Skocz do zawartości




- - - - -

zmiana silnika na 2.0 16 v


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   wrobelek


  • Postów: 61
  • Na forum od: 17 maj 2008
  • Miejscowość: lodz

Napisano 08 marca 2009 - 13:52

czy silnik 2.0 16 v od 124 bedzie pasowal do 190?czy trzeba cos pozmieniac z elektryka itp?



#2 Offline   mdymczyk


  • Postów: 289
  • Na forum od: 13 paź 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 marca 2009 - 14:06

W W124 2.0 16V to jest silnik M111.

Myślę, że sporo trzeba będzie pozmieniać z elektryką -> całe okablowanie jest inne łącznie ze sterownikiem (który też swoje kosztuje). Osprzęt też się różni. Nie wiem czy mocowania pasują. Więc koszty znacznie przekroczą koszt samego gołego silnika.

#3 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 08 marca 2009 - 15:27

Ehh... 10 razy powtarzać to samo trzeba?... No ale cóż - niech będzie w końcu temat poświęcony M111 :ok:

Najpierw polecam zapoznać się z tym co zostało napisane o M111 w tych tematach:
http://mb201-124.eu/...p?p=70626#70626
http://mb201-124.eu/...?highlight=m111
http://mb201-124.eu/...?highlight=m111

A co do tego co zostało napisane głównie w pierwszym wątku

Cytat

Niestety brakuje mi informacji na temat tego jak sprawa wygląda z przeniesieniem napędu (z czego by części podpasowały, żeby rzeźby nie było za dużo :-P )...
Most i półosie zostają stare, skrzynia to zagadka, ale raczej da radę zestawić starą skrzynię z nowym silnikiem. Nawet jeżeli nie, to zawsze można założyć skrzynię od W124 E-Klasse, więc jedynym problemem pozostaje wał o ile zmieni się długość zespołu napędowego ;)

Cytat

Poza tym wiadomo - najlepiej dostać autko z takim silnikiem po wypadku, albo anglika, bo skompletowanie części to znowu mały horrorek (finansowo też) :/
Dalej tak uważam. Na dzień dzisiejszy gdybym dorwał auto na części, i miał drugie żeby tam jeździć w razie potrzeby (np. PF 126p :E), to bym się podjął takiej operacji. Jako elektronika nie przeraża mnie wizja przełożenia wiązki - wystarczy robić wszystko na spokojnie, to się ze wszystkim da radę :)

P.S.
Mocowaniami silnika bym się nie martwił :-P

#4 Offline   mdymczyk


  • Postów: 289
  • Na forum od: 13 paź 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2009 - 17:54

No i M111 pochodzą z tych lat produkcji, gdy w Mercedesach sypała się izolacja wiązki silnika - warto to sprawdzić.

Ja nie obadałem tematu (izolacji właściwie brak, a podczas wilgotnych dni silnik chodził fatalnie) i dopiero teraz znalazłem do siebie odpowiednią w dobrym stanie, a do przeróbki miejmy nadzieję tylko jedno złącze http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/icon_wink.gif

#5 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2009 - 17:58

mdymczyk, dużo zapłaciłeś za tę wiązkę jeśli można wiedzieć? Też się chyba muszę porozglądać, bo czasami wariują mi wolne obroty i nie można znaleźć tego przyczyny :roll:

#6 Offline   mdymczyk


  • Postów: 289
  • Na forum od: 13 paź 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2009 - 21:35

Złapałem za 150pln, stan super, ani śladu pękniętej izolacji. 150-200zł to chyba tak normalna cena. Jedyny problem w tym, że większość rozbierających auta na części traktuje wiązki jak śmieci i tnie je na drobne kawałki. Więc trzeba poprosić, żeby ocalili jedną dla Ciebie :star:

Zerknij na kable przy wtryskach, cewkach i czujnikach temperatury płynu. Tam od razu widać, jeśli wiązka się sypie. Będziesz od razu miał odpowiedź.

Zwróć uwagę na różnice między wiązkami (EPC on-line pokazuje je) - zależnie od występowania klimy i roku produkcji czujniki temperatury i powietrza zasysanego różnią się. Jeszcze dokładnie nie zbadałem tematu i nie moge znalezc dokladnych schematow elektrycznych z rozbieżnościami między poszczególnymi seriami, ale mam nadzieję, że uda się u mnie wszystko dopasować (lutowanie dwóch złącz lepsze niż całej wiązki, prawda? )

Tutaj ładnie widać wersje dla 2.0 16V. Myślę, że w 2.2 jest dokładnie tak samo:
[klik]

#7 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2009 - 22:47

mdymczyk, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, sprawdzę jak to u mnie wygląda :star: Ciekawe ile w ASO by sobie krzyknęli... spytam się przy jakiejś okazji, ale pewnie dużo dużo drożej niż 150-200zł :-P
Koniec offtopa :-P

#8 Offline   Jociak


  • Postów: 2
  • Na forum od: 20 mar 2009
  • Miejscowość: Bartoszyce

Napisano 22 marca 2009 - 16:44

Witam
Nie zakładam nowego tematu aby nie zaśmiecać forum i z góry przepraszam autora tego postu za to. że się podpinam.
Moje pytanie jest bardzo podobne.
Mam u siebie w meniu silnik 2,0 16V 136 koni skrzynia manualna. Samochód jest z roku 95 w opakowaniu - sedan. Dla mnie to mało a kultura pracy R4 też jest daleka od wzoru. I tak się właśnie zastanawiam czy gdybym chciał wstawić silnik o poj. 2,8 24V Taki jak ten:

http://www.allegro.pl/item577646377_mer ... _m104.html

... do tego wstawiam sterownik od 2,8. Tylko czy wszystko będzie pasować? Te "wszystko" to mam na myśli połączenie ze skrzynią biegów.
Pewnie nie jeden z Was mi powie że temat był przerabiany, ale ja czytałem już wszystkie posty w tej tematyce i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Mam zamiar zrobić taką przekładkę, ale nic nie poczynię dopuki nie będę w 100% pewien żę będzie ok. Bardzo proszę o podpowiedź.








Podobne tematy Zwiń