Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Buczenie w tylnej części auta - na postoju i w trakcie jazdy


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Maciej81


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 lut 2016
  • Miejscowość: Toruń
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 października 2016 - 15:14

Hej. Od niedawna słyszę dość dokuczliwe buczenie/wycie w okolicy tylnego prawego koła (lewego zresztą też, ale raczej mniej) - tak, jakby oś tylna buczała albo coś w okolicy. Słyszane zarówno na wolnych obrotach podczas postoju (więc raczej na pewno nie dyferencjał), jak i w trakcie jazdy autem. Nie jest specjalnie głośne, ale po ściszeniu radia słychać je wewnątrz dość wyraźnie, na zewnątrz zresztą też. Mam wrażenie, że po rozgrzaniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów buczenie nieco się nasila. Macie jakieś pomysły, co to może potencjalnie być?



#2 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 października 2016 - 16:22

Najpierw wejdź pod auto i sprawdź gdzie dokładnie buczy. Jest kilka opcji. Wewnątrz auta z tyłu jest pompka centralnego zamka - wątpię aby buczała. Sprawdź czy wydech jest szczelny. Silnik włączony - wchodzisz pod auto i słuchasz czy nie syczy i buczy z łączeń i czy nie ma czasem dziury gdzieś. Pamiętaj o ręcznym! Sprawdź pompkę paliwa. Jest z tyłu pod autem pod plastikową osłoną. Prawa strona przed kołem i mostem - osłona przykręcona plastikowymi nakrętkami; potrzebny klucz nasadowy i przedłużka, na pewno znajdziesz. Pompę słychać jak działa - wątpię żeby buczała choć kto wie może to ona. Kiedyś w astrze miałem nieszczelną klapę bagażnika w kombi, słychać było wydech i też w środku buczało. Obstawiam na wydech. Napisz jak coś znajdziesz, jestem sam ciekaw.

#3 Offline   Maciej81


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 lut 2016
  • Miejscowość: Toruń
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 października 2016 - 18:57

Wyświetl postUżytkownik hadrianus dnia 24 października 2016 - 16:22 napisał

Pompę słychać jak działa - wątpię żeby buczała choć kto wie może to ona. Kiedyś w astrze miałem nieszczelną klapę bagażnika w kombi, słychać było wydech i też w środku buczało. Obstawiam na wydech. Napisz jak coś znajdziesz, jestem sam ciekaw.

Właśnie pompka paliwa była wymieniana ze 3 miesiące temu na nową, więc nie sądzę, że to to. Wrzuciłem na inne forum i padła sugestia, że to siłownik od wlewu paliwa. Też chyba nie to, bo buczy raczej w okolicach kół. Myślałem jeszcze, że może to np. silniczek rolety z tyłu (mam ten miły wynalazek), ale to chyba też nie to. Wydech był zmieniany ze 2 lata temu na nierdzewny, ale kto wie... Zajrzę i dam znać na pewno, jak już dojdę co to takiego.

Użytkownik Maciej81 edytował ten post 24 października 2016 - 18:59


#4 Offline   Bolo93


  • Postów: 46
  • Na forum od: 01 gru 2016
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Bmw X3 2.0d

Napisano 20 lutego 2017 - 07:21

Ponawiam temat i pytanie u mnie rowniez slychac dźwięki (piszczenie) w tym samym miejscu ale tylko gdy jade ze stałą prędkością nagrzanym autem. jesli popuszcze gaz to dzwiek ustaje gdy przyspieszam takze.
Moze są to poczatki lozyska z tylu ?

#5 Offline   jaszek7777


  • Postów: 885
  • Na forum od: 01 paź 2013
  • Miejscowość: Ostróda
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 lutego 2017 - 12:51

Koła kręcą się cały czas, piszczałyby bez względu na to, jak dodajesz gaz. Jak tam ma się podpora wału?

#6 Offline   markslew


  • Postów: 2 342
  • Na forum od: 02 kwi 2011
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Vento 1.9 TDi

Napisano 21 lutego 2017 - 20:22

Łożysko podpory jest na środku, pytanie dokładnie skąd ten dźwięk dochodzi. Sprawdź poziom oleju w dyfrze i czy się nie grzeje nadmiernie po dłuższej jeździe.

#7 Offline   Bolo93


  • Postów: 46
  • Na forum od: 01 gru 2016
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Bmw X3 2.0d

Napisano 21 lutego 2017 - 23:00

Wszystkie oleje wraz ze skrzynią i dyfrem wymienione mam wrazenie ze moze byc to pompa paliwa ktora gdy przyspieszam ma wieksze cisnienie i tego nie sluchac jak mozna to sprawdzić

#8 Offline   Chang


  • Postów: 1 019
  • Na forum od: 11 kwi 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 lutego 2017 - 23:10

zdemontować i podać prąd - będziesz słyszał, możesz przy okazji sprawdzić jakie ciśnienie daje jakimś manometrem








Podobne tematy Zwiń