Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Licznik - nie dziala


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 16 sierpnia 2008 - 20:08

Witam.
Miesiac temu kupilem pierwszego w zyciu Mercedesa. W124 Coupe 300 z 88 roku.
Niestety, w ciagu tego miesiaca okazalo sie, ze zakup byl niezbyt udany. Auto okazalo sie zmasakrowane prawie w kazdym miejscu. Nie mniej jednak samo auto podoba mi sie bardzo i chce nim dalej jezdzic. Mam jednak z nim kilka problemow. W tym temacie chodzi mi o:

- licznik (predkosciomierz) nie dziala

Podczas jazdy nie pokazuje aktualnej predkosci, stoi w miejscu. Tak samo jak przebieg dzienny i calkowity.
Wyciagalem licznik i ruszalem z tylu samym pokretlem od licznika i wskazowka od predkosci sie podnosi - wiec licznik wydaje sie sprawny. Natomiast jak jechalem autem i "trzymalem" linke od predkosciomierza to ona sie nie krecila.
Probowalem sie do niej dobrac na kanale, ale pozatym, ze (chyba) ja zlokalizowalem nic wiecej nie bylem w stanie zrobic. Czy jest mozliwosc, coby samemu to naprawic?

I jeszcze drugi problem - ekonomizer. Jak kupilem auto oczywiscie (jak wiekszosc w aucie) nie dzialal, ale doczepilem do niego ta rurke co byla przy liczniku i teraz wskazuje, z tym, ze STRASZNIE syczy. Im wolniej jade tym bardziej syczy. Mial ktos podobny problem?

PS.
Szukalem w tematach "licznik" oraz "predkosciomierz" i nie bylo mojego problemu.

Pozdrawiam



#2 Offline   antaba


  • Postów: 58
  • Na forum od: 04 maj 2008
  • Miejscowość: Otwock
  • Inne auto:scania irizar new century

Napisano 17 sierpnia 2008 - 17:13

dredek jesli chodzi o ekonomizer, to sprawdz wszystkie polaczenia podcisnienia, gdzies jest przerwany wezyk tegoz, lub nie podpiety tam gdzie trzeba. Dlatego syczy. A licznik :sciana: cos bylo kombiniwane. Jak piszesz dziala, wiec trzeba szukac w napedzie miedzy asb a licznuikiem. pozdrowienia.

#3 Offline   slaw3k3


  • Postów: 33
  • Na forum od: 21 lip 2008
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński

Napisano 17 sierpnia 2008 - 19:00

Masz najpewniej do wymiany linkę od licznika jest ona podpięta pod skrzynię biegów, więc raczej na kanale to zrobisz i oczywiście samemu ;-) Ogólnie to jak poszukasz na forum to napewno znajdziesz jak to zrobić dokładnie :sciana:

#4 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 sierpnia 2008 - 20:24

dredek, tak jak wspomniał kolega post wyżej, najprawdopodobniej musisz wymienić linkę. Użyj forumowej szukajki jak to zrobić.

http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... &country=1

#5 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 18 sierpnia 2008 - 13:11

Dzieki za odpowiedz! Wlasnie przez godzine szukalem na forum (przy okazji zwiedzilem dzial FAQ - REWELACJA!!) no i .. nic. Wpisywalem "wymiana linki" "linka" "linka predkosciomierza" "linka prędkościomierza" "predkosciomierz" "prędkościomierz" "licznik" i nie ma konkretnego opisu.
Moglby ktos byc tak dobry i napisac jak to konkretnie zrobic? Na prawde szukalem, nie jestem leniem! :jump:

#6 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 sierpnia 2008 - 20:18

Po przeczytaniu wielu (!) forumowych wypowiedzi na temat owej linki, niegłupim pomysłem byłoby dokładne dokręcenie linki do licznika i skrzyni.
Myślę, że wymiana nie będzie trudniejsza niż wyjęcie zegarów :czujnik:
Najpierw uderz do sklepu i zobacz czy taką linkę mają na stanie, bo później można się zdziwić. Nie zaszkodzi odwiedzić EPC.


A ogólnie o problemach m.in. ze skaczącą wskazówką na zaś:

Kudłaty napisał:

Ze 4 lata temu też miałem podobny problem z drgającą wskazówką, od tak raptem sobie delikatnie drgała... wygramoliłem licznik, w pancerz linki kapnołem troszkę oleju ATF (ten do skrzyń automatycznych), ruszyłem metr do przodu, do tyłu w to samo miejsce... jeszcze dwie kropelki, odczekałem 2min, aż olej spłunie w głąb pancerza aby nie ufajdać obudowy licznika, przykręciłem linkę, przejechałem się troszkę i po sprawie. Nie drga do dziś
Jednakowoż są też ludzie sceptycznie nastawieni do tego pomysłu. ATF można zastąpić tawotem.

#7 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 18 sierpnia 2008 - 21:30

qoompel napisał:

Po przeczytaniu wielu (!) forumowych wypowiedzi na temat owej linki, niegłupim pomysłem byłoby dokładne dokręcenie linki do licznika i skrzyni.
No dokrecenie nic nie da, bo jak jechalem z wyciagnietym licznikiem i trzymalem linke to sie nie krecila. Wiec wina jest po stronie linki, a nie jej dokrecenia (mam racje?:czujnik:).
Co do dokrecenia przy skrzyni, to tam jest strasznie sie ciezko dorwac. Ale rozumiem, ze jakbym juz sie tam dobral, dokrecil i dalej by nie dzialalo, to wtedy ja tam odkrecic i wyciagnac ja od wewnatrz auta (przez miejsce z lizcnkiem) i potem jakos podobna trasa zalozyc nowa?
Jestm w tym kompletnie zielony :hooray: To moje drugie auto i w poprzednim nie mialem takich problemow :hooray:

roxa napisał:

Odnośnie linek, proponuje temat obok.
Tak, ale tam byla kwestia nasmarowania i wymiany w AUTOLINKA (hehe, fajna nazwa) w WWa, a jestem z Opola :czujnik:

#8 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 19 sierpnia 2008 - 20:19

Hmm, dzisiaj kupujac inne rzeczy do auta szarpnalem sie na nowa linke, jeszcze jej nie zakladalem, moze jutro to zrobie - jesli uda mi sie to wszystko zlokalizowac - ale nie wiem czy bedzie pasowac. Moglby ktos potwierdzic czy taki numer bedzie ok?

TRANSMISSIONE CKM
MERCEDES SERIE 200 186-124.540.0268

1245400268 linka predkosciomierza DB W124

Jesli nie, to postaram sie ja wymienic na wlasciwa.

#9 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 19 sierpnia 2008 - 20:46

roxa, wiem, ze chcesz pomoc i dzieki za to, ale... ten Twoj post nie wniosl nic do tematu... skoro nie wiesz to po co piszesz, ze nie wiesz?:ok: juz sie ucieszylem, ze ktos mi cos konkretnego odpisal :P

#10 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:06

Oczywiscie, ze jestem zielony. Jakbym nie byl zielony, to bym tyle nie pytal :ok:
Jestem informatykiem a nie mechanikiem. Piszac na forum mam nadzieje, ze ktos mi konkretnie odpisze, a "nie wiem" to moze mi powiedziec drugi informatyk :P Jak sie ogolnie przyjelo jak informatykowi sie zepsuje auto to bedzie probowal je zrestartowac :P. Wydalem troche kasy na auto, ktore okazalo sie zlomem i teraz chce zrobic mozliwie duzo samemu, by nie wydawac kolejnych pieniedzy u mechanikow. Czytalem o linkach duzo, wiem, ze niektorzy mieli za krotkie itd, ale moze akurat ktos kupil dokladnie to samo i mu podpasowalo. No nic, w takim razie sprobuje samemu jutro to zalozyc i zobaczymy czy pasuje czy nie - dam znac. Najwyzej bede 33 zl w plecy :(.

Pozdrawiam








Podobne tematy Zwiń