Skocz do zawartości




- - - - -

M104 3.2 brak napędu powyżej 1400 obrotów


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   KrystaGG


  • Postów: 331
  • Na forum od: 04 lip 2011
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 M104

Napisano 25 grudnia 2022 - 23:25

Witam
taki oto problem sie dzisiaj pojawił u mnie, auto odpala normalnie sie zachowuje po ruszeniu gdy obrotomierz dociera tak na 1400 zaczyna szarpac i w ogole juz nie przyspiesza, brak mocy. Co ciekawe moge wrzucic 2,3,4 i 5 i tak dobijac do 1400 wiec w sumie moge jechac na 5 te 40 50 ale nie ma napedu powyzej tej wartosci. Niedawno wymienialem sprzęglo i łącznik elastyczny walu. Mam wyciek oleju z dyfra to wiem od jakiegos czasu, na obrotach nie faluje nie wyglada to na nic z przeplywomierzem. Katalizatora nie mam tlumik raczej nie zapchany bo pelny przelot. Wiazka jest zrobiona nowa na pewno nie sparciala bo ma kable opelcione tworzywem zabezpieczone. Palce, kopulki nie wymieniane od 10 lat, olej przy skrzyni rowniez nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna, przepustnica? Swieta sa i nie moge sie ruszyc ale moze ktos mial z tym do czynienia to bede wdzieczny za cokolwiek.



#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 grudnia 2022 - 10:02

To może najpierw opisz dokładnie co masz, bo z tego co czytam, to chodzi o jakiegoś swapa. Co tam masz dokładnie, z czego i z jakimi "dodatkami".

#3 Offline   KrystaGG


  • Postów: 331
  • Na forum od: 04 lip 2011
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 M104

Napisano 26 grudnia 2022 - 23:23

Swap z 210 ale wszystko mniej wiecej 1;1 tak samo jak w okularze bylo, jedynie spiety manual getrag, sprzeglo wszystko oryginalne mercedesowskie. Dzisiaj zajrzalem pod auto i 'cos wisi' kolo skrzyni, wygladalo jakby korek czy cos(ciemno bylo), nie wiem czy jest tam mozliwosc taka zeby olej ze skrzyni wylecial przez to? Auto odpala normalnie jedzie na kazdym biegu do 1400 obrotow co jest dziwne, mozna sie nim kulac 40-50kmh na piatce ale napedu na zadnym biegu powyzej tej wartosci nie ma po prostu odcina go. Sprzeglo jest nowe, dwumas stary, po odpaleniu nic nie harczy, trzesie nim po prostu tyle co mowie. Przy pompie paliwa mialem jakies gumy sparciale nie wymienilem ich jak mialem okazje, nie wiem czy moze miec tu wplyw na cos. Dodam ze jest to 1 awaria od 8 lat, dotychczas nie bylo zadnego problemu z nim tylko wymiana eksploatacyjnych rzeczy na bieżaco

Użytkownik KrystaGG edytował ten post 26 grudnia 2022 - 23:24









Podobne tematy Zwiń