Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes 410,2.9 diesel 1994.Problem ze sprzeglem.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   Nik1975


  • Postów: 2
  • Na forum od: 13 cze 2023
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 czerwca 2023 - 21:06

Witam,
Mam problem w mojej kaczce z 1994r.
Zawsze slychac bylo tylko piekny dzwiek silnika 2.9.
Niestety zmuszony bylem wymienic najpierw pompe sprzegla,po je wymianie wszystko bylo ok.
Potem przyszedl czas na cale sprzeglo.
Po wymianie sprzegla zaczal sie wydobywac niefajny dzwiek,stukanie na wolnych obrotach.
Po wcisnieciu sprzegla dzwiek ustaje totalne.
3 mechanikow powiedzialo,ze to lozysko oporowe,ktore takze powinno zostac wymienione.
Wymienilem wiec takze to lozysko ale problem nie ustal.
2 mechanikow twierdzi,ze wszystko jest ok,ze te silniki tak chodza,ze nowe sprzeglo i dlatego(stare niby bylo wysluzone i dlatego byla cisza??) ale ja wiem,ze nie est to normalny dzwiek gdyz wiem jak mercedes chodzil przed wymiana sprzegla.
Przeczytalem tu na forum w poscie z 2012 roku,ze ktos tez mial taki problem.

Odpowiedz byla nastepujaca:


"Na temat stuków w skrzyni biegów, to stuka ci łożysko oporowe. Prawdopodobnie w twojej kaczce zmieniane było sprzęgło (a jeśli nie to napewno była ściągana skrzynia biegów) i ten kto to robił źle założył to łożysko. Tam jest dość ciężko zlikwidować luz na wałku od skrzyni (ten wałek który wychodzi ze skrzyni i wchodzi w silnik) gdyż ten wałek jest ruchomy, i nie wiele osób wie jak go włożyć do końca. Poprzez niewłożenie tego wałka do końca, łożysko oporowe pod wpływem drgań skrzyni porusza sie do przodu i do tyłu powodując stuki, lecz gdy wciśniesz sprzęgło, to łożysko jest "przyciśnięte do tylnej ścianki otworu sprzęgłowego) i dlatego stuki znikają. Te stukanie nie jest groźne dla twojego samochodu, ani nie wpływa na zużycie tego łozyska w jakimś tam dużym stopniu, lecz jest tylko i wyłącznie uciążliwe dla ucha :).

Czy ktos moze pozniej jeszcze mial podobny problem?Nie moge znalezc uzytkownika ktory 11 lat temu na to odpowiedzial.
Czy ktos wie jak wytlumaczyc mechanikowi kwestie tego walka(jezeli to to) jak sie g powinno wlasciwie wlozyc?
Jestem za granica i wydalem juz sporo kasy na ta kwestie a problem halasu ktory strasznie meczy gdyz nie slusze silnika pozostal:(

Pozdrawiam
Nik










Podobne tematy Zwiń