Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Stuki w klawiaturze


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   manoward


  • Postów: 5
  • Na forum od: 08 sty 2009
  • Miejscowość: Sieradz

Napisano 18 stycznia 2009 - 23:36

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i z gory przepraszam jesli byl juz podobny temat. Otoz od jakiegos tygodnia posiadam Mercedesa 190 1.8 benzyna bez gazu rok 92 przebieg 202000km nie wiem czy prawdziwy. po kupnie moja uwage zwrocily dziwne stuki w pokrywie zaworow slyszalne sa jedynie wtedy gdy przygazuje jak auto stoi na biegu jalowym nic nie slychac. Kolejna rzecz to cisnienie oleju gdy auto jest na jalowym cisnienie nieco ponizej 2 a gdy sie rozpedzam ( dodanie gazu ) wskazowka na 3 po zmianie biegu i plynnej jednostajnej jezdzie wskazowka spada na 2. Czy to normalne czy z moja gwiazda jest cos nie tak?? Prosze o odp. Pozdrawiam.



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 19 stycznia 2009 - 01:30

manoward napisał:

202000km
Ja dobiegam do 240kkm, i choć ciężko jest mi zweryfikować rzeczywisty przebieg silnika (przekładany), to i tak sądzę że jakby co, to ma raczej więcej - i żadnych stuków nie słychać :roll:
Z tym, że to faktycznie może być spowodowane np. przez niedostateczne smarowanie / zły olej... O ciśnieniu oleju już było na forum - radzę poszukać, ale z tego co kojarzę (nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się szukać :wpysk:) pozycja 2 to jeszcze nie tak źle.

P.S.
U mnie olej zaraz po uruchomieniu nie ważne czy ciepłego czy zimnego silnika idzie na 3, więc nie interesowałem się jakie wskazania są niepokojące ;-)

#3 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 stycznia 2009 - 04:05

:wpysk: - "szklanki"








Podobne tematy Zwiń