Skocz do zawartości




- - - - -

Odpływ wody przedniej szyby w201


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Babybenz201


  • Postów: 24
  • Na forum od: 14 kwi 2021
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2021 - 16:52

Cześć,

Czy wiecie któredy odwoływać powinna woda z przedniej szyby? Mam tak jak na zdjęciu podszybie z prawej strony ma dużą szczeline i zastanawia mnie czy powinno to być zabudowane (mam niekompletne?) Czy może pod spodem powinna być jakaś uszczelka a może powinienem to uszczelnić silikonem czarnym?

Będę wdzięczny jeśli ktoś wie lub zerknie u siebie i da znać

Dołączona grafika

Dołączona grafika



#2 Offline   Babybenz201


  • Postów: 24
  • Na forum od: 14 kwi 2021
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2021 - 17:42

Ta szpara źle napisałem, jest po całej długości

#3 Offline   rzel


  • Postów: 224
  • Na forum od: 07 sty 2017
  • Miejscowość: rzeszowskie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2021 - 21:56

To tylko listwa maskująca. Jak jest dobrze wciśnięta w mocowania pod szybą to nie ma szpary. Być może mocowania już zgniły i stąd ta szpara. Nie stanowi ona problemu bo woda i tak się pod nią dostaje. To tylko kwestia estetyki.

#4 Offline   Babybenz201


  • Postów: 24
  • Na forum od: 14 kwi 2021
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 listopada 2021 - 06:25

Czy trudno jest zdjąć tą listwę podszybia? Czy w tym wypadku trzeba odkręcić mechanizm wycieraczek.

#5 Offline   mixx


  • Postów: 483
  • Na forum od: 07 sty 2014
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W 201 2.0E 122KM 1991r.

Napisano 30 listopada 2021 - 07:29

Trzeba podnieść maskę, zdjąć uszczelki grodzi akumulatora / gniazda bezpieczników i szyby, pod nimi są wkręty chyba na klucz 8 trzymające krateczki maskujące. Zdjęć je i poprawić uszczelkę - może ktoś dłubał przy wycieraczce czy też nadmuchu ogrzewania i źle ją założył, bo powinna dociskać do szyby.

#6 Offline   Babybenz201


  • Postów: 24
  • Na forum od: 14 kwi 2021
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 listopada 2021 - 08:29

A to jednak powinna tam być uszczelka. Dzięki wielkie. Jak będzie cieplejszy dzień/może to rozkręcę i sprawdzę.

#7 Offline   mixx


  • Postów: 483
  • Na forum od: 07 sty 2014
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W 201 2.0E 122KM 1991r.

Napisano 30 listopada 2021 - 09:30

Wyświetl postUżytkownik Babybenz201 dnia 30 listopada 2021 - 08:29 napisał

A to jednak powinna tam być uszczelka. Dzięki wielkie. Jak będzie cieplejszy dzień/może to rozkręcę i sprawdzę.
Ona powinna ściśle przylegać do szyby.

#8 Offline   KarolKaniewski


  • Postów: 4
  • Na forum od: 29 cze 2023
  • Miejscowość: Gdansk
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2023 - 12:03

Dzień dobry, przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale nie chciałem zakładać nowego wątku a mój problem dotyczy w/w elementów. Regenerowałem silnik dmuchawę i przy składaniu okazało się, że uszczelka lewej listwy ze starości się rozpadła. Jest to uszczelka znajdująca się między szybą a listwą o szerokości 5-6mm, grubość 1mm z takim wypustem, który musi zostać wciśnięty w szczelinę listwy po całej długości. Czy ktoś wie co to za typ uszczelki : model, nazwa ew gdzie dostać. Od 2 dni szukam w różnych sklepach z uszczelkami i awaryjnie mam alternatywę ale wolałbym aby było jak powinno być w oryginale. Przy okazji odpływu wody z przedniej szyby to po lewej i po prawej stronie pod tymi listwami są rynienki odprowadzające do rurek i pod auto. Okej to rozumiem, ale co dzieje się z wodą, która płynie środkiem gdzie jest kratka pod wycieraczką? Czy to jest tak skonstruowane, że woda i tak popłynie do rynienek czy wpływa pod dmuchawę i tam jest jakiś środkowy otwór opływowy. U mnie nic nie wyczułem jak tam grzebałem, było sucho i kilka liści. Trochę mnie to nurtuje bo zacząłem zastanawiać się czy wszystko mam kompletne : dwie listwy oraz dwie rynienki pod każdą z nich, plastikowe podszybie, wycieraczka z uszczelką, dwie szerokie uszczelki od długości ok 50 cm lewa i prawa i wszystko. Z tego co widzę to brakuje osłony przekaźników za akumulatorem. Czy tam coś jeszcze powinno być pod maską? jak ktoś będzie uprzejmy podać jakąś listę elementów to będę wdzięczny, dziękuję i pozdrawiam

#9 Offline   tomek105


  • Postów: 18
  • Na forum od: 24 mar 2018
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2023 - 14:21

Wyświetl postUżytkownik KarolKaniewski dnia 27 grudnia 2023 - 12:03 napisał

Dzień dobry, przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale nie chciałem zakładać nowego wątku a mój problem dotyczy w/w elementów. Regenerowałem silnik dmuchawę i przy składaniu okazało się, że uszczelka lewej listwy ze starości się rozpadła. Jest to uszczelka znajdująca się między szybą a listwą o szerokości 5-6mm, grubość 1mm z takim wypustem, który musi zostać wciśnięty w szczelinę listwy po całej długości. Czy ktoś wie co to za typ uszczelki : model, nazwa ew gdzie dostać. Od 2 dni szukam w różnych sklepach z uszczelkami i awaryjnie mam alternatywę ale wolałbym aby było jak powinno być w oryginale. Przy okazji odpływu wody z przedniej szyby to po lewej i po prawej stronie pod tymi listwami są rynienki odprowadzające do rurek i pod auto. Okej to rozumiem, ale co dzieje się z wodą, która płynie środkiem gdzie jest kratka pod wycieraczką? Czy to jest tak skonstruowane, że woda i tak popłynie do rynienek czy wpływa pod dmuchawę i tam jest jakiś środkowy otwór opływowy. U mnie nic nie wyczułem jak tam grzebałem, było sucho i kilka liści. Trochę mnie to nurtuje bo zacząłem zastanawiać się czy wszystko mam kompletne : dwie listwy oraz dwie rynienki pod każdą z nich, plastikowe podszybie, wycieraczka z uszczelką, dwie szerokie uszczelki od długości ok 50 cm lewa i prawa i wszystko. Z tego co widzę to brakuje osłony przekaźników za akumulatorem. Czy tam coś jeszcze powinno być pod maską? jak ktoś będzie uprzejmy podać jakąś listę elementów to będę wdzięczny, dziękuję i pozdrawiam

Ktos może w wiadomości priv dal Ci znać w tym temacie?
bo mam podobnie. jeszcze przed demontażem widze, że ta uszczelka jest całkiem skruszła.
nie mogę znaleźć numeru czy jakiegoś zamiennika czy po prostu używanej ale w lepszej formie niż moja.

#10 Offline   KarolKaniewski


  • Postów: 4
  • Na forum od: 29 cze 2023
  • Miejscowość: Gdansk
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 grudnia 2023 - 15:18

Wyświetl postUżytkownik tomek105 dnia 27 grudnia 2023 - 14:21 napisał

Ktos może w wiadomości priv dal Ci znać w tym temacie?
bo mam podobnie. jeszcze przed demontażem widze, że ta uszczelka jest całkiem skruszła.
nie mogę znaleźć numeru czy jakiegoś zamiennika czy po prostu używanej ale w lepszej formie niż moja.
Póki co nikt nie odpowiedział, ale obawiam się, że będzie lipa z tymi uszczelkami. O ile te szerokie można jakoś dosztukować tego typu jak w bagażniku jest i pod maską też taka szeroka to tutaj kaplica. Niby jedna firma na swojej stronie deklaruje, że na podstawie kawałka starej uszczelki, rysunku itp zrobi na zamówienie, ale jeszcze się z nimi nie kontaktowałem bo i tak dużo firm ma przerwę. Mam ten ocalały kawałek schowany jak relikwia bo z nich można wziąć wymiar na stworzenie nowej, ale jak nikt tu nie da info to po nowym roku wyślę to nich i ew złożę zamówienie. Jak będziesz chciał to więcej się zamówi, z tego co na szybko w garażu patrzyłem to wychodzi ok 75 cm na listwę może mniej bo nie miałem na podorędziu miary porzadnej, także jeśli będzie zielone światło to się zamówi 3m. Ps Kolego a możesz mi napisać jakie u Cb są elementy pod maską bo też nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś listy jakie konkretnie wchodzą części w skład tego podszybia i czy po środku też powinna być jakaś rynna czy w jaki sposób ta woda ma płynąć gdzieś dalej. Piąteczka








Podobne tematy Zwiń