Skocz do zawartości




No to jeździmy na światłach cały rok cala dobe...


71 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: No to jeździmy na światłach cały rok cala dobe...??? (30 użytkowników oddało głos)

No to jeździmy na światłach cały rok cala dobe...???

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#21 Offline   MISQ


  • Postów: 910
  • Na forum od: 09 lut 2007
  • Miejscowość: Przemyśl
  • Drugi Mercedes:W210 E280

Napisano 16 lutego 2007 - 17:48

ZaBsI napisał:

a ja jestem za nie w rajchu jakos bez tego zyja i nie narzekaja

Dokladnie! Tam w zimie w ladny dzien jezdzi sie bez swiatel, ktos wyzej pisal o wyrobieniu nawyku a nie koniecznosci wlaczania - to by bylo zdecydowanie lepsze... Taki przepis jaki rzad czyli tragedia...



#22 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 16 lutego 2007 - 17:55

Charlie9 napisał:

Wez jednak pod uwage, ze pieszy tez lepiej dostrzeze samochod "na swiatlach" niz bez...

A weź sytuacje odwrotną, jeżeli kierowca jest przyzwyczajony że wszystko co sie rusza po jezdni jest oświetlone to co z pieszymi, rowerzystami, furmankami.... Jeżeli przyzwyczaimy sie do oświetlonych pojazdów, te nieoświetlone będa wogóle skazane na zagładę ;) Więc albo piesi chodzą w górniczych kaskach z oświetleniem albo kto chce niech włącza światła a kto nie, dajcie spokój. Włączajmy światła wtedy, gdy wymagają tego warunki atmosferyczne ;)

#23 Offline   piotrek_124D


  • Postów: 448
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Omega 2,5v6 98 rok pb/lpg

Napisano 16 lutego 2007 - 17:59

Ja jestem oczywiście za i to mowie wam ja kierowca zawodowy "badź bardziej widoczny" zmniejszasz ryzyko wypadku na drodze, możliwość zauważenia pojazdu z 7 metrów a nie z 5,

#24 Offline   majkel


  • Postów: 1 298
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:VW Passat 2.8 2002

Napisano 16 lutego 2007 - 18:03

Tak Rob, a sytuacja jaka jest w marcu, kazdy tak jak napisałeś przyzwyczaił sie do jazdy z włączonymi swiatłami, a tu nagle brak. Czy pogoda 28.02 jest jakas lepsz niż 1.03. dlatego mi przynajmniej w marcu bardzo ciezko sie jezdzi, szczegolnie jak sie wyprzedza i w ostatniej chwili zauwazysz auto bez swiatel. ;) :coto: Rząd powinien posatwić na edukacje a nie na karanie.

#25 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 lutego 2007 - 20:37

RobE124 napisał:

Ale cierpią lampy, szczególnie odbłyśniki....

RobE124 napisał:

Bez przesady po co mam w mieście stać w lipcu, w południe, w korku na światłach?

Robert, a co Ci to przeszkadza? Dlaczego nie wlaczac? Bo cos boli, bo cierpia zarowki ktore o rok wczesniej trzeba bedzie wymienic, spalenie 0,01 litra paliwa wiecej?
Szanuje Twoje zdanie, ale jak to czytam to zaden z wyzej podanych argumentow mnie nie przekonuje, a rzeklbym ze sa one na sile wyciagane. Oczywiscie z tym ze nasza kochana policja bedzie miala wiecej pretekstow do dania nam mandatu, sie zgodze. Ale prawda jest taka, że nie raz pokazywalem przyklad jadac w piekny dzien, przy odpowiednim ulozeniu sytuacji, pasazerom ze auto oswietlone jest bardziej widoczne. Przeciez to prawie nic nie kosztuje i nie boli wiec dlaczego taki opor wobec tego!? Wlaczone swiatla w samochodzie, wg mnie nie maja zadnego wplywu na to jak widzimy pieszych, rowerzystow itd.. caly czas sa tak samo widoczni, wiec mysle ze gadanie " przyzwyczaimy sie do dostrezegania tylko oswietlonych obiektow" to jakies nieporozumienie.. w koncu "my jestesmy ludzie" i mamy mozg a nie grzechotke w glowie...

#26 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 16 lutego 2007 - 21:09

Borat napisał:

Robert, a co Ci to przeszkadza? Dlaczego nie wlaczac? Bo cos boli, bo cierpia zarowki ktore o rok wczesniej trzeba bedzie wymienic, spalenie 0,01 litra paliwa wiecej?

Wiesz co mnie najbardziej wkurza? Że te d.....le zawsze najmują się nie tym co potrzeba. Niech mnie nikt na siłę nie uszczęśliwia, niech mi tylko stworzą warunki do godnego życia, zarabiania normalnych pieniędzy, niech mi nie przynoszą wstydu na cały świat.
Generalnie to mogę nawet na długich jeździć i co kilometr migać awaryjnymi ;)
I tak nawiasem mówiąc u nas klimat dośc umiarkowany jest, więc warunki nie są trudne do jazdy szczególnie latem. A jeżeli juz światła to co z tymi nieszczęsnymi furmankami, rowerzystami?
Poprostu kolejna grupa producentów/sprzedawców kupiła ustawę i będą mieć z tego zyski.
Co do żarówek to owszem są po 5zł ale niektóre są też po 200zł, co do paliwa to można to przeżyć, ale w kraju gdzie ekolodzy siedzą na drzewach broniąc kawałka lasu nie przeszkadza im wzrost emisji spalin związanym ze zwiększonym zużyciem paliwa? Zresztą Orlen się nie zmartwi wzrostem sprzedaży.

Jest to moje zdanie i szanuje zdanie innych. Ale prowadząc działalność gospodarczą już 16 lat widzę takie dziury w prawie że szok. Niech się tym zajmą, bo ja wykorzystuje takie możliwości na małą skalę, ale oni na full. A najbardziej mnie smieszy jak mi wmawiają że obniżenie podatku dochodowego o kilka % rozchula gospodarkę :ok: Pokażcie mi firme, która nie potrafi zgrabnie regulować sprzedaży i kosztów aby docelowo miec na koniec roku zwrot ;)

Trochę się rozpisałem politycznie, ale naprawdę zawsze zajmuja się rzeczami drugo planowymi, robią medialny szum i nic z tego dla nas nie wynika. U nas sa tylko posły, radni, burmistrzowie, naczelnicy, ministrowie, komisarze, etc, etc i ich wszystkich otacza wielkie, śmierdzące g...o gdzie razem się grzebią nawzajem opluwając - ale trzymaja się w kupie, bo tylko w tym jest ich siła.

Amen

#27 Offline   piotrek_124D


  • Postów: 448
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Omega 2,5v6 98 rok pb/lpg

Napisano 16 lutego 2007 - 21:17

koledzy poczekajmy na senat bo jeszcze senat może odrzucić i dać do poprawki, wiec ja jestem zdecydowanie na tak jazdy na swiatłach

#28 Offline   Wojtas.bb


  • Postów: 523
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Bielsko-Biała

Napisano 16 lutego 2007 - 21:31

w niemczech nie ma obiowązku jeżdzenia na światłach cały rok a za to mają nabezpieczniejsze drogi, czyli wynika z tego żeby było bezpieczniej trzeba mieć dobre drogi a nie włączone światła. Niech się wezmą za budowanie nowych dróg a nie szukają dziury w całym bo dziur i kolein w polsce mamy pod dostakiem

#29 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 16 lutego 2007 - 23:16

Koledzy, nie czarujmy sie ! Wlaczone swiatla nie poprawia statystyk wypadkowych. Mam wrazenie ze niektorzy jezdza na swiatlach tylko dlatego zeby sie pokazac ze maja fajne reflektory, np. chca poszpanowac ksenonami, itp.
Nie porownujmy Polski do Szwecji czy innych krajow ! W tamtych cywilizowanych panstwach sa normalne drogi (czyt. bez dziur), sa sieci autostrad, jest inna kultura kierowcow. Ja juz nie chce autostrad w PL, chce tylko zeby nie bylo tych cholernych dziur na naszych drogach !!! Pod tym wzgledem to chyba juz lepiej jest w Rumunii czy Bulgarii - nowych czlonkach UE.
Faktycznie w Niemczech jest tak ,ze nawet w czasie malego deszczu nie ma obowiazku wlaczania swiatel. Niemiec wlaczy wtedy lampy jak uzna to za konieczne ! I co ? Jest tam bezpiecznie na drogach jak nigdzie. A to ze jestesmy w UE to jeszcze nic nie znaczy. Pod wzgledem jakosci drog (i nie tylko) jeszcze za 30 lat nie dogonimy Unii.
Kto chce jezdzic caly rok na swiatlach, niech sobie jezdzi, jego swiete prawo.
Mam nadzieje ze Senat odrzuci ten bzdurny i absurdalny pomysl. Trzymam kciuki za senatorow i daj Boze chce doczekac normalnosci w tym kraju...

#30 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 16 lutego 2007 - 23:22

ksenio napisał:

Trzymam kciuki za senatorow i daj Boze chce doczekac normalnosci w tym kraju...
Tylko zeby Ci nie odlecialy :mrgreen:








Podobne tematy Zwiń