Skocz do zawartości




- - - - -

[w202] Dylemat kupującego - pytania i porównania modeli


66 odpowiedzi w tym temacie

#51 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 26 czerwca 2010 - 09:05

gregg__zgl napisał:

ale uwazam ze 270 CDI w C-klasse to juz byłaby moc nuklearna.

Mocy nigdy nie za wiele, jeszcze lepsze jest C320 CDI V Ale to już ceny wyższe bo po lifcie autko.

gregg__zgl napisał:

Tego mi jeszcze nikt nie powiedział ze mozna pyknać 300 tys km, i wtryski ani razu sie nie upomną o serwis.

Auto jeździło parę lat we firmie, miało lane paliwa na dobrych stacjach bo i tak odliczali sobie VAT.
Ja np zatankowałem ostatnio na Orlenie (190tkę) jadę przegoniłem ją trochę na dwójce żeby skuter mnie nie wyprzedził a tam nagle czarna chmura dymu :smiech2: Jakiś czas tankowałem na Tesco kiedyś widziałem E klasę w dieslu chyba 320CDI po głosie motoru, koleś tankował bez stresu ale nie wypytywałem czy ciągle tam tankuje :zeby:

gregg__zgl napisał:

i pewnie zamiast W 203 rzucę sie pierwszy raz w życiu na E-Klasse z 2003r i najpewniej CDI

A widzisz, teraz sam sobie zaprzeczę i Ci odradzę.
W 2003 roku szła już w211 (chyba, że mowa o kombii) pierwszy rocznik produkcji, unikaj jak ognia.
Zazwyczaj pierwszy rok jest tak na testy sprawdzają czy auto w ogóle będzie jeździło i jak wprowadzają nowy rocznik modelowy to poprawiają błędy.
No i pompa hamulcowa SBC... porażka... pompę obliczyli na ileś tysięcy naciśnięć hamulca po tym czasie wyświetla Ci się info, że hamulce popsute. Konstruktorzy sami nie wiedzą chyba ile ta pompa wytrzymuje po były ciche akcje serwisowe i jak auto było w ASO to po prostu dodawali komputerem ileś naciśnięć więcej do wyświetlania awarii, jeśli było to zrobione na pompie masz kropkę zielonej farby :smiech2:

Po lifcie zrezygnowano z tej pompy, i chwała im za to.
Wg mnie jak w211 to raczej po lifcie albo chociaż od 2005 roku gdzie już trochę po poprawiali.
No i 400CDI nie polecam ze względu na skrzynię która nie wytrzymuje mocy i momentu.

P.S. Z tym sprzęgłem to nie wiem ale na pewno miało zmieniane jak będę miał czas to poszukam KS i sprawdzę.
Chociaż mam Sprintera 2,9TD też jakoś nakulane blisko 300 kkm i sprzęgło nie dotykane na pewno, bo auto było kupione półroczne.



#52 Offline   gregg__zgl


  • Postów: 55
  • Na forum od: 14 mar 2010
  • Miejscowość: goleniow

Napisano 26 czerwca 2010 - 09:53

ale numer, z tym W 211 z 2003r. :) NA 2005r mnie nie stac, a najtanszych ofert na rynku z danego rocznika unikam jek ognia.

czyli o takim tez mogę zapomniec, co prawda jest to W 209, ale chyba zawieszenie i reszta blisko spokrewniona z E-Klassą (W 211)

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=2


mój tok myslenia jest następujący. Moge sobie pozwolic na 8-9 letnie W 203, bo cenowo jest atrakcyjne. Jesli miałbym kupić 5-letnią C-klasse , hmm to walałbym znowu 8-letnie W 211, starsze, ale za to półka wyżej. Albo W 209

staram sie jednak nie na nadziac na minę z nieudanymi modelami, i dlatego ogromnie cenie sobie Twoją uwage o tych pierwszych modelach E-klasse w nowej budzie. Pewnie CLK z grudnia 2002r, i potem 2003r tez tzw. roczniki medelowe, pierwsze na rynku naszpikowane błedami do usuwania w cichym nawoływaniu do wizyt serwisowych.

Jak nie trafie fajnego W 203, to odczekam jeszcze rok, dwa, i skusze sie na rocznik 2005 w modelu W 211

kombi odpada, nie mam juz takiej potrzeby, zresztą sedan z duzym bagaznikiem tez połknie wózek dzieciecy i walizy


pozdrawiam, dzieki za te wszystkie wskazówki :pub:

#53 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 26 czerwca 2010 - 10:31

w209 to jest C klasa, zawieszenie płyta podłogowa.
w208 miały akumulator w bagażniku tak jak przy w202.

W tym srebrnym nie podoba mi się klapa napisy są źle chyba przyklejone.

#54 Offline   gregg__zgl


  • Postów: 55
  • Na forum od: 14 mar 2010
  • Miejscowość: goleniow

Napisano 26 czerwca 2010 - 11:13

musze sie troche poduczyc. Te CLK wygladaja optycznie na taaakie wielkie wygodne auta, nie pomyslałbym ze to na bazie W 203. Predzej juz z C-Klassą kojarzyłem te CL które wycofano z produkcji. Ogładałem W 211 od 2005r, troche przydrogawo .. odczekam jeszcze jakis czas, a na razie pojeżdze moimi dwoma dziadkami.

Napiszesz mi pare tajemnic o swoim W 211 - 320 CDI ?????? :pub:

wady , zalety ... jak bedziesz miał dobre zdanie i polecisz , to wyszukam sobie z takim silnikiem. Nigdy nie miałem auta w skórze, podoba mi sie jaśniutka skóra, ale złosliwcy mówią ze latem sie w tym pocisz, a zimą marzniesz. O automatycznych skrzyniach biegów tez tak mówili, ale od momentu gdy skosztowałem C 200 w automacie, to nie chcę innego auta na przyszłosc bez automatu :ok:

poprosze Cie... jesli masz czas i ochote, opisz mi wady i zalety Twojego E 320.

Mam rodzine w de, znajomy kupił w kwietniu E Klasse... plus wydłuzoną gwarancję na 6 lat, i mówi szczerze, ze auto totalnie super, ale tyle w nim elektroniki, ze przed upływem gwarancji sprzeda je w diabły, bo jak zacznie sie sypac .... to nawet jego - z zawodu pilota - nie bedzie stac na naprawy

PS. zobacz jak zmieniłes moj obiekt zainteresowania planowanego kupna auta. Myslalem o W 203 w benzynie na teraz, a nagle po kilku dniach mysle o W 211 w CDI ..ale niestety za rok, lub dwa :)

#55 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 26 czerwca 2010 - 12:29

gregg__zgl napisał:

W 211 - 320 CDI ??????

Jak na razie tylko W210, w przyszłym roku robimy przesiadkę na W211 albo W220 320CDI a 190tkę oddam w dobre ręce :)

Z wad:
No to termostat padł ostatnio i pokazuje jakieś 50 stopni, nowy w ASO chyba po zniżkach jakieś 200 złotych.
Strasznie dużo prądu żre, po 3 dniach postoju nie ma szans żeby go odpalić...
Latem po jeździe na rozgrzanym silniku był problem z odpaleniem kręcił aż kluczyk się cofał ale nie palił, rozmawiałem z mechanikami z ASO co prawda ciężarówek i obstawiali pompę wysokiego ciśnienia (albo niskiego... już nie pamiętam) problem okazał się bardzo kosztowny- mianowicie na naprawę wydaliśmy zero złotych, po prostu tankujemy tylko Vervę czasami droższą o 10 groszy a przed zimą nawet tańszą od zwykłej ropki.

Zalety:
Śmieszne spalanie- na mieście max 11 litrów około 200 koni mocy i 500 momentu.
Świetny automat( u siebie mam 5 biegów bardzo ładnie przełącza,szybko; od któregoś roku do w211 zaczęli kłaść 7G-Tronic mam auto w rodzinie z taką skrzynką jak na razie problemów brak no ale auto ma jakieś pół roku)
Przyśpieszenie! Znajdź prezentację 320CDI kolegi MŁYNEK to zobaczysz co on pisał o tym motorze :pub: Dodam, że wcześniej miał SEC-a 560.

Jasna skóra? Parzy, ziębi?
Nie wyobrażam sobie auta bez skóry albo z czarną skórą.
Pierwsze na co patrzyłem jak szukałem auta to jaki ma środek, pół roku szukałem... Ale znalazłem.

#56 Offline   gregg__zgl


  • Postów: 55
  • Na forum od: 14 mar 2010
  • Miejscowość: goleniow

Napisano 26 czerwca 2010 - 13:16

na miescie to moja 190-tka 2.0 zagazowana spala kilkanascie lpg, na trasie 10 litrów, mocy mam w niej tyle, ze te konie ktore jeszcze zostały patrza jak uciec na pastwisko

widzę ze masz stosunek jak ja do wnetrza mercedesa , ma byc jasniutko, czysciutko ..tez nie wyobrazam sobie czarnej skóry, albo kolorowych welurów we wzorki jak sweterek Kononowicza :) - szczególnie te w modelach Esprit - ......i tez dłuuuugo szukam auta, zanim kupię, a póxniej trzymam go latami.

Po 3 dniach trudno odpalic ... taki pożeracz prądu? Moje oba odpalaja nawet po miesiącu, jak wracam z dłuzszego urlopu. Poczytam Młynka prezentacje ...


Podobałby mi sie taki E-320 , ktory miałby apetyt na nie wiecej niz 10 litrów. Zaczynam powazne studiowanei ofert na niemeicich portalach. Do Allegro nie mam przekonania.
Nie podoba mi sie te zuzycie pradu na postoju. Zakladam ze akumulator masz zdrowy


davmix napisał:

obstawiali pompę wysokiego ciśnienia (albo niskiego... już nie pamiętam) problem okazał się bardzo kosztowny- mianowicie na naprawę wydaliśmy zero złotych

... to jest ten ból, ze czasami zaczynaja dziec sie cuda wianki, a nigdzie ratunku nie ma. W ASO powiedzą: na poczatek proponujemy wymiane tego, i tego, koszt 3tys zł, a potem zobaczymy. A po pół roku mechanik Jasio z warsztatu obok zauwaza ze wypiął sie jeden pin z wiazki przewodów, wsuwa jeden kabelek ... i auto jeżdzi dalej jak nowo narodzone.

W opisie masz drugi mercedes E-320 ...myslalem ze to juz ten W 211

dzieki za wymiane informacji. Duzo sie wywiedziałem.

PS.
dokladnie ten sam los czeka moja 190-tke, niesprzedawalna ... oddam w dobre rece :pub:

#57 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 26 czerwca 2010 - 13:44

gregg__zgl napisał:

Po 3 dniach trudno odpalic ... taki pożeracz prądu? Moje oba odpalaja nawet po miesiącu, jak wracam z dłuzszego urlopu.

Znaczy pisałem i nie dokończyłem.
Żre tyle prądu na postoju ze względu na system zabezpieczenia auta (nie fabryczny), ale komputery też trochę biorą.

#58 Offline   jola1978


  • Postów: 253
  • Na forum od: 23 lis 2009
  • Miejscowość: Rusiec
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:e klasa 300D 1996r

Napisano 28 czerwca 2010 - 21:18

greg_zgl a cóż to się w modelu Esprit nie podoba :evil: ?

#59 Offline   gregg__zgl


  • Postów: 55
  • Na forum od: 14 mar 2010
  • Miejscowość: goleniow

Napisano 28 czerwca 2010 - 21:43

Jola ... nazwa Esprit sama w sobie jest bardzo fajna, ale czasami łaczą tam kolorki typu : głeboki niebieski z czerwonym, welurki a'la stare tureckie sweterki , itp


ale wiesz Jola :poklon: w sumie to fajne auta. ;)



niektórzy sobie jeszcze dodatkowo tuningują ... na tylnej szybie łyżwę NIKE przykleją :jump:



prosze, pierwszy lepszy Esprit zeby nie byc gołosłownym ( Davmix ...proszę, Ty nawet nie klikaj w ten link )



http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... &picture=7

#60 Offline   jola1978


  • Postów: 253
  • Na forum od: 23 lis 2009
  • Miejscowość: Rusiec
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:e klasa 300D 1996r

Napisano 05 lipca 2010 - 18:48

ja akurat jestem posiadaczką tej wersji welurek jest a jak tyle że w kolorze niebiesko -czarnym mnie się podoba 8)








Podobne tematy Zwiń