Skocz do zawartości




[W124] KoLoS 500E AMG 1993


38 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lutego 2017 - 19:51

Wyświetl postUżytkownik Bartlomiej dnia 20 lutego 2017 - 14:16 napisał

....Jakie to ma znaczenie czy fabrycznie oryginał czy ktoś sam modził w tamtych czasach...
Hello :mlot: Co ma piernik do wiatraka? Wiejski tuning vs AMG. Wszystko rozumiem ale porównanie dłubaniny Mirasa z oryginalnym tuningiem to lekka przesada!



#12 Offline   LukeSkyWalker


  • Postów: 336
  • Na forum od: 10 maj 2013
  • Miejscowość: Poddębice
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lutego 2017 - 20:45

Jak dla mnie Niebieski Johny Walker wymieszany z fantà. E500, AMG, Lorinser, Limited Edition, naklejki, odciski brakuje Brabusa.
Auto ciekawe ale przesłodzone.

#13 Offline   KoLoS


  • Postów: 49
  • Na forum od: 16 sie 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lutego 2017 - 23:08

Panowie nie ma się co tak spinać;-)
Jak znajdę chwilę czasu, to ogarnę te kitajskie tuningi. Plan jest prosty, zostaje E500 z wnętrzem tak jak jest (bo takie mi się po prostu podoba i nie ma ochoty rozkminiać skąd pochodzi). Jak się nadarzy okazja, to zamiast pakietu Lorinsera wleci AMG. Koła wymagają renowacji, ale jeszcze się nie zdecydowałem, czy zostanie chrom, czy wrócę do ori koloru. Z pewnością wyleci kierownica, a jej miejsce zajmie ori z poduszką i ciemnym drewnem. Rzeczy wizualne nie są dla mnie priorytetem, zaczynam od mechaniki.
Na razie wóz stoi i nie mam czasu się nim zająć, a do tego nie ma ochoty odpalić (tak jak by nie dostawał paliwa, zapalił na sekundę i zdechł).
Zerknąłem w kopułki ale tu jest w miarę znośnie, macie jakiś pomysł w co dalej zerknąć?

#14 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 20 lutego 2017 - 23:38

U mnie był podobny objaw a winne były własnie kopułki, po dokładnym oczyszczeniu styków i palca auto zagadało dużo lepiej niż wcześniej. (raz odpalało, raz nie). Teraz pali za każdym razem i nawet równo pracuje :) Na pewno sprawdź wiązkę silnika, bo dużo osób z tego forum przy silnikach M119 zaleca diagnostykę właśnie od wiązki elektrycznej. Zerknij w świece, w jakim są stanie, no i w przewody (to też dość często pada w V8) Nalej świeżej polskiej byny i próbuj odpalić

#15 Offline   KoLoS


  • Postów: 49
  • Na forum od: 16 sie 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 lutego 2017 - 09:59

U mnie na początku też auto przerywało, przeczyściłem wtedy kopułki i problem ustąpił. Teraz stało nie ruszane i odpaliło dosłownie na sekunde (po czym zgasło i już nie ma ochoty odpalić), rozebrałem kopułki, ponownie przeczyściłem ale niestety nie pomogło. Zastanawiam się czy układ paliwowy się nie zapowietrzył, bo było b. mało paliwa, natomiast dolałem na szybko 10L i nadal nie pali, przy okazji zamęczyłem też baterie...
Wiązki nie rozcinałem, ale wydaje się być w dobrym stanie, żaden kabel się nie łuszczy.

#16 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 22 lutego 2017 - 12:51

Nie masz StarDiagnosis?
Kopułki jak samochód stoi i jest wilgotno to można czyścić nawet co kilka dni. Ten typ tak ma.

#17 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 22 lutego 2017 - 13:40

Pompa podaje paliwo po stacyjce?

#18 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 22 lutego 2017 - 14:42

Wyświetl postUżytkownik EssiRS dnia 22 lutego 2017 - 12:51 napisał

Kopułki jak samochód stoi i jest wilgotno to można czyścić nawet co kilka dni. Ten typ tak ma.
Właśnie mnie zastanawia takie zdanie. Zwalanie wszystkiego na kopułki. Sorry, ale musiałby być zapis w gwarancji że nie dotyczy ona wilgoci w kopułkach, Gość kupuje sobie auto z gruby sos i może wie tylko gdzie dolać płynu do spryskiwaczy, a tu po postoju przez weekend w garażu, auto nie zapala ... Co robi dzwoni do serwisu i oczekuje naprawy na gwarancji bo auto nie odpala - nowe auto. Gdzieś musi leżeć przyczyna tej wilgoci - nie ma c... znaczy fiutka

#19 Offline   mbsec126560


  • Postów: 5
  • Na forum od: 09 paź 2013
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:c140 m119
  • Trzeci Mercedes:560sec m117
  • Inne auto:JEEP GRAND CHEROKEE ZJ

Napisano 22 lutego 2017 - 19:18

Wyświetl postUżytkownik pawel14b3 dnia 22 lutego 2017 - 14:42 napisał

Właśnie mnie zastanawia takie zdanie. Zwalanie wszystkiego na kopułki. Sorry, ale musiałby być zapis w gwarancji że nie dotyczy ona wilgoci w kopułkach, Gość kupuje sobie auto z gruby sos i może wie tylko gdzie dolać płynu do spryskiwaczy, a tu po postoju przez weekend w garażu, auto nie zapala ... Co robi dzwoni do serwisu i oczekuje naprawy na gwarancji bo auto nie odpala - nowe auto. Gdzieś musi leżeć przyczyna tej wilgoci - nie ma c... znaczy fiutka
Dokładnie.
A co ja zrobiłem żeby było lepiej. Kopułki oczyszczone popsikane tym http://allegro.pl/is...6302161294.html i podczas składania dodatkowo w miejscu gdzie jest gumka uszczelniająca delikatnie posmarowane silikonem. U mnie samochód w zimie użytkowany tylko jak nie ma śniegu i soli także stał często po miesiąc i dłużej i bez tego zabiegu odpalał normalnie ale przy 80 stopniach standartowo zaczynał przerywać. Po tym zabiegu problem zniknął. Pozdrawiam.

#20 Offline   KoLoS


  • Postów: 49
  • Na forum od: 16 sie 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 lutego 2017 - 21:16

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 22 lutego 2017 - 13:40 napisał

Pompa podaje paliwo po stacyjce?
dobrze kobinujesz, jest jakiś problem z zasilaniem (nie tylko pompy). Plątanina kabli po tych wszystkich tjunikowych instalacjach audio/video jest straszna :( elektryk walczy dalej....








Podobne tematy Zwiń