Skocz do zawartości




- - - - -

Czym wyczyścić gaźnik, dolot? Sea foam spray?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   tofikar


  • Postów: 15
  • Na forum od: 08 lis 2018
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0 <92 - M102
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 lutego 2020 - 10:38

Witam wszystkich

Mam pytanko odnośnie preparatu do czyszczenia gaźnika bez jego demontażu. Widziałem nie raz na yt jak uzytkownicy wtryskiwali przez wlot powietrza do gaźnika cała tubę sprayu na podwyższonych obrotach. Owy spray ma usuwać nagar itp. Na aledrogo jest pełno preparatów do czyszczenia gaxników, jednak nie jestem pewien czy któryś z nich nadaje się do czyszczenia na zamontowanym gaźniku, pracującym silniku.

Czy zwykły spray do czyszczenia przepustnic itp wystarczy? Będzie bezpieczny? nic mi nie wybuchnie podczas opryskiwania? :) Rozumiem, że mam to zaplikować przez tę małą, złotą przepustnicę u góry gaxnika?

ps. mam mały problem z chwilowym, tak myśle, zalewaniem paliwem na zimnym silniku. Pewnie jakaś dysza się przytkała (na lpg problem nie występuje), jak tylko złapie 40stopni, jest ok. Po dolaniu płukanki do paliwa problem prawie ustąpił, podbija ładnie obroty na zimnym, ale przy ruszaniu jeszcze trochę żabkuje.

Ogólnie nie mam z tym gaźnikiem (Pierburg 2ee) żadnego problemu, i zanim zdecyduję się na jego rozebranie i wyczyszczenie, chciałbym spróbować mniej inwazyjnych sposobów. Mercedes chodzi jak marzenie, Chorwacje w zeszłym roku zwiedził bez problemów :P

Użytkownik tofikar edytował ten post 18 lutego 2020 - 10:38











Podobne tematy Zwiń