Skocz do zawartości




- - - - -

W202 c200 Automat nie wbija wyzszego biegu


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   RadzZ


  • Postów: 2
  • Na forum od: 03 sty 2015
  • Miejscowość: DGL
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 03 stycznia 2015 - 19:16

Witam witam, od paru dni jestem posiadaczem c200, benzynka / lpg automat 1995 z tego co mi wiadomo 4biegi 722.422 (vin WDB2020201A238079)

Problem polega na tym, że jadąc na "biegu" D , 3 czy 2 automat nie wrzuci za nic w świecie wyższego biegu samoczynnie( mówie tu o zmianie w granicach 2000-4000obr).
Nie ma znaczenia tutaj położenie pedału, możemy przyśpieszać wolno lub z pełną mocą a i tak obroty dojdą do końca i bieg dopiero zmieni się na wyższy.
Jest też możliwość zmiany biegu poprzez całkowite odjęcie gazu, poczekanie aż wbije wyzszy i dopiero wcisniecie pedalu, co jest dosyć męczące i nie zawsze udaje się to zrobić płynnie,
a co za tym idzie robi się za mną korek, a chyba nie chodzi w automacie o to żebym ja musiał kombinować by zmienić bieg.

Mocne wciśnięcie pedału powoduje zbicie biegu, tak samo wciśnięcie go do końca, nie jestem pewien czy zbija o jeden czy 2 w tym wypadku.
Wsteczny wchodzi i auto zachowuje się normalnie, na N nie jedzie ani do tyłu ani do przodu - typowy luz, na P stoi i nie ma zamiaru nigdzie sie stoczyć.
Poziom oleju w skrzyni i silniku w normie.

Odrazu pisze, że już 3 dzień wałkuję fora i nie mogłem doszukać się tematu podobnego do mojego Mercedesa - niestety.

Ma może ktoś jakiś pomysł jak zachęcić moją cklase do wcześniejszej zmiany biegów?
Dodam, że próbowałem znaleźć informacje na temat jakiegoś magicznego pokrętła regulującego moment zmiany biegów lecz nigdzie nie mogę doszukać się konkretnego zdjęcia,
a jedyne jakie znalazłem (pokrętło) powiązane z linką pod moją maską to pokrętło naciągu linki gazu do przepustnicy - nigdzie dalej nie wędruje stamtąd żadna linka.

Liczę na jakieś wskazówki i chęć pomocy, pozdrawiam :(



#2 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 stycznia 2015 - 20:20

Wygląda, jakby kick-down się zaciął.

#3 Offline   kasander


  • Postów: 157
  • Na forum od: 18 gru 2013
  • Miejscowość: Gelsenkirchen
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 stycznia 2015 - 11:08

Pod pedałem gazu jest przełącznik do kick-down ,wyciągnij go i zobacz czy nie jest zawalony piachem.

#4 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 stycznia 2015 - 17:37

Można także spróbować go odłączyć od skrzyni biegów.
Jeśli to nic nie da, być może zaciął się sam elektrozawór ( dostęp jest spod auta na szczęście ).








Podobne tematy Zwiń