Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Uszczelka pokrywy bagażnika


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   osochozi


  • Postów: 27
  • Na forum od: 18 lut 2018
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 maja 2019 - 09:53

Cześć,

w moim sedanie woda dostaje się do bagażnika. Konkretniej uszczelka pokrywy nie przylega dobrze po prawej stronie, podczas dużej ulewy czy na myjni woda przechodzi pod uszczelką i kapie do kieszeni przy prawym nadkolu.
Kiedyś wyciągnąłem uszczelkę, wyczyściłem kanaliki odpływowe i samą uszczelkę z liści i innego syfu, ale dało to efekt krótkotrwały.
Chciałbym kupić nową uszczelkę pokrywy (używane to mimo wszystko loteria), oryginał to koszt ok. 400zł. Znalazłem też zamienniki firmy Trucktec Germany - w Niemczech koszt ok. 30eur, w Polsce znalazłem po 160zł. Czy ma ktoś doświadczenie z zamiennikami uszczelek i mógłby doradzić czy zamiennik da radę?
Jeśli nikt nie ma z tym doświadczenia to mimo wszystko spróbuję z tym zamiennikiem i zobaczymy jaki to da efekt bo póki co trzymam w tej kieszeni bagażnika pochłaniacz wilgoci...

Pozdrawiam



#2 Offline   wahakat


  • Postów: 9
  • Na forum od: 11 sie 2015
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 maja 2019 - 10:52

Wyświetl postUżytkownik osochozi dnia 20 maja 2019 - 09:53 napisał

Cześć, w

w moim sedanie woda dostaje się do bagażnika. Konkretniej uszczelka pokrywy nie przylega dobrze po prawej stronie, podczas dużej ulewy czy na myjni woda przechodzi pod uszczelką i kapie do kieszeni przy prawym nadkolu.
Kiedyś wyciągnąłem uszczelkę, wyczyściłem kanaliki odpływowe i samą uszczelkę z liści i innego syfu, ale dało to efekt krótkotrwały.
Chciałbym kupić nową uszczelkę pokrywy (używane to mimo wszystko loteria), oryginał to koszt ok. 400zł. Znalazłem też zamienniki firmy Trucktec Germany - w Niemczech koszt ok. 30eur, w Polsce znalazłem po 160zł. Czy ma ktoś doświadczenie z zamiennikami uszczelek i mógłby doradzić czy zamiennik da radę?
Jeśli nikt nie ma z tym doświadczenia to mimo wszystko spróbuję z tym zamiennikiem i zobaczymy jaki to da efekt bo póki co trzymam w tej kieszeni bagażnika pochłaniacz wilgoci...

Pozdrawiam


#3 Offline   wahakat


  • Postów: 9
  • Na forum od: 11 sie 2015
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 maja 2019 - 10:55

Śmiało możesz brać uszczelkę Tructec. Mam ją od dwóch lat i spełnia swoją funkcję , dobrze przylega i nic nie cieknie.

#4 Offline   osochozi


  • Postów: 27
  • Na forum od: 18 lut 2018
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 maja 2019 - 11:06

Dzięki! W takim razie jeszcze dziś zamawiam bo mam dość zapachu stęchlizny w bagażniku (i rudej).

#5 Offline   albin


  • Postów: 50
  • Na forum od: 15 sie 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:kolarka
  • Trzeci Mercedes:górski
  • Inne auto:wózek do biegania

Napisano 20 maja 2019 - 12:06

To samo będę robił. Tylko combi. Te same objawy, etc. I też myslę, że uszczelka.








Podobne tematy Zwiń