Skocz do zawartości




Czarownica Opel Corsa 2011 1.3 CDTI


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 06 września 2018 - 21:16

Tak więc pomyślałam, że przedstawię moją zgrabną pesteczkę :)
Kupiłam ją w 2015 roku od salonu DIXI CAR w Raszynie, który był przez 3 lata jej właścicielem (pierwsza rej. 2012). Ople w rodzinie mamy od zawsze więc i dla mnie wybór był oczywisty.
Autko fajne zwinne i w ruchu miejskim całkiem dynamiczne, przy tym oszczędne, ale tu "ale" o tym później :)

1. Dlaczego diesel? Ano jak ją kupowałam dojeżdżałam do pracy 50km to raz, a dwa po prostu lubię klekoty :)
Do października zeszłego roku dzielenie służyła za mój pracodupowoz najpierw na te 50 km dziennie, później jak zmieniłam pracę już tylko 8 km i tu pierwsze, ale do spalania w zimę potrafiła wciągnąć 8,5l ON/100km, czyli więcej niż 2.0D w MB W210 męża... no cóż... Od kiedy jestem na macierzyńskim czasem w brzydką pogodę pojadę nią z synem do szkoły i że szkoły.
2. Corsa większa niż wygląda, czyli czteroosobowa rodzina pestką na wczasach :) tak jak już w zeszlym roku okular zaczal nie domagać pojechaliśmy na wczasy oplą, a co tam :)
I tu drugie "ale" do spalania może i pali 4l w trasie, ale nie pod moją nogą :) Vmax 180 i wir w baku całe szczęście, że w środku przy takiej prędkości po prostu nie da się wytrzymać, bo baku by zabrakło na trasie Łódź-Gdańsk, a i mężowi pomysły na modlitwy się kończyły. Do 160km/h podróżuje się w względnie znośnie i pod względem hałasu w środku i spalania.
Ogólnie w te 3,5 roku zrobiłam nią prawie 50 tyś km. Jedyne naprawy to eksploatacja wiadomo oleje, filtry, tarcze, klocki. Niestety musiałam zdobić amortyzatory tylne, bo się władowałam w jakąś dziurę i z tylnego prawego amora poszedł olej. Mam dwumase, mam DPF, EGR i turbinę (całe szczęście o stałej geometrii łopatek) odpukać w niemalowane nic jeszcze nie dało mi o sobie znać. Co prawda auto na dopiero 110 tys więc liczę na jeszcze parę lat bezproblemowej eksploatacji.
I oto moja czarna perła:
http://mb201-124.eu/...0906_220746.jpg
http://mb201-124.eu/...0906_220602.jpg



#2 Offline   Beamerve


  • Postów: 15
  • Na forum od: 04 wrz 2018
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 listopada 2018 - 14:09

Gratuluję, piękny samochód oby służył latami.








Podobne tematy Zwiń