Skocz do zawartości




- - - - -

W124 T 300e 1992 problem z imobilajzerem VDO


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   mach


  • Postów: 3
  • Na forum od: 26 paź 2021
  • Miejscowość: Mrozów
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 października 2021 - 05:24

Witam, mam problem z immobilajzerem prawdopodobnie samochodem dojechałem do pracy później rozładował się Aku i od tego czasu niemotę go zapalić. Zamontowany jest w nim alarm VDO 2000T prawdopodobnie takie informacje mam dokumentach samochodu jest to mimo z dodatkowym kluczykiem. Alarm się rozbraja i po odpaleniu gaśnie odcina zapłon po około 2 s. Wydaje mi się ze jest uszkodzony przekaźnik rozsączający zapłon lub alarm nie rozbroił się do końca. Z drugiej strony jakby był przekaźnik uszkodzony to by nie odpalił wcale. Pompa paliwa słychać jak pracuje. Ogólnie potrzebuję zlokalizować ten przekaźnik aby samochód odstawić do domu. Zauważyłem również że jak przytrzymam kluczyk od rozruch to nie odcina już zapłonu. W dokumentacji które otrzymałem od byłego właściciela jest wzmianka o przewodzie diagnostycznym do alarmu VDO2000T jest to jedna żyła którą znalazłem pytanie jak tego używać? Chodź posiadam to auto 2lata zawsze mnie zadziwi czymś nowym.

pozdrawiam



#2 Offline   mach


  • Postów: 3
  • Na forum od: 26 paź 2021
  • Miejscowość: Mrozów
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 listopada 2021 - 06:24

Już wiem ze problemem nie leży w imo VDO, tylko w fabrycznym ATA który odcina pompę paliwa . Odpaliłem samochód ale nie mam wskazania obrotów. Wszystko fidze ze zespolonego przekaźnika pompy 0035455305. n a chwilę wystarczyło zrobić mostek na przekaźniku aby odpalić. Pin 31 jak odłącza mi pompę ale nie mogę znaleźć od czego jest no i brak wskazań obrót. Czytałem na zagranicznych forach że odłączają moduł Beckers pod stopami pasażera i robią mostek na przekaźniku za zegarami. Ktoś coś może dodać jeszcze w temacie?








Podobne tematy Zwiń