Skocz do zawartości




KamillO124 W124 E220 93r. Sedan Blauschwartz-moja Super Star


210 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 sierpnia 2010 - 15:17

Cześć Wam.
Postanowiłem pochwalić się swoją :slinka: .
Jest to moje piersze auto i zarazem drugie W124, którym jeździłem.
Historia mojej przygody z marką Mercedes-Benz zaczęła się juz w dzieciństwie, tata miał wtedy brązową beczkę W123.
Wtedy jako małe dziecko nie miałem pojęcia o motoryzacji ale b.podobał mi się celownik na masce i duże gabaryty auta.
To tyle co pamiętam o tamtej :jump: .
Druga :) jaką miał mój tata był właśnie model W124 I seria z 1989r.
Była to granatowa 230E w sedanie z dobrym wypasem.
Na wyposażeniu miała klimę, 4x el.szyby, słoneczniki z podświetlanymi lusterkami, podświetlenie podłoża w drzwiach i parę innych "gadżetów".
Ta mercedes była pierwszym autem, za którego sterami zasiadłem po odebraniu prawka, była już wtedy w naszej rodzinie od 8lat ale niestety jej życie powoli dobiegało końca, mimo to b.miło wspominam to auto bo było to moje pierwsze auto na codzień.
Zamieszczam jedyne fotki jakie mi zostały po tym aucie (dysk mi padł :cry: )
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Pod koniec ubiegłego roku sprzedaliśmy tą :E bo uznaliśmy, że nie opłaca się jej naprawiać, silnik ledwo dyszał, blacharka już lekko podgryziona przez rdzę, maska podgięta po stłuczce (nie z naszej winy) zawieszenie też zmęczone (przebieg ponad 500kkm) I z elektryką zaczęły się dziać cuda (zwarcia itp).
Tak więc po sprzedaniu tego auta zacząłem się zastanawiać co kupić, długo myślałem nad tym, rozmawiałem z różnymi osobami i przeglądałem setki stron ogłoszeń.
Wkońcu zdecydowałem, że jednak będzie to W124 bo bardzo mi to auto przypadło do gustu.
No i po roku zbierania kasy kupiłem swoją E220 z 93r.
Co prawda wyposażenie słabe ale stan przyzwoity i jest to dobra baza pod modyfikacje i doposażenie.
Auto posiadam od 20 Marca 2010r wyposażenie jest b.ubogie bo mam tylko el.szyberdach, 2x AirBag, podłokietniki przód i tył, składane zagłówki i alusy 16cali 8dziurowce.
Gdy je kupowałem wyglądało tak:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Przez te pół roku posiadania :star: jej stan b.się poprawił.
Wymieniłem tarcze, klocki, łożyska kół, łącznik wału, wiskozę, termostat i płyny.
Usunąłem rdzę, naprawiłem podszybie i wymieniłem przednią szybę (kupiłem z pękniętą).
Kompletny wydech bo był przegnity i pozbyłem się kata.
Dołożyłem też el.szybki na przód i tył z modułem komfortu, oraz wymieniłem komplet drewna na ładniejszy wzór (chyba orzech kalifornijski).
Kupiłem maskę i tylną klapę E klase, wymieniłem lampy przód i tył na E klasę i dołożyłem zderzak Brabusa od kolego Gowaa.
Teraz auto prezentuje się tak:)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

W planach mam jeszcze wymianę felg z 16 na 17 lub 18cali (moglibyście doradzić trochę:P) i delikatne obniżenie auta o jakieś 20mm a'la sportline:)
A później dojdzie do tego skórka, klima, jakieś audio no i reszta bodykitu Brabusa.
Później zamieszczę fotki z różnych prac nad autem bo nie mogę ich teraz znaleźć.
Piszcie co Wy byście jeszcze pozmieniali w moim aucie, może wykożystam jakiś pomysł:P

P.S. Maska i zderzak są jeszcze nie pomalowane (maska w podkładzie) dlatego robiłem zdjęcia puki auto było mokre bo jak maska jest sucha to jest szara i kijowo to wygląda, czekam na wypłatę i pomaluję to i zamontuję spryskiwacze i gwiazdę:)
P.S.2 Ten spoiler na tylnej klapie w mojej starej :star: to oryginał? Nie pamiętam czy tam było jakieś logo Helli czy podobnej marki a rozglądam się za jakimś gustownym spoilerkiem do mojej obecnej Mercedes:)



#2 Offline   theScorp


  • Postów: 287
  • Na forum od: 10 cze 2009
  • Miejscowość: Gdynia
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A150 BlueEfficiency

Napisano 21 sierpnia 2010 - 15:31

Wyposazenie nie takie ubogie :slinka: Ja tam mialem tylko elektryczny szyber :jump: Moim zdaniem wygladal lepiej w oryginale z tymi pomaranczkami ale mimo wszystko super ze dbasz o auto. Felgi 18" wystawilem w dziale sprzedam, rozwaz je bo sa na prawde ladne. Pozdrawiam

#3 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 sierpnia 2010 - 15:41

No gwiazdka b.ładna :jump: Ogólnie mi bardziej podchodzi stara przed liftowa buda,ale to Twoje autko.Spoiler bym odposcil,zalozyl sprezyny Weitec'a -45mm,koło Brabus'a 17'cali,reszte body,no i kierunki USA.Poza tym powalczylbym o bogadsze wnetrze.Powodzenia,pozdro! :slinka:

#4 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 sierpnia 2010 - 15:53

Kierunki USA będą od kolegi Zamo:) Reszta body będzie jeśli Pan Gowaa się zajmie zrobieniem:P
Z wnętrza to napewno będą jeszcze podgrzewane fotele, skóra i klima stoją pod znakami zapytania ale negocjuję już z jednym z forumowiczów czarną skórę z podgrzewaniem i el.regulacją, narazie co prawda nie mam z nim kontaktu bo forum nie odwiedza ale mam nadzieję, że to dojdzie do skutku bo jeśli tak to do Full wypasu będzie brakowało mi już tylko klimy i napewno ją założę.
Narazie tak jak mówię czekam na wypłatę bo kasa się skończyła, a bez kasy nic nie zrobię.
Jeszcze będę musiał zajrzeć do tylnego zawieszenia/wózka bo coś mi czasem stuknie przy zmianie biegów i chyba łącznik wału drugi poszedł bo przy zmianie biegów jak puszczam sprzęgło czuć lekkie szarpanie/drżenie budy ale to nie będą aż tak drogie naprawy jak wcześniejsze.
Sprężyn -45mm nie założę bo bodykit Brabusa i tak obniża auto i jak dołożę -45mm to na byle czym będę przycierał.
Obniżenie chce delikatne, bo zdarza mi się jechać na działkę do znajomych leśną drogą no i zimą też nie będę się tak wieszał na śniegu bo u mnie nie często odśnieżają (boczna szutrowa droga).
Jak narazie muszę się uporać z malowaniem, malował będę sam więc to będzie eksperyment i zobaczymy jak to wyjdzie, jak będzie lipa to oddam do lakiernika:P

#5 Offline   miqolaj


  • Postów: 654
  • Na forum od: 09 sie 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 sierpnia 2010 - 16:34

zdecyduj sie czy E klasa czy nie, bo tylny zderzak i lampy nei pasuja teraz do przodu;)
skora - jak najbardziej - uwielbiam ja w samochodach
klima - jesli tylko starczy Ci zapalu do montarzu to nie zastanawiaj sie tylko zakladaj - naprawde warto miec.
przydalaby sie tez elektryka szyb - przynajmiej przodu
schowek miedzy fotele w kolorze
felga - 17jest w sam raz, a co do konkretnego wzoru to zalezy co lubisz, ale nie kupuj zadnych chinczykow;)
audio - na przod rainbowy i do bahgarznika may subek i bedziesz zadowolony;)
wywal tez centralke log w miej widocznie miejsce;)

na chwile obecna co mozesz zrobic bez kasy to wyprac wnetrze, podlokietnik juz zmienil kolor! :slinka:

#6 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 sierpnia 2010 - 16:36

miqolaj, czytaj dokładnie i obejżyj całą galerię. el.szyb już jest.

#7 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 sierpnia 2010 - 16:43

Zapomniałem dopisać... Tył obowiązkowo czarne Hella :roll:

#8 Offline   miqolaj


  • Postów: 654
  • Na forum od: 09 sie 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 sierpnia 2010 - 17:15

o faktycznie, umknely mi te 2linijki;)
czarne lampy hella - jak uwazasz ale mi sie nie podobaja;P Eklasowe sa w sam raz, ewentualnie na LED'ach
mozesz tez pomyslec nad wymiana grilla na avangard'a i pomalowaniem go w kolor auta - na ciemnym to naprawde fajnie wyglada;)

#9 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 sierpnia 2010 - 01:08

O grilu avantgarde myślę już od dawna ale szczerze mówiąc nie w kolorze auta tylko chrom, ale pod kolor auta brzmi ciekaweie, musze poszukać fotek jakiejś W124 w tym kolorze co moja i z tak pomalowanym grilem.
Gril Avantgarde chciałem założyć na koniec modyfikacji karoseri jako taką wisienkę na torcie:P
Lampy ciemne do mnie też nie przemawiają, widziałem w Gdańsku taką W124 w tym kolorze co moja :D i nie wyglądało to dobrze.
Co do tylnej klapy, to też będzie E klasse, mam ją już w garażu i także czeka na malowanie. Tak więc przerabiam całe auto na E klasę a nie tylko przód.
Najgorzej będzie z klimą, bo zamontowanie jej to chyba dość skomplikowana sprawa, najgorsze jest wyjęcie czarnej skrzynki z nagrzewnicą bo ona jest wklejona (już raz to przerabiałem w starej :D ).
Tapicerka fakt faktem strasznie brudna, że aż wstyd, mam zamiar ją wyprać w przyszłym tygodniu. Brudna jest dlatego, że tydzień temu demontowałem całe wnętrze żeby zamontować el.szyby i zależało mi żeby rozciągnąć wiązkę w oryginalnych korytkach.

Poniżej kilka fotek podczas ostatnich prac w garażu: wymiana przedniej szyby, naprawa podszybia, montaż zderzaka Brabus.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
tutaj już po złożeniu i wyjechaniu z garażu.
Dołączona grafika Dołączona grafika
A tak to wygląda w nocy.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#10 Offline   Apach


  • Postów: 69
  • Na forum od: 05 cze 2010
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:C124 E320

Napisano 22 sierpnia 2010 - 10:18

Ja nie zmienialbym pokrywy silnika na E klase. Nie podoba mi sie ten mniejszy grill ;) Zderzak przedni pierwsza klasa, jeszcze tylko progi i zderzak na tyl :czujnik: Autko przyzwoite. Wpadnij na spota w Lodzi i sie pochawal :D








Podobne tematy Zwiń