Skocz do zawartości




- - - - -

Skrzynia automatyczna - W201


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   fydjusz


  • Postów: 5
  • Na forum od: 25 mar 2008
  • Miejscowość: Szczawnica
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Tico

Napisano 20 czerwca 2013 - 00:00

Witam koledzy.
Czy możecie mi pomóc, albowiem chodzi mi o hamowanie skrzynią automatyczną, czy można tak hamować. Chodzi mi o to, że jak np. widzę że trzeba zwolnić, to nie dodaję gazu, tylko po utracie prędkości przełączam na bieg 3, a później na 2. I jeszcze jedno, też związane ze skrzynią automatyczną. Jak jest z wymianą oleju. Jedni mi mówią, że oryginalnego oleju się nie zmienia, inni mówią, że należy wymieniać olej co 50 000 km.
Proszę o podpowiedzi.
Dziękuje.



#2 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 czerwca 2013 - 06:50

Po pierwsze - umieściłeś temat w złym dziale.
Po drugie - nie zadałeś sobie najmniejszego trudu poczytać, a wszystkie informacje są już na forum w trzech kopiach conajmniej.
Ale zanim zamknę Twój temat:
- tryby "3" i "2" to blokady biegów, możesz używać ich podczas jazdy - chociaż używanie ich do hamowania zamiast hamulca wydaje mi się idiotyczne;
- tryb "D" to podstawowy tryb jazdy i z niego powinieneś korzystać; skrzynia poradzi sobie sama podczas hamowania. Hamowanie silnikiem to nawyk kierowców manualnych, którym wydaje się, że hamowanie biegami to naturalna sprawa. W automacie hamuje się pedałem hamulca, i tyle.
- olej wymieniamy - w zależności od warunków w jakich pracuje, od 20 kkm do 50 kkm, lub co dwa lata.

Teraz mogę z czystym sumieniem zamknąć.








Podobne tematy Zwiń