Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] 250d obroty silnika


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   piterus


  • Postów: 3
  • Na forum od: 25 mar 2023
  • Miejscowość: Chrzanów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 marca 2023 - 18:57

Cześć, jaka może być przyczyna przyspieszonych obrotów na biegu jałowym, w momencie osiągnięcia przez silnik temperatury roboczej? (obroty Ok. 850) Po odpaleniu na zimnym,silnik chodzi zauważalnie wolniej - oczywiście słychać kiedy załącza się ssanie i wyłącza ale zdecydowanie nawet na ssaniu chodzi dużo wolniej. Dodatkowo podczas przyspieszonych obrotów silnikiem potrafi delikatnie zatelepać.

Druga sprawa, to czy temperatura 90 stopni, to normalna temperatura pracy, czy jest to za dużo?
Model to 250d 94r. automat.

Pozdrawiam






#2 Offline   SQ5NAZ


  • Postów: 123
  • Na forum od: 06 lut 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 190E M102.962 automat 1989 rok

Napisano 26 marca 2023 - 22:59

Witaj!
Myślę, że tej temperatury bać się nie należy.
Podam przykład ze swojego W201 z silnikiem OM601.911 (krótszy "brat" Twojego silnika). Przy spokojnej jeździe w okresie letnim czy zimowym temperatura na zegarach to właśnie 85 - 95 stopni.Przy jeździe w korku w upalny dzień zbliżam się do załączenia wentylatora (sprzęgło elektromagnetyczne), ale mogę na palcach jednej ręki policzyć takie przypadki. To samo na podjazdach pod wzniesienia w upały. Gdy tylko zaczynam jechać na zielonym świetle lub droga się "wyprostuje", temperatura zaraz się stabilizuje.

Myślę, że w przypadku 250D będzie podobnie.

Co do obrotów, to u Ciebie raczej jest regulacja obrotów realizowana inaczej niż u mnie na ze względu na skrzynię automatyczną. Czytałem jak to wyglądało w W201. Nie wiem, czy U Ciebie też tak będzie.

#3 Offline   piterus


  • Postów: 3
  • Na forum od: 25 mar 2023
  • Miejscowość: Chrzanów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 marca 2023 - 20:15

Dzięki za zainteresowanie, to jestem trochę uspokojony. Co do obrotów, to gdzieś słyszałem że to może być kwestia jakiegoś zasyfienia przy pompie lub coś w tym stylu;)








Podobne tematy Zwiń