Skocz do zawartości




[W201] astra945 2.8 1986


64 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 listopada 2014 - 00:08

taki miałem okazję kupić w dobrej cenie i z pewnego źródła. Z resztą nie ma to być wóz tylko do driftu. To będzie daily car z ciut większą mocą niż seryjna gwiazda :) w między czasie chciałbym dorzucić trochę elektryki, wnętrze spotline-a a z zewnątrz szeroka stal (łatwa w naprawie/ wymianie przy uszkodzeniu no i tania ) i odświeżony lakier. Najtańszym kosztem i własną pracą aby uzyskać dobry efekt estetyczny :)



#12 Offline   Bialy1112


  • Postów: 114
  • Na forum od: 28 paź 2013
  • Miejscowość: Inowrocław/Poznań
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 listopada 2014 - 23:00

Szykuje się dobry projekt. Kolejna sztuka, która stereotypowcom pokaże, że MB to nie "dziadkowóz". Na jakiej Politechnice studiujesz? Ja lecę ten sam kierunek.

#13 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 grudnia 2014 - 01:33

Studiuje na politechnice ludzkiej co do projektu to znow zaczyna sie dziac. Jutro odbieram Wyciete laserowod blach o ksztalcie i wymiarze odpowiadajacym naszemu projektowi. .w czwartek jedziemy zawiesic silnik . .trzymajcie kciuki bo plan jest zeby odpalic mercedesa w tym roku a jeszcze jest troche do zrobienia : P spawanie walu na zamowienie, stabilizator na zamowienie, paliwo do ogarniecia, chlodzenie, pocignac wszystkie nowe przewody hamulcowe, nowy elektryczny wentylator , nagrzewnica serwo hamulcowe do podpiecia no i to chyba z grubsza wszystko . . Oczywiscie trzeba dokonczyc tyl ale to juz kosmetyka :) mam nadzieje ze bedzie sie dobrze jezdzilo bo juz mam 6 opon odlozonych do upalenia ;)

#14 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 grudnia 2014 - 09:04

Łąpy w fazie projektu wyglądają tak:
nr 1
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

nr 2
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Celem była wytrzymałość i prostota w późniejszym spawaniu :D raczej jest to i to. .
w zeszłym tygodniu już opłaciłem i zamówiłem laserowe cięcie . .mam dzisiaj je odebrać . .zobaczymy :)
przepraszam za błędy w poprzednim poście ale pisałem go na telefonie i edytor tekstu trochę szalał ;/

Podziękowania dla Krystiana bez którego te łapy prawdopodobnie by jeszcze nie powstały w takiej formie jak widać :)

Użytkownik astra945 edytował ten post 09 grudnia 2014 - 09:12


#15 Offline   Depsu95


  • Postów: 1 528
  • Na forum od: 03 lip 2013
  • Miejscowość: Piotrków Tryb (okolice)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:Sprinter 2.2 CDI

Napisano 09 grudnia 2014 - 09:56

ładnie, ja bym wyspawał kawałek kątownika xD

#16 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 grudnia 2014 - 12:35

Z niektórych rzeczy się wyrasta z innych nie . .ja np nie wyrosłem z puzli .. poniżej jest zestaw 10 elementów :D
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 grudnia 2014 - 10:58

Wczorajszy dzień był dość pracowity i tak :
wrzuciliśmy silnik i zaczęliśmy go ustawiać
Dołączona grafika

tzw międzyczasie spawaliśmy łapy
Dołączona grafika Dołączona grafika

i tak po wszystkim ze stresem czy wszystko będzie ok zaczęliśmy to skręcać czego efektem jest taki stan:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Silnik usiadł zaaj***** bez żadnych poprawek (najpierw złapaliśmy w 2-3 miejscach wstępnie łapy i przymierzaliśmy czy będzie ok i dopiero później spawaliśmy na gotowo ale i tak były wątpliwości bo przy projektowaniu daliśmy trochę inaczej płaszczyzny żeby ciut podnieść. Wyszło genialnie. . tak wygląda od strony grodzi

Dołączona grafika

tu już wisiał luźno
Dołączona grafika

i dla satysfakcji włożyliśmy "na sztuke" chłodnice i kawałek pasa który wycieliśmy . .ehh jest dobrze .. :D

Dołączona grafika

Przed wyjazdem ogarnęliśmy takie kwestie jak paliwo, wspomaganie, wał i serwo tak żeby wiedzieć co kupić, jakie węże zarobić itd żeby następnym razem można to było składać . . wyjazd meśkiem do końca 2014 roku robi się realny.
Z ciekawostek to umieściliśmy silnik niecały centymetr od maski czyli maksymalnie do góry jak się dało i po przymiarkach okazało sie że jak przedłużymy mocowanie stabilizatora to do odpalenia i testów zostanie oryginalny. .odchodzi 500zł kosztów i problem z mocowaniem . .Problem był z miską ale teraz jak wszystko siedzi to widać że da radę to ogarnąć . .

Użytkownik astra945 edytował ten post 12 grudnia 2014 - 10:59


#18 Offline   Bialy1112


  • Postów: 114
  • Na forum od: 28 paź 2013
  • Miejscowość: Inowrocław/Poznań
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 grudnia 2014 - 19:50

Ode mnie tylko tyle, brawo! Czekam na dalsze etapy.

#19 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 grudnia 2014 - 22:59

Przewód od wspomagania dorobiony i a paliwowy kupiony do wymiany.

Dołączona grafika

#20 Offline   astra945


  • Postów: 56
  • Na forum od: 24 wrz 2014
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 grudnia 2014 - 10:53

W weekend trochę podziałałem i tak wyrzuciłem silnik żeby ogarnąć trochę komore. . . bez jakichś cudów tylko żeby nie była całą uj**** brudna w jakichś smarach itd. .
Dołączona grafika

wyrzuciłem przy okazji wszystkie zbędne rzeczy z pod maski czyli alarm, kable itp.. najważniejszą rzeczą do ogarnięcia były hamulce na ten czas i zabezpieczenie wszystkich ognisk rdzy i tak puściłęm wszystkie przewody hamulcowe miedziane i założyłem nowe elastyczne, zdjąłem zaciski i sprawdziłem cylinderki i trzpienie mocujące czy wszystko chodzi jak należy :)
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

z tyłu zostało dorobienie mocowania do przewodu bo stare wycieliśmy ze względu na rudą

Dołączona grafikaDołączona grafika może tak średnio wyglądaja te trytytki na przewodzie hamulcowym ale one mają zadanie tylko usztywnić przewód w gumowej osłonce żeby się nie obijał tylko był "na sztywno"

teraz tylko robię zakupy i rozkminiam co trzeba zrobić co może być problemem co nie bo po świetach już ze wszystkim jedziemy składać i składać i składać . . :D








Podobne tematy Zwiń