwłaszcza drogiego) SL. To jeszcze nie te roczniki aby zadbany (i najczęściej garażowany) od nowości samochód trzeba było aż lakierować...

Użytkownik dr.big edytował ten post 26 grudnia 2015 - 18:47


#14 Offline   Jahu880


  • Postów: 42
  • Na forum od: 10 paź 2015
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2015 - 11:27

Naogladalem sie ostatnio rynkowych r129ek poniewaz szukalem samochodu dla siebie(pazdziernik, listopad, grudzien):
1. Pan ktory handluje w Radomiu byl obrazony ze chce zobaczyc samochod. Fatalna komunikacja, obecowosc, spowodowala ze nabralem tak duzych podejrzen ze wogole nie pojechalem. Co ciekawe w 2 ofertach mial to samo zdanie ze super okaz z pocztku produkcji nr 64cos tam cos tam. Nie skreslam go ale stracilem calkowicie zaufanie po rozmowie, a to sztuka :)
2.ja odrzucalem wersje poliftowa takze nie umiem sie odniesc. Przed zakupem zastanawialem sie tylko jak w takich przypadkach (pakietow stylizacyjnych) jest z dostepnoscia czesci ospojlerowania- w razie co. Moze bylby to problem, chodz pewnie Koledzy z forum sie profesjonalnie do tego odniosa.
3. Nie widzialem, nie moj przedzial cenowy :)

Zgadzam sie z dr.big. Nie kupisz tanio! Nie ma cudow. W sytuacji w ktorej szukalem 25letniego samochodu absolutnie nie dyskwalifikowalem samochodow z malowanymi czesciami.
Przed zakupem jednak musisz koniecznie sprawdzic auto u kogos kto takie robi. Odpusc ASO i serwisy robiace wszystko. U mnie sprawdzenie u specow zaprocentowalo. Znalezli sporo "ciekawostek".
Porzadna wersja przedliftowa to realnie 50tys. Moze zdarzyc sie okazja za 45.
Widzialem niektore auta z ogloszen takze jak cos pisz. Moge Ci zaoszczedzic podrozy

#15 Offline   Jahu880


  • Postów: 42
  • Na forum od: 10 paź 2015
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2015 - 11:53

Jeszcze jedno. Nie bedzie to tez czysta lokata kapitalu :) tez sobie na poczatku tak to planowalem.
Na klasyku nie bedziesz mial zwrotu z wyjatkiem szczegolnych przypadkow. Koszty utrzymania sa duze.
Po rozpoczeciu kryzysu ludzie szukali alternatywnuch zrodel lokowania kapitalu i rozpoczal sie boom na klasyki. Dlatego ceny teraz sa dosc wysokie.Szczegolnie widac to na rynku niemieckim. Zobacz jak kosmiczne sa ceny.
Wazne natomiast jest to ze nie powinienes stracic.
Kupuj jesli robisz to dla siebie, a nie dla finansow.

#16 Offline   rlido777


  • Postów: 5
  • Na forum od: 26 gru 2015
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2015 - 16:06

Dziękuję bardzo za odzew. Myslałęm ze nikt się nie odezwał.
Otóż co do przedziąłu cenowego to hmm powiedzmy że jeśli trzeba było by kupić silver arrowa ale w stanei nie nagannym to tak bym zrobił dla samego faktu posiadania od początku samochodu limitowanego. To byłby duuzy plus (jeśli się nie mylę) . Ale poprawcie mnie jaby co.
Co do samochodów z np niemiec to tez patrzę i faktycznei ceny są .... eeeeee wysokie lekko pisząc.
Powiedz mi Jahu880 dlaczego patrzysz wersje przedliftowe? Przyznam że też takie patrzyłem ale jako że to ma być samochód dla żony pokazałem jej wczoraj wybrane samochody i np ten z Radomia jej się w ogóle nei podobał. I jak widąć całe szczęście.
Czarny Brabus poszedł neistety.... albo i stety gdyż dostałem wiadomośc od panów z BRP którzy sprzedali Brabusa iż mają ne wystawione jeszcze Sl 600 !!! i 500 SEC w kolorze białym. Dostanę wkrótce zdjęcia.
A Silver Arrow który tak mi się podobał jak i zonie odpada właśnei ze względu na malowanie. Też uważam że w takim samochodzie to jest delikatnie mówiąc dziwne i wykluczające auto z grona tzw "chcę mieć".
Jeszcze panowie co do lokaty kapitału ... Zdaję sobie sprawę że to nie zyskuje na wartości ot tak ale chciałbym aby samochód trzymał swoją wartość nawet jeśli żona będzie czasami się nim "woziła" to nei będzie to miało negatyenego wpływu na wartośc samego samochodu. Wiadomo że koszta eksploatacyjne i samo utrzymanie takiego sam sa nei małe.
Powiedzce mi jeszcze w takim razie dwie rzeczy które mnie zainteresowały:
Otóż 1 sprawa to jak to jest z gwarancją tych przebiegów no samochodów z Japoni?
2 sprawa to czy warto interesować się SL 600?

Jeszcze co do innych ogłoszeń to tak naprawdę nic nie wpada mi w oko. Ale zauważyłem że chcielibyśmy kolor czarny lub biały w stanie (pewnei jak każdy) który pozwalałby się już cieszyć samym użytkowaniem a nie kolejnymi wydatkami na dzień dobry w ukryte wady...

Aha jahu880 powiedz mi prosze czy piszesz o kimś dokładnie kto sprawdza taki samochód , jedzie z toba itp itd? Bo skoro nie Aso to hmm Ja co prawda jestem z gdańska ale jak np pojadę do Wawy czy w inne miejsce to co robić? To jest super ważne zagadnenie.
Dodam że w ogóle nie znam się na mechanice. Zresztą mój ostatni przykład to : Kupiłem rok temu A6c6 wyglądało fajnie ale przez prawie rok włożyłem w nei blisko 13 tys zł i ... skończyło mi się dwa tygodnie temu ubezpiecznie i ... Ciach ukradli tydzeń temu Audi. Także takie przeboje mam z autami. Dlatego boję się wtopić w drogie gówno... za przeproszeniem.
Pozdr
Czekam na jakies info od Was.
Ps. Chyba nie ma na razie ciekawych ofert Sl'ów na razie. A bynajmniej nie umiem ich wychwicić.

#17 Offline   rlido777


  • Postów: 5
  • Na forum od: 26 gru 2015
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2015 - 16:09

Wyświetl postUżytkownik dr.big dnia 26 grudnia 2015 - 18:38 napisał

Dopisek: Zamieściłeś w trzech ogłoszeniach przedział od 36 tys do 120 tys... To tak trochę nie wiadomo jaka suma jest tą, w której SL miałby się "zmieścić" :) ...

500- ki miały hardtopy w cenie... tak więc nie wierz w bajki typu: właściciel nie zamówił, bo jeździł tylko z otwartym dachem...

PS. W moim odczuciu "klepanie" blacharki czy lakierowanie całości dyskwalifikuje (zwłaszcza drogiego) SL. To jeszcze nie te roczniki aby zadbany (i najczęściej garażowany) od nowości samochód trzeba było aż lakierować...

Rozstrzał cenowy gdyż w najgorszym wypadku kupiłbm i takiego silver arrowa. ale nei malowanego hehe. Ale oczywiście wolałbym coś w normalnej cenie ... pozdr

#18 Offline   Jahu880


  • Postów: 42
  • Na forum od: 10 paź 2015
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2015 - 16:37

Rido777 zobacz watek w zakupie kontrolowanym z r129. Poprosilem tam Kolegow z forum o kilka rad dotyczacych zakupu- bardzo Ci to pomoze w zakupie. Mi pomoglo. Co do ciekawych ofert i nieciekawych napisz na priv. Zdzwonimy sie i przekaze Ci co wiem. Nie chce spamowac.Jest jeden model ktory mozesz sprobowac obczaic.
Polecam Ci tez obczaic wszystkie z Twoich okolic bedziesz nial porownanie kiedy przyjdzie do podjecia decyzji.
Przedliftowy bo wedlug mnie jest ladnieszy +wiem ze solidny. O poliftowych sa rozne opinie.
Spedz troche czasu na forum pofiltruj watki z r129 duzo sie dowiesz.
Ja od miesiaca codziennie tu zagladam, a od jutra zaczynam grzebac w swoim bazujac na wiedzy z forum;)


#19 Offline   rlido777


  • Postów: 5
  • Na forum od: 26 gru 2015
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2015 - 19:24

Dziękuję bardzo Jahu880. Odezwę się wkrótce jak coś wyszperam. Pozdr

#20 Offline   automateusz


  • Postów: 5
  • Na forum od: 23 lut 2016
  • Miejscowość: kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lutego 2016 - 22:22

Witam Wszystkich,
jestem tu po raz pierwszy, Chciałem prosić o pomoc. Poszukuję Mercedesa SL V8 najchętniej z 5 biegowym automatem , ale przedliftowe tez wchodzą w rachubę. Chętnie w jakimś pakiecie typu AMG. Przyjąłem wstępnie że auto nie powinno być wypadkowe, akceptowalne są dwa elementy malowane (drobne stłuczki itd). Ma to być auto w dobrym stanie bez konieczności inwestowania kolejnych 50% wartości auta po zakupie) Zauważyłem że "okazje" z Japonii już sie powoli kończą. Mało jest zadbanych egzemplarzy z udokumentowaną historią albo przebiegi duże ok 300 000. A przede wszystkim mało jest , moim zdaniem wiarygodnych sprzedawców. Wszystkie auta z US są bezwypadkowe, a z Niemiec są od pierwszego właściciela... Zauważyłem ostatnio takie auto
http://allegro.pl/20...5997080081.html
To auto przekracza dośc znacznie mój budżet ale auto jest grzechu warte. Tyle tylko że cena jest dużo niższa od ceny rynkowej... Drugi silver arrow wystawiony na allegro jest po wypadku i kosztuje 30 000więcej. w Niemczech taki silver arrow to już w ogóle kosmos. Auto z mojego ogłoszenia nie ma oryginalnego glasdachu. Nie znam się na mechanice, sprzedawca zarzeka się ze auto jest bezwypadkowe, wszystko działa dach miękki bez przetarć itd. Co o tym mysleć? Jezeli nie to to może macie jakieś sugestie gdzie szukać bo giełda klasyków to kosmiczne ceny a na allegro nic w sensownych cenach nie widać..Bede wdzięczny za każda pomoc , sugestię
pozdrawiam
Automateusz








Podobne tematy Zwiń