Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Poszukiwania SL500 w Polsce


475 odpowiedzi w tym temacie

#431 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 14 maja 2011 - 11:18

Nie znam tych samochodów co podaliście. Chyba są nowe na allegro.

Pierwszy wygląda dobrze. Mam tylko wątpliwości czy posiada hardtop i windschot, bo nic o tym nie pisze, a na zdjęciach nie ma. Podciśnienie do układu hamulcowego jest sztukowane i to dwa razy :D
Dziwi mnie też skąd jest taki pewien, że wszystko jest cacy skoro nawet nim dobrze nie pojeździł...
Mam też wrażenie, że czyta nasze forum, bo pisze o tym, że 5.0 to jedyny słuszny motor i mniejsze silniki nie dają rady, a palą tyle samo :D
Warto podjechać i go zobaczyć.
Kolega nie uzupełnił profilu, dlatego nie wiadomo skąd jest i czy ma daleko... :roll:

Drugi to wersja USA. Wygląda dobrze, oprócz wspomnianego fotela, co znowu podważa przebieg 120tys km.
Chyba też warto obejrzeć, a że jest w Szczecinie, to pewnie ktoś z forum byłby w stanie podjechać i go zobaczyć.



#432 Offline   xluqas


  • Postów: 7
  • Na forum od: 14 maj 2011
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry / Śląsk

Napisano 15 maja 2011 - 08:32

No właśnie chodzi mi o to żeby ktoś oblukał bo po co się pchać w pociąg jak się okaże że auto oprócz skory jest lipne może Pan moderator zna kogoś?

#433 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 15 maja 2011 - 19:18

Na forum nie "Panujemy" :D
Ja mam niestety w tym tygodniu mało czasu. Może pod koniec tygodnia będę miał luźniej to mogę spróbować podjechać i obejrzeć.

Uzupełnij profil o lokalizację z której pochodzisz.

#434 Offline   juzeq


  • Postów: 6
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: ok.Wrocławia

Napisano 16 maja 2011 - 09:00

Byłem w sobotę obejrzeć tego srebrnego SLa z Wawy od "miłośnika Mercedesów". Powiem krótko: teksańska masakra piłą mechaniczną ;)
Auto całe malowane - powłoka lakiernicza od 280 do 500 mikronów. Tył zaliczył większego dzwonka, po zdjęciu osłon w bagażniku widać było, że blachy były prostowane i malowane. W miejscach, gdzie przychodzi hardtop, schodzi klar, tak jakby się "odparzył". Auto w środku prezentuje się na min.200-250tyś.km, a nie na 117tyś. Mechanicznie też nieciekawie. Silnik na wolnych obrotach nierówno pracuje, wpada w drgania i lekko nim rzuca. Pneumatyka zawieszenia nie działa - na moje pytanie, co to za przycisk z namalowanym amortyzatorem, ten miłośnik MB stwierdził, że nie wie, bo auto ma krótko i nie zdąrzył się zorientować ;) Widać było wycieki płynu chłodniczego na łączeniu węża z chłodnicą. Spód silnika zaolejony. W zasadzie brak historii serwisowej auta - jeden przegląd w 92r przy przebiegu 9tyś.km, następny dopiero chyba w 98r przy 58tyś.km. W ogóle gość wcześniej twierdził, że auto bezwypadkowe i że na jego oko wszystko jest ok, a jak mu powiedziałem, że tył był walony, to stwierdził "no tak, było coś robione". W ogóle to jak gościa zobaczyłem, to od razu stwierdziłem, że taki z niego miłośnik MB jak z koziej dupy trąbka. Gadka i zachowanie jak typowego drobnego handlarzyka - zachwala, wciska kit i mysli, że na frajera trafił. Ot cała historia :P
P.S.
A po wszystkim dostałem smsa od gościa, żebym poszukał sobie auta salonowego za 15tyś. Bez komentarza.

#435 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 16 maja 2011 - 13:32

No niestety... kolejny trup na Polskim rynku...
juzeq, fajnie, że opisałeś wrażenia na forum. Nie jednemu oszczędzi to jeżdżenia na darmo by go oglądać :P

juzeq napisał:

A po wszystkim dostałem smsa od gościa, żebym poszukał sobie auta salonowego za 15tyś. Bez komentarza.
To tylko znaczy, że się "poczuł" ;)

#436 Offline   juzeq


  • Postów: 6
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: ok.Wrocławia

Napisano 17 maja 2011 - 12:33

EssiRS, dzięki za uznanie :jump:

Czy ktoś może oglądał SLa w kolorze bornit metalic z Czestochowy? Znalazłem tylko na innym forum sam wpis właściciela o nowej skórze, ale nic poza tym.
I czy srebrny SL500 z przebiegiem 58tyś.km, wystawiony u Staszowskiego w Warszawie, jest warty uwagi?

#437 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 20 maja 2011 - 08:18

juzeq napisał:

I czy srebrny SL500 z przebiegiem 58tyś.km, wystawiony u Staszowskiego w Warszawie, jest warty uwagi?
Oglądałem go z kolegą rosssssa. Całkiem zadbany egzemplarz. Przebieg może być autentyczny. Na pewno sprzedający odstrasza, bo zachowuje się jak stary handlowiec, który na wszystko ma odpowiedź, że po nowy to do salonu... a po drugie po jakiś 10min stania na włączonym silniku zaczęły cykać zawory. Może to być drobiazg, ale jest.

#438 Offline   juzeq


  • Postów: 6
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: ok.Wrocławia

Napisano 20 maja 2011 - 10:59

Dzięki EssiRS za informacje.

Szukam dalej ładnego i bezwypadkowego SL500 :zeby:

#439 Offline   juzeq


  • Postów: 6
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: ok.Wrocławia

Napisano 20 maja 2011 - 14:20

Nie ma ktoś na sprzedaż?

#440 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 maja 2011 - 18:46

Hmm - o co chodzi z daszkami w tym egzemplarzu :smiech2:?
http://otomoto.pl/mercedes-benz-sl-500- ... 06507.html

Dołączona grafika








Podobne tematy Zwiń