Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] 2.8 94 rok ABS ASR nie włącznik stop


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   @ctiv


  • Postów: 56
  • Na forum od: 03 wrz 2008
  • Miejscowość: Głogów

Napisano 26 marca 2023 - 14:39

Mercedes w140 2.8 94rok

Swieci ABS i ASR, SD mówi o włączniku przy pedale hamulca jednak to nie to, są w nim 2 wtyczki, większa po wcisnieciu hamulca zapala swiatla stop i informacja o tym na SD pojawia się. i mniejsza wtyczka ktora kiedy hamulec nie jest nacisniety powinna zamykac obwód, jednak sd widzi jako otwarty. wlacznik stop sprawdzony i mostek na tej mniejszej wtyczce tez byl zakladany jednak SD dalej nie widzi zamkniecia obwodu. 12V dochodzi do pinu nr2 i powinno isc dalej pinem 1, pytanie gdzie prowadzi ten pin. chce sprawdzic połączenie od pinu 1 na malej wtyczce do miejsca gdzie wychodzi.



#2 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 marca 2023 - 19:08

Ja bym profilaktycznie go wymienił. Koszt niewielki. Pamiętam, jak w W211 stary niby sprawny według miernika, nawet go rozebrałem i przeczyściłem styki, na SD nadal błąd. Wymieniłem na nowy i problem zniknął.
Nie wiem o co tam chodzi, bo w środku żadnej elektroniki nie ma, a jednak coś się zepsuło :idontknow:

#3 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 26 marca 2023 - 19:17

Stycznik musi być wyregulowany w trakcie montażu.

#4 Offline   @ctiv


  • Postów: 56
  • Na forum od: 03 wrz 2008
  • Miejscowość: Głogów

Napisano 27 marca 2023 - 06:02

Dzieki za odpowiedz Panowie. Wlaczniki byly wymieniane i dalej bez posytywnych efektow, co do regulacji Kolego to pewnie chodzi Ci o wyciagniecie na maxa tego bolca w nim. Tak tez zrobilem i montowalem go na wcisnietym pedale hamulca, wiec po puszczeniu usrawil sie w dogodnej pozycji. Tak jak pisalem, zrobienie mostka na pinach malej wtyczki nie wskazuje na SD zamkniecia obwodu, wiec prad nie dochodzi tam gdzie powinien pinem nr 1, a gdzie powinien sie pojawic tego nie wiem.








Podobne tematy Zwiń