Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Ogrzewanie tylnej szyby


49 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   wiilow


  • Postów: 7
  • Na forum od: 16 lis 2008
  • Miejscowość: Słupsk

Napisano 21 listopada 2008 - 09:23

Dziękuje za zainteresowanie, jak tylko się pogoda poprawi to miernik w dłoń i przedzwonie kable. Bardzo możliwe, że to przerwa bo auto było pewnie rozbierane do malowania z taxi przez poprzedniego właściciela. A z tymi lusterkami to dobrze, że podpowiedzieliście to muszę poszukać kolejnej usterki. :zeby: . Wielkie dzięki :hahaha:



#12 Offline   dziobu


  • Postów: 16
  • Na forum od: 25 paź 2008
  • Miejscowość: Legionowo
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 listopada 2008 - 17:00

roxa napisał:

Szyba tył jest zasilana oddzielnym "prądem", nie ma powiązania z lusterkami. Grzanie lusterek jest załaczne od razu po podaniu "prądu" przez stacyjke. Bez wzgledu na temp. zewnętrzną... od razu dostaje "prąd". Steruje tym bardzo czuły termowłącznik umieszczony w "macie" grzejnej lusterka. Gdy jest ciepło, dajmy na to 10*C, nie puszczaprądu, poniżej puszcza i mata grzeje do osiągnięcia jakiejś temp. Przy niskich temp. grzeje cyklicznie.
No przyznam że o tym nie wiedziałem... Do tej pory byłem przekonany że lusterka grzeją się razem z szybą. :hahaha: Wygląda na to że jednak mam ustawienia fabryczne ;-)
Dzięki za cenną informację i pozdrawiam :zeby:

#13 Offline   wiilow


  • Postów: 7
  • Na forum od: 16 lis 2008
  • Miejscowość: Słupsk

Napisano 27 listopada 2008 - 23:32

kable sprawdzone i wszystkie ok jak zworką w podstawie przekaźnika zewre to szyba grzeje masa na przekażnik dochodzi- przypomne, że przekaźnik i włącznik sprawne - jeżeli ktoś mi powie czy przekaźnik wysterowany jest + czy -, bo jak przycisk zostanie wciśnięty to na podstawce pojawia mi się - (jeden z tych małych otworków) tak samo na zał. jak i na wył. też -

#14 Offline   dudi


  • Postów: 29
  • Na forum od: 23 mar 2009
  • Miejscowość: Pawłowice

Napisano 16 października 2009 - 19:16

Witajcie, czy udało się naprawić ogrzewanie tylnej szyby? U mnie też nie grzeje. Włącznik musi działać bo słychać, że pod maską któryś przekaźnik klepie przy załączaniu. Czy da się bezpiecznie otworzyć obudowę tego długiego przekaźnika żeby sprawdzić styki w środku? Kolejna rzecz: gdzie są wyprowadzone zaciski w tylnej szybie?

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 20:16 ]
Dalej wałkuję temat z ogrzewaniem tylnej szyby. W którym miejscu są podłączone przewody do tylnej szyby, jak się do nich dostać. Czy po drodze między skrzynką bezpieczników a tylną szybą jest jakaś kostka-złącze? Może ktoś wie jaka powinna być rezystancja drutu w szybie? Jak pamiętam to kilka drutów na środku nie grzało, a teraz to w ogole klapa.

#15 Offline   tRawski


  • Postów: 854
  • Na forum od: 08 gru 2009
  • Miejscowość: Radziejów
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 280TE 1993 -->swap 320TE
  • Trzeci Mercedes:W124 300TE 1992 4MATIC

Napisano 30 listopada 2010 - 22:07

podczepie się pod temat.
U mnie sprawa wyglada tak- raz szyba szybciej sie ogrzewa a czasami wogole. Czy odpowiedzialny moze byc za to przekaznik?
Pytam bo po co wywalac kase a nie mam innego na podmianke.

#16 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 listopada 2010 - 22:33

tRawski, wczesniej moze wlacznik warto sprawdzic (przeczyscic styki) :smiech2:

#17 Offline   tRawski


  • Postów: 854
  • Na forum od: 08 gru 2009
  • Miejscowość: Radziejów
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 280TE 1993 -->swap 320TE
  • Trzeci Mercedes:W124 300TE 1992 4MATIC

Napisano 30 listopada 2010 - 22:54

ale ona grzeje. tylko czasami efekt grzania widoczny jest po 3 minutach i szyba jest sucha a czasami po kwadransie tylko minimalnie przy paskach ogrzewa.

#18 Offline   mtosiek


  • Postów: 4
  • Na forum od: 06 sty 2011

Napisano 06 stycznia 2011 - 20:21

Dzisiaj rozwiązałem podobny problem ,u mnie przyczynom był przekażnik.Niedawno go wymieniłem a dokładnie cały moduł z przekażnikami w których jest min. ten od podgrzewania szyby i okazało się że ma on tzw. zimne luty,potraktowałem miejsca łączenia na ścieżkach lutownicom i problęm zniknoł.Zresztom można łatwo sprawdzić czy przekaznik jest sprawny wystarczy zdjąć obudowe z modułu(to ten krutszy) i włanczając podgrzewanie zobaczyć czy się załancza(ten pierwszy przekaznik od przodu) jak nie to może być ta przyczyna o której pisałem.

#19 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 03 czerwca 2011 - 15:31

U mnie coś zaczęło grzanie szyby świrować. Od kilku dni jest tak, że po przekręceniu kluczyka jest ok a po odpaleniu włącza mi się grzanie szyby, samo. Jak wciskam przycisk to diodka lekko przygasa, słychać cyknięcie przekaźnika koło bezpieczników ale grzeje dalej.

Gdzie szukać winowajcy?

#20 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 03 czerwca 2011 - 21:08

roxa napisał:

Zacznij od włącznika. To on "puszcza" prąd" dalej. Wypnij go na jakiś czas i obserwuj co się dzieje.

No to jeszcze głupie pytanie: jak sie dobrać do włącznika? :wpysk: Trzeba drewienko ściągać czy da się sam włącznik wyciągnąć?








Podobne tematy Zwiń