Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Licznik - nie dziala


30 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:13

Jak za 33 PLN chcesz mieć OK to zapomnij. Podróba zupełnie różni się w budowie od oryginału. Jest cienka, ma słaby pancerz i nie jest samosmarująca się, to taka linka do sprzęgła do Rometa :ok: I jeźli chcesz dobrej rady to kup nową w ASO (około 350PLN) lub szukaj niewymordowanej używki (ciężko będzie) za 50 PLN. Zamienniki po 33PLN działają miesiąc, zimą jeszcze krócej.



#12 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 20 sierpnia 2008 - 20:19

ha! Udalo sie ! :/ Dzis po chyba 2 godzinnej walce udalo mi sie zlokalizowac, sciagnac i zalozyc nowa linke (ta za 33zl). Co prawda linka okazala sie troche nie pasujaca (miala taki ogranicznik od strony licznika ktory nie pozwalal na dokrecenie), ale po wywaleniu tego ogranicznika i niedokreceniu na maxa do licznika... DZIALA ! :/
Tylko jeszcze jutro musze z GPS-em sie przejechac i sprawdzic czy aby na pewno dobra predkosc podaje.
Tylko zrobilem nie wiem, moze z 1km, a licznik nabil mi juz 4,5km wiec cos z tym nie tak... Ale jestem w stanie to przezyc :star: poki nie znajde oryginalnej dobrej linki. Teraz jak juz wiem co i jak, to nie bedzie to wiekszy problem. Najwiecej zabawy bylo ze znalezieniem i odkreceniem tej jednej srubki od skrzyni biegow.

#13 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 sierpnia 2008 - 21:18

dredek napisał:

Tylko zrobilem nie wiem, moze z 1km, a licznik nabil mi juz 4,5km wiec cos z tym nie tak...
1) Słabo dopasowana linka 2) Masz dobry licznik? :)

dredek napisał:

Ale jestem w stanie to przezyc :) poki nie znajde oryginalnej dobrej linki
Licznik tak mocno oszukujący nie jest zbyt dobrym źródłem obliczeń :P

#14 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 20 sierpnia 2008 - 22:17

OK, dodaje 3 zdjecia licznika:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Swoja droga, ciekawe ile jest rzeczywistego przebiegu...

#15 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 20 sierpnia 2008 - 22:37

dredek, licznik masz OK. Pewnie most był wymieniany.
PS.Masz ASD?

#16 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 20 sierpnia 2008 - 22:44

Wydaje sie, ze mam. Tzn mam na liczniku miejsce, podczepilem wczoraj tam kontrolke i gasnie po wlaczeniu (aczkolwiek czasem sie zapali - tak jak i ABS). Pod maska obok komputera mam ASD taki jakby "pojemnik" wiec wydaje mi sie, ze ma...
Huh, to chociaz tyle, ze licznik mam ok :) dzieki

#17 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 21 sierpnia 2008 - 01:07

dredek, może inaczej :) Czy jak jesteś na żwirowej/piaskowej drodze i przy ruszaniu mocno depniesz to buksują oba koła czy tylko jedno? I czy przy takim ruszaniu świeci się ten trójkącik na liczniku?

dredek napisał:

Huh, to chociaz tyle, ze licznik mam ok
Ja osobiście wolałbym wymienić licznik niż most ;-)

#18 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 21 sierpnia 2008 - 07:35

Mateusz, Hmm, sprawdze, bo nie wiem.. ale z tym trojkacikiem to on sie nigdy nie swieci... Jak przekrece stacyjke i sie mocno wpatrze to doslownie na ulamek sekundy mruga tam lampka i gasnie. Tak ma byc? I ma sie dopiero zapalic w takiej sytuacji? Sprawdze

Mateusz napisał:

Ja osobiście wolałbym wymienić licznik niż most ;-)
:ok: Nie strasz :>

#19 Offline   Mateusz


  • Postów: 1 142
  • Na forum od: 25 wrz 2007
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Suzuki SJ410

Napisano 21 sierpnia 2008 - 11:13

dredek, ten trójkącik sygnalizuje zblokowanie tylnego mostu. Próbę, tak jak już pisałem najlepiej wykonać na jakiejś śliskiej/sypkiej nawierzchni. W autach bez tego bajeru przy ostrym ruszaniu często buksuje tylko jedno koło-u Ciebie zawsze mają buksować dwa. Ten wynalazek może u Ciebie nie działać ponieważ, ktoś zmieniał most w Twoim aucie (stąd te przekłamania licznika) i jeżeli nie wiedział że trzeba go odpowiednio dobrać do licznika to nie wiedział też pewnie że musi być z ASD.

dredek napisał:

Nie strasz :>
^^
PS.Na Twoim miejscu pozbył bym się tego auta, bo włożysz w niego kupę kasy a i tak zawsze coś wyskoczy.

#20 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 24 sierpnia 2008 - 09:13

Ok, sprawdzilem dzis licznik z GPS-em i dziala prawidlowo. Przejechalem wedlug licznika taka sama odleglosc jak wedlug GPS-a. Ufff. Co do buksowania to jeszcze nie sprawdzilem. Tzn wczoraj costam probowalem ale musze sie bardziej przylozyc. Bo wczoraj to stanalem na zwirowej drodze, trzymalem hamulec i deptalem na gaz, w pewnym momencie szarpnal do przodu, nic sie nie zapalilo na liczniku, natomiast jak patrzylem potem w lusterka to z obustron byl "wyrzezbiony" zwir. Ale wiem, ze to nie jest dobry test, dzis/jutro postaram sie wykonac lepszy, z kims kto bedzie z zewnatrz patrzec.

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 10:13 ]
OK. Wczoraj pojechalem z kumplem na zwirowata droge i testowalem ASD. Kolega patrzyl za tylu i zdecydowanie stwierdzil, ze oba kola buksuja. Problem jest tylko taki, ze nie zapala mi sie w ogole ten trojkacik - co to oznacza? Dodam, ze jak przekrecam stacyjke to na ulamek sekundy zapala sie ta kontrolka wiec ona zdaje sie swiecic.








Podobne tematy Zwiń