Skocz do zawartości




- - - - -

[W126] Coś gwiżdże - chyba dyfer


12 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 04 sierpnia 2008 - 11:46

gulin napisał:

nie gwiżdże most,ale silnik..jak dodaję gazu podczas rozpędzania auta zaczyna gwiżdać

Jeżeli to gwizdanie wyczuwasz od strony silnika to:
Obsłuchaj silnik na biegu jałowym, wprowadzaj na wyższe obroty i osłuchuj. Jeżeli nie będzie jakiegoś świerszcza (zwróć uwagę na pasek i koła po których lata - urządzenia które napędza) to być może tarcza sie ślizga, należy sprawdzić stan sprzęgła. Napisz czy przy gwałtownym naciśnięciu gazu na wysokim biegu przy niskiej prędkości auto normalnie ciągnie, czy silnik wchodzi na obroty a nie przekłada się to na prędkość/moc.



#12 Offline   oress


  • Postów: 94
  • Na forum od: 09 cze 2008
  • Miejscowość: okolice Opola

Napisano 07 sierpnia 2008 - 12:00

Kolejna sprawa, może ktoś poradzi.

Przełożenie mostu jakie stosuje sie w W126 przy silnikach 2,6 i 3,0 wynosi 3,46
Mam zamiar zmienić swoje 2,6 na cos większego, nie bedzie problemu gdy wrzucę 3,0 mam tez właśnie na oku takiego. Ale co zrobić gdybym chciał wsadzić np 4,2 ? musze zmienić most?
Raczej będe się skłaniał do 3,0 ale most też chętnie bym wymienił lub zregenerował bo ma już wyczuwalny luz po przełanczaniu z P na R i z D na R , a może moje obawy sa zbędne? i jeszcze sporo polatam na tym moście? Czy ktos sie orientuje czy da się zaadoptować most z W124 do W126?

[ Dodano: Czw Sie 07, 2008 12:00 ]
Jeszce jedno: czy dyfer o przełożeniu 3,46 z W126 z diesla jest ten sam co w benzynie o tym samym przełożeniu? zalezy mi abym ktos szybko mi odpowiedział na to pytanie bo namierzyłem taki dyfer na alledrogo.

#13 Offline   leninpila


  • Postów: 12
  • Na forum od: 08 cze 2010

Napisano 30 września 2010 - 22:24

oress napisał:

od prędkości 80km/h do około 120km/h gdy dociskam pedał gazu słysze gwizd (dość wysoki dźwięk), nie jest to tragicznie głośne, ale wyraźnie słyszalne. W momencie gdy odejmę, lub całkowicie zdelme noge z gazu to gwizd ustaje, a gdy dociskam gazu znów gwiżdże.
.
witam mam takie same objawy..w koncu ktos doszedl co to moze byc:)? kazdy mowi ze dyfer; wyje to napewno z tylu i (wydaje mi sie) ze raz z lewj raz z prawej strony..ale lozyska caly czas by buczaly?








Podobne tematy Zwiń